„Powrót do zdrowia – powrót do pracy” po kryzysie psychicznym

Doświadczyłeś kryzysu psychicznego i nie możesz wrócić do dotychczasowej pracy?

Praca, którą wykonywałeś jest dla Ciebie zbyt dużym obciążeniem i zastanawiasz się jakie zawody możesz obecnie wykonywać? 
Zgłoś się do nas! Pomożemy Ci się przekwalifikować i znaleźć nowe zatrudnienie.

Przed wystąpieniem choroby byłeś osobą samodzielną i aktywną, odnoszącą sukcesy. Teraz trudno Ci znaleźć pracę, a wiesz, że aktywność zawodowa ma istotny wpływ na proces zdrowienia. Skorzystaj z bezpłatnej oferty PFRON realizowanej w Ośrodkach Rehabilitacji Kompleksowej dla osób po kryzysach psychicznych. Ośrodki mają charakter otwarty. Będąc uczestnikiem projektu możesz odwiedzać rodzinę w dni wolne od zajęć, a najbliżsi zostaną zaproszeni do ciebie na wspólny weekend połączony z zajęciami. W Ośrodku zdobędziesz nowy zawód dostosowany do twoich obecnych możliwości zdrowotnych. Polepszysz również swój stan zdrowia korzystając z pomocy specjalistów. Na zakończenie zespół ekspertów pomoże Ci znaleźć pracę.

Kto może wziąć udział w projekcie?
Rehabilitacja Kompleksowa to oferta dla osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia. To również szansa dla tych, którzy ze względów zdrowotnych nigdy nie pracowali, a chcieliby zmienić tę sytuację - zdobyć zawód i podjąć pracę odpowiednią do ich możliwości zdrowotnych.

Jak przebiega przekwalifikowanie zawodowe?

W trakcie realizacji programu rehabilitacji kompleksowej przebywasz w Ośrodku gdzie zapewnione masz zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym i pełne wyżywienie. Na rehabilitację kompleksową składają się trzy moduły: zawodowy, psychospołeczny i medyczny. W Indywidualnym Programie Rehabilitacji zostanie opisany sposób realizacji każdego z modułów. Zaplanowany czas udziału w programie to 16 tygodni oraz 4 tygodnie praktyk zawodowych w miejscu Twojego zamieszkania. Zajęcia będą się odbywały w godzinach od 8:00 do 18:00, ale nie dłużej niż 8 godzin dziennie, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Całość pobytu jest całkowicie bezpłatna

Jeśli ze względu na stan zdrowia straciłeś jedyne źródło utrzymania będziesz mógł wystąpić o przyznanie stypendium rehabilitacyjnego, którego wysokość będzie uzależniona od Twojej frekwencji na zajęciach.

Po zakończeniu pobytu w Ośrodku będziesz mieć zapewnione wsparcie doradcy zawodowego, pośrednika pracy, psychologa do momentu podjęcia zatrudnienia (lub uruchomienia działalności gospodarczej) i przez minimum 1 miesiąc po rozpoczęciu pracy.

Warunkiem sukcesu jest Twój aktywny udział w zaplanowanych zajęciach ze wszystkich modułów. Wykorzystaj swoją szansę i napisz historię swojego życia na nowo!

Jeśli chcesz wziąć udział w rehabilitacji kompleksowej dla osób po kryzysach psychicznych skontaktuj się z PFRON: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 50 55 600, 532 433 727.
Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100083540401974

Materiał prasowy PFRON

Telefoniczna forma wsparcia psychologicznego dla studentów

Drodzy Studenci Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, informujemy, że istnieje możliwość telefonicznych konsultacji psychologicznych. Uczelnia pokrywa koszty czterech konsultacji w roku kalendarzowym. Termin konsultacji należy uzgodnić drogą telefoniczną z psychoterapeutą.

Dane kontaktowe:

Wawszczak Maria – psycholog kliniczny, psychoterapeuta
Certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego

Telefon kontaktowy: 606 222 269, Plac 3 Maja 3/4, 33–300 Nowy Sącz

IX edycja Konferencji (Nie)pełnosprawni na rynku pracy

W dniu 09 listopada 2022 r. Uniwersytet Medyczny w Łodzi wraz z Fundacją Łódź Akademicka organizuje już po raz dziewiąty konferencję „(Nie)pełnosprawni na rynku pracy”. Temat przewodni tegorocznej edycji to: Zatrudnienie wspomagane sposobem na poprawę aktywności zawodowej OzN.

Celem konferencji jest umożliwienie osobom z niepełnosprawnościami bezpośredniego spotkania z pracodawcami oraz dostępu do udziału w działaniach, które zwiększą ich szansę na znalezienie właściwej dla siebie pracy, praktyki czy stażu.

Tegoroczna edycja odbędzie się w formule zarówno stacjonarnej jak i zdalnej.

Szczegółowy program konferencji oraz rejestracja znajdują się na stronie https://niepelnosprawni.lodzakademicka.pl/

Dla wszystkich uczestników konferencja jest bezpłatna.

Zapraszamy!

 

Chorujesz na cukrzycę, a Twoja dotychczasowa praca jest zbyt dużym obciążeniem dla organizmu?

Zastanawiasz się jakie zawody możesz wykonywać z cukrzycą?  Pomożemy Ci się przekwalifikować i znaleźć nową pracę!

Skorzystaj z bezpłatnej oferty PFRON realizowanej w Ośrodkach Rehabilitacji Kompleksowej. W Ośrodku zdobędziesz nowy zawód dostosowany do twoich obecnych możliwości zdrowotnych. Polepszysz również swój stan zdrowia korzystając z rehabilitacji. Na zakończenie zespół ekspertów pomoże Ci znaleźć pracę.

Wykorzystaj swoją szansę i napisz historię swojego życia na nowo!
Wszelkich informacji udzielamy pod numerem telefonu:
(22)50 55 600 oraz 507 966 499.

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona: rehabilitacjakompleksowa.pfron.org.pl

Materiał prasowy: PFRON

 

Asystent studenta ze spektrum autyzmu

palakat dotyczący asystenta osoby ze spektrum autyzmu

Opis plakatu

Plakat projektu „Asystent studenta ze spektrum autyzmu”. Na niebieskim tle przyklejone są cztery karteczki samoprzylepne w kolorze żółtym z informacją tekstową: „pomoc, akceptacja, zrozumienie, wsparcie” oraz pytania - hasła: „Jesteś studentem i potrzebujesz wsparcia w życiu codziennym na Uczelni?”, „A może znasz kogoś kto potrzebuje wsparcia?” i zaproszenie: „Ten projekt jest dla Ciebie”.Plakat zawiera dane kontaktowe: telefony oraz adresy mailowe: tel. 510 777 568, 18 443 45 45 /wew. 105, 113, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W dolnej części plakatu umieszczono logotypy projektu: Asystent studenta z ASD oraz jego partnerów: Fundacji Sowelo, DGA, PWSZ w Nowym Sączu, a także tekstowe wyjaśnienie – preambułę przedsięwzięcia: „Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu przystąpiła do udziału w projekcie Asystent studenta z ASD, realizowanego w ramach Działania 4.1 Innowacje społeczne, IV Osi Priorytetowej. Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa.”

 

Wsparcie dla studentów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu

Szanowni Państwo

informujemy, iż spółka DGA S.A. wraz z partnerem - Fundacją Sowelo rozpoczęły realizację projektu „Asystent studenta z ASD”. Projekt ma na celu wsparcie studentów ze spektrum autyzmu, a także pomóc im w pokonaniu trudności związanych z odnalezieniem się w nowym środowisku. Posiadanie przez studenta orzeczenia o stopniu niepełnosprawności nie będzie warunkiem koniecznym do korzystania ze wsparcia w ramach projektu. Mając nadzieję, iż realizacja projektu „Asystent studenta z ASD” przyczyni się do podwyższenia jakości procesu studiowania przez osoby ze spektrum autyzmu serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naborze. W ramach projektu, studentom zostanie zapewnione wsparcie ze strony lidera-adwokata przez okres 15 miesięcy w zakresie spraw związanych z procesem pobierania nauki na uczelni, w tym spraw administracyjnych oraz dydaktycznych. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerami telefonu: 510777568, 18 4434545 wew. 105, 113.

Szczegółowe informacje:

Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych PWSZ w Nowym Sączu

tel. 510 777 568

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Komunikat

Pełnomocnik Rektora ds. osób niepełnosprawnych pozostaje do Państwa dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godz. 9:00–14:00 pod numerem telefonu: 510 777 568,
adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dyżur:

Wtorek od 10:00 – 11:00 po wcześniejszym umówieniu wizyty mailowo lub telefonicznie.

Pełnomocnik Rektora ds. osób niepełnosprawnych
mgr Sabina Kusion
ul. Długosza 61 (Dom Studenta), pokój 011,
33–300 Nowy Sącz
tel.: 510 777 568
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

„Aktywny Samorząd” Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym

Informacje dla studentów w module II

Realizacja modułu II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym, który jest adresowany do osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, pobierających naukę w:

  • w szkole policealnej,
  • w kolegium,
  • w szkole wyższej (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktorskie albo doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym / dziennym lub niestacjonarnym / wieczorowym / zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem Internetu),

a także do osób, które przewód doktorski otworzyły poza studiami doktoranckimi.

Termin przyjmowania wniosków o dofinansowanie

Wnioski o dofinansowanie można składać w formie elektronicznej w systemie SOW (https://sow.pfron.org.pl/) już od dnia 1 marca 2022 r.

Przypominamy i zachęcamy - możecie Państwo złożyć wniosek nie wychodząc z domu!

Termin zakończenia przyjmowania wniosków wypada:

  • dnia 31 marca 2022 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2021/2022),
  • dnia 10 października 2022 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2022/2023).

Wysokość dofinansowania

Kwota dofinansowania kosztów nauki (na semestr/półrocze) wynosi w przypadku:

  1. dodatku na pokrycie kosztów kształcenia:
    • do 1.000 zł - dla wnioskodawców pobierających naukę w szkole policealnej lub kolegium,
    • do 1.500 zł dla pozostałych Wnioskodawców,
  2. dodatku na uiszczenie opłaty za przeprowadzenie przewodu doktorskiego
    – do 4.000 zł,
  3. opłaty za naukę (czesne) – wysokość kosztów czesnego w ramach jednej, aktualnie realizowanej formy kształcenia na poziomie wyższym (na jednym kierunku) - niezależnie od daty poniesienia kosztów; dofinansowanie powyżej kwoty 4.000 zł jest możliwe, jeśli wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu Wnioskodawcy nie przekracza kwoty 764 zł (netto) na osobę.

Warunki zwiększenia dofinansowania w formie dodatku na pokrycie innych (niż czesne) kosztów kształcenia

Dodatek (1.000 lub 1.500 zł) może być zwiększony, nie więcej niż o:

  1. 700 zł - w przypadkach, które określi realizator programu;
  2. 500 zł - w przypadku, gdy wnioskodawca ponosi koszty z tytułu pobierania nauki poza miejscem zamieszkania;
  3. 300 zł – w przypadku, gdy wnioskodawca posiada aktualną (ważną) Kartę Dużej Rodziny;
  4. 300 zł – w przypadku, gdy wnioskodawca pobiera naukę jednocześnie na dwóch kierunkach studiów/nauki (przyznanie tej kwoty oznacza dofinansowanie kosztów nauki/udzielenie pomocy także na drugim kierunku);
  5. 200 zł – w przypadku, gdy wnioskodawca studiuje w przyspieszonym trybie;
  6. 300 zł – w  przypadku, gdy wnioskodawcą jest osoba poszkodowana w 2021 lub w 2022 roku w wyniku działania żywiołu lub innych zdarzeń losowych;
  7. 300 zł – w przypadku, gdy wnioskodawca korzysta z usług tłumacza języka migowego,
  8. 800 zł – w przypadku, gdy wnioskodawca posiada podpis elektroniczny/Profil Zaufany na platformie ePUAP i złoży wniosek o dofinansowanie w formie elektronicznej w dedykowanym systemie przygotowanym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przy czym możliwość ta dotyczy tylko tych wnioskodawców, którzy skorzystają z tego zwiększenia po raz pierwszy (wsparcie jest jednorazowe);
  9. 500 zł – w przypadku, gdy wnioskodawca w poprzednim semestrze pobierał lub aktualnie pobiera naukę w formie zdalnej (w związku z pandemią).

Jeśli osoba niepełnosprawna pobiera naukę jednocześnie na dwóch lub więcej kierunkach studiów wyższych, kwota dofinansowania do czesnego na drugim i kolejnych kierunkach może wynieść do 50% kosztów czesnego ponoszonego na każdym z tych kierunków. Dofinansowanie powyżej kwoty 2.000 zł jest możliwe, ale jeśli wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu Wnioskodawcy nie przekracza kwoty 764 zł (netto) na osobę.

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentem pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2022 roku, plik jak i informacje są dostępne na stronie : https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/aktywny-samorzad-w-2022-roku/

1% podatku dla Bartosza

1 procet dla bartosza poster reklamowy

logo PFRONlogo PFRON

CIDON: Centrum informacyjno-doradcze dla osób z niepełnosprawnością

Oddział Małopolski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, że od dnia 1 września 2021 r. przy Oddziale uruchomione zostało Centrum informacyjno-doradcze dla osób  z niepełnosprawnością (CIDON).

W ramach działalności CIDON osoby z niepełnosprawnością oraz osoby z ich otoczenia mogą uzyskać informacje m.in. na temat:

  • programów realizowanych przez PFRON,
  • projektów realizowanych przez organizacje pozarządowe,
  • obowiązujących systemów orzecznictwa,
  • dostępnego wsparcia finansowego oraz rzeczowego,
  • zaopatrzenia w sprzęt ortopedyczny czy rehabilitacyjny,
  • ulg a także uprawnień wynikających z przepisów prawa,
  • instytucji wspierających osoby z niepełnosprawnością i wiele innych.

Docelowo Centrum informacyjno-doradcze stanie się miejscem, w którym osoby z niepełnosprawnością uzyskają kompleksowe wsparcie w każdym obszarze wymagającym pomocy, doradztwa, a także konsultacji. Dbając o jak najwyższe standardy obsługi pragniemy zapewnić, że Centrum będzie również systematycznie rozszerzać swoją ofertę, między innymi o możliwość skorzystania z usługi specjalisty ds. zarządzania rehabilitacją oraz skierowania do Ośrodka Wsparcia i Testów, gdzie osoby z niepełnosprawnością będą mogły testować najnowsze technologie asystujące.

Zachęcamy do śledzenia informacji na temat CIDON na stronie www.pfron.org.pl oraz w mediach społecznościowych. CIDON pozostaje do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach funkcjonowania Oddziału, nr tel. 12 312 14 33 oraz 507 966 495.

 

Wsparcie dla studentów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu

Szanowni Państwo

informujemy, iż spółka DGA S.A. wraz z partnerem - Fundacją Sowelo rozpoczęły realizację projektu „Asystent studenta z ASD”. Projekt ma na celu wsparcie studentów ze spektrum autyzmu, a także pomóc im w pokonaniu trudności związanych z odnalezieniem się w nowym środowisku. Posiadanie przez studenta orzeczenia o stopniu niepełnosprawności nie będzie warunkiem koniecznym do korzystania ze wsparcia w ramach projektu. Mając nadzieję, iż realizacja projektu „Asystent studenta z ASD” przyczyni się do podwyższenia jakości procesu studiowania przez osoby ze spektrum autyzmu serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naborze. W ramach projektu, studentom zostanie zapewnione wsparcie ze strony lidera-adwokata przez okres 15 miesięcy w zakresie spraw związanych z procesem pobierania nauki na uczelni, w tym spraw administracyjnych oraz dydaktycznych. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem telefonu 510 777 568 do dnia 18 czerwca 2021 roku.

Szczegółowe informacje:

Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych PWSZ w Nowym Sączu

tel. 510 777 568

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Uwaga!

12-03-2021

INFOMORMUJEMY i ZACHĘCAMY DO SKŁADANIA WNIOSKÓW w pilotażowym programie „Aktywny Samorząd” Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.

 

„AKTYWNOŚĆ KLUCZEM DO NIEZALEŻNOŚĆI – PROJEKT SKIEROWANY DO STUDENTÓW Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI”

 

aktywnosc kluczem

 

Bezpłatna aktywna rehabilitacja – stacjonarnie i ONLINE

Fundacja Avalon niezmiennie prowadzi bezpłatną rehabilitację dla osób z niepełnosprawnością w ramach projektu „Aktywność kluczem do niezależności”. W zajęciach można wziąć udział online – co ma szczególne znaczenie w związku z pandemią COVID-19 – lub stacjonarnie. Projekt jest współfinansowany ze środków PFRON. Do udziału w projekcie zaproszone są osoby od 16 rż., posiadające orzeczenie o niepełnosprawności ruchowej lub neurologicznej, stopień umiarkowany lub znaczny.

Terapia w ramach realizowanego przez Fundację Avalon projektu „Aktywność kluczem do niezależności” jest kompleksowa, dostępna online i bezpłatna. W projekcie oferowane są zajęcia indywidualne, takie jak: aktywna rehabilitacja, trening w wirtualnej rzeczywistości, zajęcia z psychologiem czy logopedą. Dodatkowo organizowane są zajęcia grupowe: crosstrening, nordic walking, zumba, samoobrona, techniki relaksacyjne, trening „samodzielni w terenie”, czy trening „samodzielni na co dzień”. Wszystkie zajęcia są dostosowane przez specjalistów Avalon Active, tak by przynosiły jak najlepsze efekty dla pacjentów, którzy zdecydują się na uczestnictwo online.

Gdzie? Rehabilitacja ONLINE odbywa się poprzez aplikację Zoom. Dołączenie do zajęć nie jest trudne – wystarczy kliknąć w link otrzymany w mailu. Jest również możliwość realizacji projektu w formie hybrydowej (stacjonarnie + online) – zajęcia stacjonarne są prowadzone w siedzibie Fundacji Avalon (Domaniewska 50A, Mokotów, Warszawa).

ZGŁOŚ SIĘ! Umów się na bezpłatną konsultację (online) z fizjoterapeutą, w czasie której specjalista dopasuje pakiet zajęć odpowiedni do twoich potrzeb i możliwości.

Na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wyślij maila zawierającego:

- nr telefonu do kontaktu

- skan (/czytelne zdjęcie) aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności (przednia i tylna strona),

- posiadaną dokumentację medyczną dot. schorzenia oraz diagnostykę obrazową (np. RTG, MR, tomografia). Dokumentacja jest potrzebna do kwalifikacji Beneficjenta do Projektu oraz wyznaczenia celu rehabilitacji.

Po otrzymaniu dokumentów, skontaktujemy się, aby umówić termin konsultacji.

Więcej informacji w Recepcji Fundacji Avalon, tel.: 22 349 97 71, 796 324 328, 531 786 660.

Serdecznie zapraszamy!

 

Stypendia Google dla studentów z niepełnosprawnością

20-11-2020

Do 4 grudnia br. studenci z niepełnosprawnością z kierunków informatycznych mogą aplikować do programu stypendialnego Google na rok akademicki 2021/2022. Stypendium wynosi 7 tys. euro.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami oraz udział w programie stypendialnym.

Kto może ubiegać się o Europejskie Stypendium Google?

Kandydaci muszą:

  • być studentami europejskiej uczelni na kierunkach informatycznych lub pokrewnych dziedzin technicznych z podstawowymi modułami informatycznymi;
  • być zapisani jako studenci w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin na rok akademicki 2020-2021;
  • utrzymywać dobre wyniki w nauce (jeśli student łączy studia z pracą warto o tym napisać w formularzu wniosku);
  • być przykładem przywództwa i pasji do informatyki i technologii;
  • mieć ukończone 18 lat od 5 października 2020 r.;
  • mają zamiar zostać zapisanym jako student w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin na studiach licencjackich, magisterskich lub doktoranckich (lub równoważnych) na uczelni w Europie na rok akademicki 2021/2022;
  • mieć niepełnosprawność lub mieć długotrwale obniżony stan zdrowia (dysleksję, dyspraksję, niepełnosprawność wzroku, niepełnosprawność słuchu, cukrzycę, epilepsję, depresję, zaburzenia lękowe i wszelkie inne niepełnosprawności fizyczne lub psychiczne).

Jak aplikować?

Kandydaci zostaną poproszeni o wypełnienie wniosku online za pośrednictwem EmployAbility, który obejmuje:

  • Ogólne informacje ogólne (tj. dane kontaktowe i szczegóły dotyczące obecnych i planowanych studiów na uniwersytetach w roku akademickim 2020/2021).
  • CV.
  • Potwierdzenie akademickie z obecnych i poprzednich instytucji (jeśli zdobyłeś wyższy stopień naukowy).
  • List referencyjny od profesora, instruktora, doradcy lub superwizora.
  • Odpowiedzi na pytania opisowe w formularzu.

Odbiorcy zostaną wybrani na podstawie ogólnej liczby ich esejów i materiałów aplikacyjnych w porównaniu z całą pulą kandydatów.

Więcej przydatnych informacji i miejsce składania dokumentów znajdują się na stronie Employ Ability.

Informacje o stypendium na stronie Google

 

Źródło: http://www.niepelnosprawni.pl/

ABSOLWENT — PRACA — STABILIZACJA kompleksowe wsparcie niepełnosprawnych studentów ostatniego roku oraz absolwentów szkół wyższych w wejściu na rynek pracy

Szanowni Państwo,
Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „KLUCZ” w ramach realizacji projektu „ABSOLWENT — PRACA — STABILIZACJA kompleksowe wsparcie niepełnosprawnych studentów ostatniego roku oraz absolwentów szkół wyższych w wejściu na rynek pracy” współfinansowanego w ramach środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, zaprasza studentów ostatniego roku studiów i absolwentów szkół wyższych (maksymalnie do 5 lat od zakończenia studiów) posiadających aktualne orzeczenie do wzięcia udziału w projekcie oferującym kompleksową aktywizację zawodową: staże, szkolenia i kursy zawodowe, poradnictwo zawodowe, pośrednictwo pracy, a także indywidualne wsparcie psychologiczne.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Szkolenia i kursy będą odbywać się w formie zdalnej.

Zachęcamy do udziału.

Bliższe informacje:
Doradca zawodowy - Anna Mazela, tel. 513 070 483
Trener zatrudnienia wspomaganego - Iwona Łydka, tel. 537 560 150

Biuro Osób Niepełnosprawnych PWSZ w Nowym Sączu
tel.: 510 777 568
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Uwaga!

13-10-2020

W związku ze zbliżającą się Konferencją "(Nie)pełnosprawni na rynku pracy", która odbędzie się 4 listopada 2020 r. zachęcamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na stronie wydarzenia oraz gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w Konferencji tym razem w formule on-line.

W ostatnich dwóch edycjach studenci naszej Uczelni uczestniczyli w Konferencji "(Nie)pełnosprawni na rynku pracy".

Były to zawsze super przygotowane wydarzenia z gościnnym przyjęciem.

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z tych konferencji:

Udział studentów PWSZ w Nowym Sączu na V edycji konferencji ,,(Nie)pełnosprawni na rynku pracy”

Studenci PWSZ w Nowym Sączu na VI edycji konferencji ,,(Nie)pełnosprawni na rynku pracy”

Zainteresowane osoby, prosimy o wypełnienie formularza na https://niepelnosprawni.lodzakademicka.pl/rejestracja/

W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Strona konferencji: https://niepelnosprawni.lodzakademicka.pl

 

Komunikat!

W związku z ograniczeniem funkcjonowania Uczelni na podstawie Komunikatu nr 2 Kanclerza PWSZ z dnia 25 marca 2020 roku w sprawie organizacji pracy pracowników administracji w PWSZ w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 uprzejmie informujemy, że Biuro Osób Niepełnosprawnych pracuje zdalnie.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-14:00 pod numerem telefonu:

tel.: 510 777 568

oraz  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.