Informator dla kandydatów na studia na rok akademicki 2023/2024
Zapraszamy do zapoznania się z naszym Informatorem dla kandydatów na studia na rok akademicki 2022/2023
Można go pobrać klikając TUTAJ
Uwaga: Informacje zawarte w informatorze mogą ulec zmianie. Prosimy śledzić na bieżąco stronę internetową uczelni oraz poszczególne zakładki dotyczące oferty i zasad rekrutacji
- Odsłony: 1698
Dzień Otwarty Wydziału Nauk Humanistycznych - 23.11.2022 r.
Władze, wykładowcy oraz studenci Wydziału Nauk Humanistycznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
mają przyjemność zaprosić uczniów szkół ponadpodstawowych wraz z nauczycielami na Dzień Otwarty, który odbędzie się
23 listopada 2022 w godzinach 8.45 – 13.00 w budynku Wydziału przy ul. Kochanowskiego 44 w Nowym Sączu.
Szczegółowy program znajduje się w załączonej ulotce.
- Odsłony: 1607
Spotkanie z firmą Algoos Study Work &Travel Aborad w sprawie zagranicznych praktyk studenckich w ramach Programu Erasmus+
Drodzy Studenci!!
Zapraszamy na spotkanie z Firmą Algoos Study Work &Travel Aborad, partnerem Programu Erasmus+, dającym możliwość wyjazdu na praktyki wszystkim studentom i absolwentom naszej Uczelni.
Czy lubicie podróże? Niezależność? Czy chcecie zarobić? Jeżeli odpowiedź na chociaż jedno z tych pytań brzmi TAK, zapraszamy Ciebie i Twoich znajomych na spotkanie informacyjne w sprawie płatnych praktyk zagranicznych
w destynacjach o jakich na pewno marzyłeś! Praktyki skierowane są dla studentów Języków Obcych, Turystyki i Rekreacji, Hotelarstwa, Fizjoterapii, SPA & Wellness oraz dla wszystkich innych, którzy zechcieliby zaczerpnąć nowych doświadczeń.
Dołącz do nas!
Spotkania odbędą się: 28 listopada 2022 r. (poniedziałek) o godzinie 10:30 -12:00 Wydział Nauk Humanistycznych, ul. Kochanowskiego 44, sala 005 i o godzinie 13:00 -14:30 Wydział Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie, ul. Kościuszki 1, sala 38.
Do zobaczenia!
- Odsłony: 1611
Małopolska Noc Naukowców 2022
Już po raz 16. zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców
piątek 30 września 2022 r. w godz. 14:00-20:00
Kampus Dydaktyczno-Sportowy przy ul. Kościuszki 2
Tegorocznej edycji MNN przyświecać będzie hasło „Naukowcy a wyzwania współczesnego świata”. Tematyka wydarzenia koncentruje się przede wszystkim wokół obszarów takich jak: zmiany klimatyczne, ochrona wód, inteligentne i bardziej zielone miasta, zdrowa gleba i żywność, walka z rakiem. Nauka przez zabawę, zajęcia artystyczne czy sportowe daje możliwość lepszego poznania otoczenia oraz odkrycia tajemnic codziennej pracy naukowców, którzy z roku na rok starają się, aby nasze życie było lepsze, łatwiejsze i bardziej nowoczesne. Wstęp wolny! Zapraszamy!
Szczegółowy program do pobrania TUTAJ TUTAJ
Więcej informacji także na stronie https://nocnaukowcow.malopolska.pl/
Zamówienie realizowane jest w ramach projektu „European Researchers' Night 2022-2023 in Małopolska” („Europejska Noc Naukowców 2022-2023 w Małopolsce)”, akronim: ERN4Change, finansowanego ze środków programu ramowego Unii Europejskiej „Horyzont Europa” na podstawie umowy o udzielenie dotacji nr 101061168
Koordynatorem Małopolskiej Nocy Naukowców jest Województwo Małopolskie
PROGRAM w PWSZ w Nowym Sączu
AKADEMICKIE BIURO KARIER ZAPRASZA:
Konkurs plastyczny „EKOZAWÓD – MÓJ ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI”
Celem konkursu jest opracowanie pracy plastycznej dowolną techniką w formacie min. A3, prezentującej wymarzony zawód Uczestnika Konkursu. Szczegóły zostaną zawarte w regulaminie konkursu, dostępnym n stronie internetowej www.pwsz-ns.edu.pl. Pracę oraz wypełnione i podpisane oświadczenie należy dostarczyć do sekretariatu ogólny PWSZ w Nowym Sączu ul. Staszica 1, 33-300 Nowy Sącz z dopiskiem: MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW 2022 – Konkurs plastyczny. Termin dostarczenia prac do siedziby PWSZ w Nowym Sączu upływa 27 września 2022 r. Rozstrzygniecie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w czasie Nocy Naukowców w dniu 30 września 2022 r. w PWSZ w Nowym Sączu.
Preferowana grupa wiekowa: 8-11 lat Godz. 16:30-17:00, sala 36 budynek IKF
EKOZAWODY DLA MŁODYCH
Warsztaty związane z zapoznaniem uczestników z zawodami z ekologią, ścieżką rozwoju w tym kierunku. Myśląc o swojej przyszłości, warto wziąć pod uwagę, profesje związane z ekologią, ponieważ dają one nie tylko szanse spełnienia zawodowego, ale i satysfakcję z pozytywnego wpływu efektów naszej pracy na skarby natury, które chcemy zachować i przekazać następnym pokoleniom.
Preferowana grupa wiekowa: 12-15 lat Godz. 17:00-18:30, sala 36 budynek IKF
POPRADZKI PARK KRAJOBRAZOWY ZAPRASZA:
Przyrodniczo i klimatycznie
Celem spotkania będzie przybliżenie dzieciom i młodzieży ich najbliższego otoczenia (regionu), świata roślin, zwierząt, walorów krajobrazowych, wartości historycznych i kulturowych terenu Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Zależy nam na rozbudzaniu i pogłębianiu zainteresowań przyrodniczych oraz nauczeniu się czerpania radości z bezpośredniego kontaktu z przyrodą.
Preferowana grupa wiekowa: 8-11 lat, 12-15 lat Godz. 17:00-18:15, 18:30-19:45, sala 31 budynek IKF
INSTYTUT EKONOMICZNY ZAPRASZA:
Smart city – czy polskie miasta są już „smart”?
Prezentacja wykorzystywanych inteligentnych rozwiązań w różnych obszarach funkcjonowania miast Polski.
Preferowana grupa wiekowa: ok 12-15 lat i starsi Godz. 15:30-16:15, sala 30A budynek IKF
EkoMatma
Zagadki, gry i zabawy matematyczne dotyczące m.in. ochrony środowiska, segregacji odpadów, czystego powietrza, ocieplenia klimatu
Preferowana grupa wiekowa: ok 8-11 lat, 12-15 lat Godz. 14:00-18:00, sala 35 budynek IKF
Świat w zasięgu ręki
Gry i zabawy geograficzne, np. układanie puzzli obejmujących podstawową wiedzę z obszaru geografii/turystyki świata i Europy z uwzględnieniem obszarów najbardziej zagrożonych oraz najbardziej chronionych w kontekście ochrony klimatu.
Preferowana grupa wiekowa: ok 8-11 lat, 12-15 lat Godz. 15:30-19:00, sala 35 budynek IKF
INSTYTUT JĘZYKÓW OBCYCH ZAPRASZA:
Eco competition
Gry i zabawy w języku angielskim dla uczniów szkoły podstawowej i starszych. Konkursy wiedzy dotyczącej ekologii, klimatu, ochrony środowiska przeprowadzony w języku angielskim (wymagana znajomość języka angielskiego na poziomie A1 / A2)
Preferowana grupa wiekowa: ok 8-11 lat, 12-15 lat Godz. 15:00-18:30, sala 32 budynek IKF
Guerilla gardening – urbanistyczne formy ogrodnictwa
Prezentacja Guerilla gardening – ogrodnictwo partyzanckie, czyli prowadzenie prac ogrodowych w miejscach publicznych, zazwyczaj opuszczonych i zaniedbanych. Jest kreatywnym wykorzystaniu nieużytków, takich jak zaniedbane trawniki, zniszczone betonowe kwietniki, zapomniane zakątki miejskich parków. W ten sposób przywraca się im świetność. Sadzenie kwiatów w wyrwach w murach, wypełnianie mchem dziur w chodnikach, upiększanie zapomnianych parków kwiatami i drzewami. To wszystko, aby miasta były bardziej zielone.
Preferowana grupa wiekowa: ok 8-11, 12-15 lat i starsi Godz. 17:00-17:45, sala 30A budynek IKF
INSTYTUT KULTURY FIZYCZNEJ ZAPRASZA:
Adaptacja do zmian klimatu w mieście
Odbiorca nauczy się, jak patrzeć na warunki siedliskowe miasta w adaptacji do zmian klimatu (nowe technologie do zmian klimatycznych w mieście – mniejsze i większe miejscowości). Uczestnik pozna aspekty zanieczyszczenia środowiska i monitoringu zanieczyszczenia środowiska miejskiego.
Preferowana grupa wiekowa: 12-15 lat, młodzież 16+ i starsi Godz. 14:00-14:45, sala 30A budynek IKF
Warsztaty NORDIC WALKING
Uczestnicy poznają podstawy techniki chodu z kijami do nordic walking. Nordic walking jest formą aktywności fizycznej, której forma i intensywności sprzyja profilaktyce nowotworów. Stosowane są naturalne formy ruchu takie jak marsz, intensywność ćwiczeń jest umiarkowana przy jednoczesnym uruchomieniu dużych partii mięśniowych, co pozwala zajęcia nordic walking nazwać treningiem zdrowotnym.
Preferowana grupa wiekowa: młodzież 16+ i dorośli Godz. 17:00-18:00, 18:00-19:00, przy lub w Hali sportowej B (zajęcia na zewnątrz lub w środku w zależności od pogody)
Gimnastyka dla zdrowia
Ruch i ćwiczenia gimnastyczne mogą wspierać nie tylko profilaktykę chorób cywilizacyjnych ale także pomagać pacjentom, którzy cierpią na choroby przewlekłe, takie jak nowotwory. Regularne wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych wpływa na układ immunologiczny, poziom hormonów i pomaga w walce z otyłością stąd wskazane jest w przypadku leczenia większości nowotworów. Dobrze opracowany system współpracy lekarza, trenera i dietetyka powinien stać się nieodłącznym elementem procesu leczenia chorób nowotworowych. American Heart Association zaleca dzieciom uczestnictwo w 60-minutowych aktywnościach fizycznych dziennie a osoby dorosłe powinny ćwiczyć 30 minut dziennie co najmniej pięć dni w tygodniu.
Preferowana grupa wiekowa: 8-11, 12-15 lat, młodzież 16+ Godz. 16:00-17:00, 17:00-18:00 w Hali sportowej F (zajęcia w środku – strój sportowy)
Doskonalenie techniki pływania rożnymi stylami sportowymi
Ćwiczenia w wodzie podnoszą wydolność organizmu – usprawniają pracę serca i płuc, pobudzają krążenie krwi, rozwijają siłę mięśni. Regularny wodny trening zapewnia nie tylko świetne zdrowie i kondycję fizyczną, ale również właściwą odporność, bo chłodna woda doskonale hartuje organizm.
Preferowana grupa wiekowa: 8-11, 12-15 lat Godz. 15:30-16:30, 16:30-17:30 Pływalnia C
(czepek i strój do pływania)
INSTYTUT PEDAGOGICZNY ZAPRASZA:
Zmiany klimatu - negocjowalne sposoby modyfikacji postaw w drodze do zrównoważonego rozwoju
Kluczowe punkty wykładu obejmą zagadnienia: Tempo i zakres zmian klimatycznych; Reakcje społeczne na zmiany klimatyczne; Motywy decydujące o zachowaniach społecznych; Strategie i techniki prowadzące do zrównoważonego rozwoju.
Preferowana grupa wiekowa: 12-15 lat, młodzież 16+ i starsi Godz. 17:45-18:30, sala 30A budynek IKF
Musimy działać teraz, by zawalczyć o przyszłość naszej planety
Zmiany klimatu są jednym z największych zagrożeń środowiskowych, społecznych
i ekonomicznych. Obserwacje wskazują na wzrost globalnych średnich temperatur powietrza i oceanów, powszechne topnienie śniegu i lodu oraz podnoszenie się poziomu mórz. Bardzo możliwe, że ocieplenie można w większej części przypisać emisji gazów cieplarnianych związanej z działalnością człowieka. Najistotniejszym zadaniem, jakie stoi przed ludzkością w związku ze zmianami klimatycznymi na Ziemi, jest redukcja emisji gazów cieplarnianych. Każdy człowiek może podjąć służące temu celowi działania we własnym zakresie, na przykład zmieniając samochód z silnikiem spalinowym na auto z napędem elektrycznym. Niezależnie jednak od kroków podejmowanych na rzecz zahamowania globalnego ocieplenia, powinieneś zabezpieczać się przed jego skutkami, które już teraz mogą dotknąć także Ciebie. W jaki sposób możesz to zrobić?..... Najnowsze analizy wskazują, że zmiany klimatyczne mogą stać się również przyczyną……..Temat niezwykle aktualny i ciekawy, zostanie zaprezentowany
w formie projekcji filmowych z wykorzystaniem Internetu.
Preferowana grupa wiekowa: 8-11, 12-15 lat, młodzież 16+ i starsi Godz. 16:00-17:00, 18:00-19:00 sala 11 budynek IKF
Miasto na wodzie
Współczesne miasta cierpią na deficyt wody zdatnej do użycia. Celem tej projekcji multimedialnej jest zaprezentowanie zaniedbań poczynionych przez człowieka w stosunku do przyrody oraz stanu w jakim znajdują się różnego rodzaju cieki wodne w zurbanizowanych przestrzeniach miast.
Preferowana grupa wiekowa: 8-11, 12-15 lat, młodzież 16+ i starsi Godz. 17:00-18:00, 19:00-20:00 sala 11 budynek IKF
Zielone miasto… - mój wymarzony dom
Podczas warsztatów plastycznych zostanie stworzona przestrzenna makieta „Mój wymarzony dom”. Praca zostanie przygotowana z surowców wtórnych - praca zespołowa.
Preferowana grupa wiekowa: 8-11, 12-15 lat, Godz. 15:00-16:00, 17:00-18:00 sala 12 budynek IKF
INSTYTUT TECHNICZNY ZAPRASZA:
Czy druk 3d może być eko?
Technologia druku 3D jest uważana za jedną z najbardziej przyszłościowych dziedzin rozwoju przemysłu na świecie. Wykorzystujemy go w wielu gałęziach przemysłu jak np. medycyna, motoryzacja, lotnictwo. Pytanie brzmi jednak czy druk 3d jest ekologiczny? Na to i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas zabawy edukacyjnej.
Preferowana grupa wiekowa: 8-11, 12-15 lat, młodzież 16+ Godz. 14:00-14:45;15:00-15:45, 16:00-16:45 sala 10 budynek IKF
Inteligentne miasta jako żywe organizmy
Miasto inteligentne jako terytorium o wysokiej zdolności uczenia się i innowacji, kreatywne, z instytucjami badawczo-rozwojowymi, szkolnictwem wyższym, infrastrukturą cyfrową i technologiami komunikacyjnymi, a także wysokim poziomem sprawności zarządzania. Miasta do swojego rozwoju oprócz zasobów ludzkich potrzebują dopływu stałego strumienia masy (woda, żywność, materiały) oraz energii (elektryczna, ciepło, paliwa). W związku z rosnącymi wymaganiami, w dziedzinie racjonalnego zarządzania energią elektryczną i ciepłem, wykorzystywaniem odnawialnych źródeł energii na terenie miast inteligentnych, dbaniem o stan środowiska naturalnego, wdrażanie koncepcji Smart City w dłuższym horyzoncie czasowym staje się nieuniknione.
Preferowana grupa wiekowa: 12-15 lat, młodzież 16+ i starsi Godz. 18:30-19:15, sala 30A budynek IKF
Modelowanie sytuacji kolizyjnych z pojazdami przewożącymi towary niebezpieczne z uwzględnieniem różnych warunków środowiska
Modelowanie sytuacji kolizyjnych z pojazdami przewożącymi towary niebezpieczne
z uwzględnieniem różnych warunków środowiska ruchu w świetle obowiązujących przepisów ruchu drogowego. (Podczas wykładu zamodelowana zostanie sytuacja kolizyjna, w której przynajmniej jeden z pojazdów przewoził będzie materiały niebezpieczne, zagrażające środowisku naturalnemu. Omówione zostaną skutki wycieku tych materiałów do środowiska. Omówione zostaną metody neutralizacji wycieków. Modelowanie sytuacji drogowej realizowane będzie z wykorzystaniem programu V-SIM).
Preferowana grupa wiekowa: 12-15 lat, młodzież 16+ i starsi Godz. 16:15-17:00, sala 30A budynek IKF
Nietoksyczne opony samochodowe
Badania naukowe Instytutu Nafty i Gazu w Krakowie przy współpracy z Instytutem Technicznym PWSZ w Nowym Sączu umożliwiły opracowanie innowacyjnej technologii produkcji plastyfikatora TDAE stosowanego przy produkcji opon samochodowych. Nowy produkt umożliwia wyeliminowanie wysokoaromatycznego plastyfikatora DAE (Treated Destillate Aromatic Extract) o działaniu silnie rakotwórczym. Przeprowadzono badania laboratoryjne na wzorcowej mieszance gumowej wytworzonej z innowacyjnym plastyfikatorem TDAE wykazały korzystne właściwości fizykochemiczne - w tym niski koszt i dostępność produktu. Opracowany plastyfikator TDAE dla przemysłu kauczukowego i gumowego spełnia wymagania Unii Europejskiej (Dyrektywa: 1 stycznia 2010) w zakresie zawartości WWA (wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne), wykazując śladową emisję do środowiska zanieczyszczeń rakotwórczych przy produkcji opon samochodowych.
Preferowana grupa wiekowa: młodzież 16+ i dorośli Godz. 14:45-15:30, sala 30A budynek IKF
INSTYTUT ZDROWIA ZAPRASZA:
Warsztaty dietetyczne - Superfoods i dieta Raw Food
Wykonanie piramidy diety Raw Food, wykonanie przykładowych potraw, wykonanie obliczeń dotyczących wartości energetycznej i odżywczej przygotowanych potraw.
Preferowana grupa wiekowa: 8-11, 12-15 lat, młodzież 16+ i starsi Godz. 14:00-15:00, 15:30-16:30 sala 1, budynek Instytutu Zdrowia
Nowotwory - walka z plagą XXI w czyli jak tworzyć flagowe przekąski w prozdrowotnym i dietetycznym wydaniu
Wykonanie tradycyjnych przekąsek dostępnych na sklepowych półkach z wykorzystaniem wartościowych zamienników o udowodnionym działaniu przeciwnowotworowym z uwzględnieniem ograniczenia kwasów tuszowych trans, cukru, soli z jednoczesnym zwiększeniem podaży błonnika pokarmowego, surowców zbożowych, warzyw i owoców, bogatych w składniki przeciwnowotworowe, minerały i witaminy.
Preferowana grupa wiekowa: 8-11, 12-15 lat, młodzież 16+ i starsi Godz. 17:00-18:00, 18:30-19:30 sala 1, budynek Instytutu Zdrowia
Jak uchronić się przed nowotworem?
Informacje o najważniejszych czynnikach ryzyka, profilaktyka – jak eliminować lub zmniejszać czynniki ryzyka, praktyczne sposoby kontroli stanu swojego zdrowia. Spotkanie z ekspertami z dziedziny nauk o zdrowiu.
Preferowana grupa wiekowa: młodzież 16+ i dorośli Godz. 15:30-16:30, 17:00-18:00 sala 1.3-1.4, budynek Centrum Symulacji Medycznych przy Instytucie Zdrowia
Szczęśliwe jelita, rak jest bez szans
Żywienie w profilaktyce raka jelita grubego (znaczenie warzyw i owoców, znaczenie nabiału, żywność pronowotworowa (fast food, tłuszcze typu trans) wczesna diagnostyka nowotworu jelita grubego, niepokojące objawy we wczesnej diagnostyce raka, znaczenie aktywności fizycznej w profilaktyce raka, prawidłowy skład ciała w prewencji nowotworów „szczupła talia zdrowe życie”.
Preferowana grupa wiekowa: młodzież 16+ i dorośli Godz. 14:00-15:00 sala 1.3-1.4, budynek Centrum Symulacji Medycznych przy Instytucie Zdrowia
Wizyta w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznych
Zwiedzanie nowoczesnej bazy dydaktyczno-naukowej. W programie m.in. prezentacja stołu anatomicznego 3D - nowoczesny, zaawansowany technologicznie system wizualizacji anatomii przeznaczony do celów edukacyjnych. Górna płaszczyzna stołu to ogromny dotykowy ekran wielkości człowieka, który może stać w pionie jak i leżeć w poziomie. Dotykając go można dowolnie obracać modele, przecinać je w dowolnej płaszczyźnie, powiększać określone fragmenty, dodawać lub usuwać poszczególne organy lub układy – np. krwionośny czy nerwowy.
Preferowana grupa wiekowa: 8-11, 12-15 lat, młodzież 16+ i dorośli Godz. 14:00-15:00, 15:30-16:30, 17:00-18:00, 18:30-19:30 sale 0.4, 1.1, 1.2, 2.1, 2.2, 2.3, 2.4 budynek Centrum Symulacji Medycznych przy Instytucie Zdrowia
ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO ZMIANY PROGRAMU
WSTĘP WOLNY
ZAPRASZAMY DO ŚLEDZENIA NASZEJ STRONY
www.pwsz-ns.edu.pl
- Odsłony: 4336
Informator dla kandydatów na studia na rok akademicki 2022/2023
Zapraszamy do zapoznania się z naszym Informatorem dla kandydatów na studia na rok akademicki 2022/2023
Można go pobrać klikając TUTAJ
Uwaga: Informacje zawarte w informatorze mogą ulec zmianie. Prosimy śledzić na bieżąco stronę internetową uczelni oraz poszczególne zakładki dotyczące oferty i zasad rekrutacji
- Odsłony: 4902
Konwersatorium Naukowe "Rozmowy prowansalskie – polscy malarze..."
W dniu 10 czerwca 2022 r. o godz. 11:30, w auli 30 A Instytutu Kultury Fizycznej PWSZ w Nowym Sączu odbędzie się Konwersatorium Naukowe nt.: Rozmowy prowansalskie – polscy malarze na południu Francji od 1909 roku do dziś.
Prowadzącym będzie Pani dr Marta Chrzanowska-Foltzer.
Marta Chrzanowska Foltzer, doktor nauk humanistycznych, historyk sztuki. Studia z historii sztuki rozpoczęła na Uniwersytecie Jagiellońskim a kontynuowała na Université de Provence, w Aix-en-Provence (Francja), gdzie w 2007 roku uzyskała tytuł doktorski. Pracę doktorską poświęciła polskim malarzom aktywnym na południu Francji od początku XX wieku do dnia dzisiejszego. Kontynuuje badania nad polskim malarstwem w południowej Francji, popularyzując wiedzę o tym istotnym aspekcie historii polskiej sztuki poprzez konferencje i publikacje. Bierze czynny udział w kolokwiach, projektach badawczych i sympozjach poświęconych zagadnieniom polskiej kultury.
Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki i nie tylko. Wstęp wolny.
- Odsłony: 4661
FESTIWAL NAUKI 10 czerwca 2022
Już 10 czerwca 2022 roku w godz. 9:00-12:00, po przewie wywołanej ograniczeniami pandemicznymi, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu powraca ze znanym wydarzeniem, jakim jest Festiwal Nauki.
Wydarzenie ma na celu propagowanie nauki, a przede wszystkim zaszczepienie u młodych ludzi pasji poznawania, tworzenia i udoskonalania świata w sposób przystępny i ciekawy. Jest to przedsięwzięcie skierowane do uczniów szkół podstawowych i średnich oraz przedszkoli. Program Festiwalu obejmuje liczne pokazy, prezentacje, warsztaty, konkursy, gry edukacyjne i inne atrakcje, łącznie z warsztatami językowymi, artystycznymi oraz zajęciami sportowymi.
Zapraszamy zarówno całe klasy, jak i dzieci i młodzież indywidualnie :) Wstęp wolny!
Miejsce: Kampus dydaktyczno-sportowy przy ul. Kościuszki 2 w Nowym Sączu
PROGRAM do pobrania TUTAJ
- Odsłony: 6675
Dni otwarte w Instytucie Pedagogicznym 25 kwietnia i 13 maja 2022
- Odsłony: 4311
Dzień otwarty w Instytucie Technicznym PWSZ
Już w środę, 6 kwietnia 2022 roku w godzinach 9.00 – 12.00 zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych i nauczycieli do odwiedzenia Instytutu Technicznego PWSZ w Nowym Sączu. Podczas zorganizowanego Dnia otwartego, proponujemy zwiedzanie naszej bazy dydaktycznej, połączone z obejrzeniem pokazów i eksperymentów, a także wysłuchanie krótkich prelekcji, dzięki którym będzie można bliżej poznać nasz Instytut. Dodatkowo służymy informacjami dotyczącymi oferty edukacyjnej oraz zasad rekrutacji na studia.
Program wydarzenia pn. „Dzień otwarty Instytutu Technicznego PWSZ":
Termin wydarzenia: 06.04.2022r. w godzinach: 9:00 - 12:00.
Lokalizacja: Instytut Techniczny, ul. Zamenhofa 1a, Nowy Sącz.
Kontakt: tel. 18-547-29-08, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://www.pwsz-ns.edu.pl/it | https://www.facebook.com/pwsztech
Lp. |
Tytuł |
Sala |
Opis |
1 |
Optyczne metody pomiarowe oraz badania chropowatości powierzchni – laboratorium metrologiczne |
0.1 |
Prowadzący: mgr inż. Sławomir Jurkowski Rodzaj działania: zwiedzanie laboratoriów Dziedzina nauki: nauki techniczne Opis: Przegląd optycznych metod pomiarowych, realizowanych w laboratoriach Instytutu Technicznego, w tym pomiary obiektów z wykorzystaniem skanera optycznego Smarttech 3D Universe (uzyskanie modeli). |
2 |
Prezentacja laboratorium inżynierii produkcji żywności |
0.3 |
Prowadzący: dr inż. Anna Mikulec Rodzaj działania: zwiedzanie laboratoriów Dziedzina nauki: nauki techniczne Opis: Prezentacja wyposażenia, z prezentacją możliwości pomiarowych teksturometru TA.XT2.plus. |
3 |
Prezentacja laboratoriów mechatroniki i systemów mechatronicznych pojazdów transportowych |
0.4, 0.5 |
Prowadzący: mgr inż. Lucjan Guśtak Rodzaj działania: prezentacja laboratorium Dziedzina nauki: nauki techniczne Opis: Pomiar parametrów wybranego układu mechatronicznego pojazdu wraz z diagnostyką OBD. Przegląd układów: zasilania silników spalinowych, przeniesienia napędu – klasycznych i hybrydowych, układów bezpieczeństwa. |
4 |
Programowanie gier komputerowych |
0.7 |
Prowadzący: mgr inż. Nikodem Bulanda Rodzaj działania: pokazy i eksperymenty Dziedzina nauki: nauki techniczne Opis: Programowanie gier komputerowych. |
5 |
Energia odnawialna - moda czy konieczności?
|
0.10
Dwie sesje:
|
Prowadzący: dr hab. inż. Józef Ciuła Rodzaj działania: pokazy i eksperymenty Dziedzina nauki: nauki techniczne Opis: Krótki wykład dotyczący odnawialnych źródeł energii oraz pokaz wytwarzania energii elektrycznej w ogniwach fotowoltaicznych i zasada działania powietrznej pompy ciepła. |
6 |
Prezentacja pracowni komputerowej |
1.2 |
Prowadzący: mgr inż. Józef Wójcik Rodzaj działania: pokazy i eksperymenty Dziedzina nauki: nauki techniczne Opis: Programowanie mikrokontrolera AVR. Sterowanie Arduino z telefonu z wykorzystaniem modułu Bluetooth. |
7 |
Prezentacja laboratorium wspomagania prac inżynierskich |
1.5 |
Prowadzący: dr inż. Karina Janisz Rodzaj działania: zwiedzanie laboratoriów Dziedzina nauki: nauki techniczne Prezentacja oprogramowania: Inventor, Ansys. |
8 |
Prezentacja laboratorium programów użytkowych w logistyce |
1.5
|
Prowadzący: mgr inż. Kazimierz Opoka Rodzaj działania: prezentacja laboratorium Dziedzina nauki: nauki techniczne Opis: Prezentacja programu do rekonstrukcji zdarzeń drogowych V-SIM. |
9 |
Programowanie mikrokontrolerów |
1.7 |
Prowadzący: dr Grzegorz Litawa, mgr inż. Dawid Kotlarski Rodzaj działania: pokazy i eksperymenty Dziedzina nauki: nauki techniczne Opis: Programowanie mikrokontrolerów, atmega32, stm32:
|
10 |
Praktyczne zastosowania mechatroniki |
1.9
|
Prowadzący: prof. dr hab. inż. Piotr Cyklis Rodzaj działania: wykład Dziedzina nauki: nauki techniczne Opis: Zakres wykładu dotyczy kierunku Mechatronika pod kątem prowadzonych specjalności w IT PWSZ. |
11 |
Energetyczne powody wojny |
1.9
|
Prowadzący: prof. dr hab. inż. Piotr Cyklis Rodzaj działania : wykład Dziedzina nauki : nauki techniczne Opis: Podstawową myślą przewodnią jest to dlaczego akurat teraz nastąpiła wojna pod względem bilansu energii wynikającym z wcześniejszych decyzji UE, a w szczególności Niemiec. |
12 |
Prezentacja laboratorium bioniki |
2.2a |
Prowadzący: mgr inż. Karolina Furyk - Grabowska Rodzaj działania: zwiedzanie laboratoriów Dziedzina nauki: nauki techniczne Opis: Zaprezentowane zostanie laboratorium szybkiego prototypowania oraz bioniki. Uczniowie będą mogli zaznajomić się z tematem druku 3D oraz obserwacji mikroskopowych. |
13 |
Prezentacja pracowni układów sterowania, napędów elektrycznych, instalacji, oraz OŹE |
2.3 |
Prowadzący: mgr inż. Tadeusz Kantor Rodzaj działania: prezentacja laboratorium Dziedzina nauki: nauki techniczne Opis :
|
14 |
Prezentacja pracowni automatyki i robotyki |
2.4 |
Prowadzący: mgr inż. Piotr Obrzut Rodzaj działania: prezentacja laboratorium Dziedzina nauki: nauki techniczne Opis : Prezentacja bazy techno-dydaktycznej znajdującej się w Sali 2.4 Instytutu technicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w tym m.in. stanowisk ze sterownikami PLC, robotów mobilnych zbudowanych na bazie zestawów NXT Mindstorms 2.0, stanowiska z robotem HCR-3 oraz innych stanowisk dydaktycznych i oprogramowania w jakie wyposażone jest laboratorium. |
15 |
Prezentacja pracowni elektrotechniki i elektroniki |
2.6 |
Prowadzący: dr hab. inż. Marek Aleksander Rodzaj działania: prezentacja laboratorium Dziedzina nauki: nauki techniczne Opis : Prezentacja urządzeń i wyposażenia laboratoryjnego, demonstracja systemu dozoru i kontroli dostępu. Ewentualnie warsztaty z montażem i programowaniem systemu kontroli dostępu. |
16 |
Laboratorium inżynierii materiałowej |
2.8A
|
Prowadzący: mgr inż. Wojciech Chronowski Rodzaj działania: zwiedzanie laboratorium Dziedzina nauki: nauki techniczne Opis: Prezentacja stanowisk badawczych laboratorium inżynierii materiałowej:
|
- Odsłony: 4624
Dzień otwarty w Instytucie Kultury Fizycznej i Instytucie Zdrowia
Tradycją naszej Uczelni są Dni Otwarte, przeznaczone dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
Już w piątek 1 kwietnia w godzinach 9:00-13:00 zapraszamy całe klasy oraz uczniów indywidualnie na spotkanie z wykładowcami i studentami Instytutu Kultury Fizycznej oraz Instytutu Zdrowia.
Będzie można zwiedzić pracownie i zapoznać się ze specyfiką studiów na kierunkach:
- Bezpieczeństwo wewnętrzne
- Fizjoterapia
- Wychowanie fizyczne
- Dietetyka
- Pielęgniarstwo
- Ratownictwo medyczne
Wszystkie wydarzenia odbywają się na terenie Kampusu Dydaktyczno-Sportowego przy ul. Kościuszki 2 w Nowym Sączu.
Szczegółowy program w Instytucie Kultury Fizycznej:
- Warsztaty samoobrony (grupy co 30 minut) - Hala sportowa
- Pomiar składu ciała (grupy co 30 minut) - Pracownia nauk biomedycznych
- Pokaz pracowni nauk biomedycznych
- Ćwiczenia w wodzie z przyborami (grupy co 1 godzinę) - Pływalnia (grupy 15-osobowe)
- Tańce integracyjne (grupy co 30 minut) - Sala fitness
- Pokaz pracowni fizjoterapii - Pracownie fizjoterapii
- Masaż w odnowie biologicznej (grupy co 30 minut) - Pracownia masażu (grupy 10-osobowe, godz. 11.00-13.00)
- Gry i zabawy (grupy co 1 godzinę) - Hala sportowa
- Pomiar mocy mięśniowej w wyskoku (grupy co 30 minut) - Pracownia biomechaniki s. 37 (godz. 9.00-12.00)
- Pomiary siły mięśniowej (grupy co 30 minut) - Pracownia biomechaniki s. 37 (godz. 9.00-12.00)
Dane kontaktowe dla zainteresowanych na stronie:
https://pwsz-ns.edu.pl/ikf/instytut/o-instytucie/kontakt
Szczegółowy program w Instytucie Zdrowia:
-
Gabinet dietetyka
Analiza składu ciała przy użyciu Tanity (grupy 4 osobowe co pół godz.) - Centrum Symulacji Medycznej, sala 1.3 I piętro
Układanie jadłospisu z wykorzystaniem programu komputerowego; Talerz zdrowego żywienia (grupy 4 osobowe co pół godz.) - Instytut Kultury Fizycznej sala nr 9
Nawyki żywieniowe zaczynają się od zakupów - jak dokonywać świadomych wyborów (grupy 8 osobowe) - Instytut Zdrowia budynek 2G sala nr 1 I piętro
-
Pracownia ratownictwa medycznego (grupy 8 osobowe co pół godz.) - Centrum Symulacji Medycznej, parter sala 0.4
-
Pracownia pielęgniarstwa (grupy 8 osobowe co pół godz.) - Centrum Symulacji Medycznej, I i II piętro
Dane kontaktowe dla zainteresowanych na stronie:
https://pwsz-ns.edu.pl/iz/instytut/o-instytucie/kontakt
- Odsłony: 4548