„Między kamieniem a strzechą…” Spotkanie z podróżnikiem Stefanem Czernieckim
28 listopada 2022 roku w Auli im. Prof. Andrzeja Bałandy odbyło się spotkanie ze Stefanem Czernieckim – z wykształcenia kartografem, z pasji podróżnikiem i reporterem, autorem książek i reportaży. Przez lata tworzył autorski program podróżniczy „Za siódmą górą”. Na antenie Telewizji Polskiej można było też oglądać ośmioodcinkową serię „Świat za rogiem”. Jest też częstym gościem rozgłośni radiowych. Sam prowadzi popołudniowe pasmo w Radio Profeto.
Spotkanie zorganizowane zostało przez Bibliotekę w ramach obchodów 25-lecia Akademii Nauk Stosowanych.
Stefan Czerniecki gościł w Uczelni trzeci raz. Opowiadał o swojej podróży do jednego z najbardziej nieznanych i tajemniczych zakątków świata - Papui Nowej Gwinei. Wprowadził uczestników spotkania w egzotyczny klimat wyspy i codzienne życie jej mieszkańców. Relacja ta była niezwykle interesująca. Nam, mieszkańcom Europy, życie Papuasów, pozbawione wszelkich wygód i udogodnień, wypełnione ciągłymi wojnami prowadzonymi pomiędzy klanami, okultyzmem, a nawet kanibalizmem, wydaje się wręcz niewiarygodne.
Podróżnik zaprezentował mnóstwo ciekawych zdjęć i filmów z papuaską muzyką w tle.
W spotkaniu uczestniczyli: Pani dr Halina Potok – Prorektor ds. studenckich i kształcenia, Pan mgr inż. Rafał Góra – Kanclerz, studenci i pracownicy Uczelni oraz bardzo licznie młodzież i nauczyciele sądeckich szkół ponadpodstawowych.
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/biblioteka/spotkania-kulturalno-artystyczne#sigProIdb9a1e054c6
- Odsłony: 318
„Na strychu świata. Wyprawa w Himalaje.”
14 maja 2019 roku w Auli im. Prof. Andrzeja Bałandy odbyło się spotkanie ze znanym podróżnikem Stefanem Czernieckim – kartografem, dziennikarzem, autorem książek ”Dalej od Buenos", "Cisza", "Czekając na Duida", „Po drugiej stronie”, autorem podróżniczego programu "Za siódmą górą" emitowanego co tydzień w TV Republika, byłym członkiem Alpinus Expedition Team.
Stefan Czerniecki opowiadał o swojej wyprawie wraz z ojcem w Himalaje, pełnej przygód, emocji i mocnych wrażeń. Podczas spotkania zatytułowanego „Na strychu Świata” przy starannie dobranej muzyce zaprezentował zdjęcia i filmy z tej interesującej podróży.
W spotkaniu uczestniczyli: Pani dr Halina Potok – Prorektor ds. studenckich i kształcenia, władze Instytutu Kultury Fizycznej – Pan dr Tomasz Cisoń i Pani dr Katarzyna Zwolińska-Mirek, Pani mgr Urszula Cisoń-Apanasewicz – Z-ca Dyrektora Instytutu Zdrowia, Pani mgr Halina Kociubińska – Dyrektor Biura Rektora, Pani mgr inż. Wiesława Bielawska – Kierownik Działu Spraw Osobowych, Pan mgr inż. Rafał Góra – Kierownik Działu Technicznego, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Nowego Sącza i Tymbarku z opiekunami, pracownicy Uczelni i studenci.
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/biblioteka/spotkania-kulturalno-artystyczne#sigProIda318eae898
- Odsłony: 2854
Spotkanie z Panem Profesorem Wojciechem Kudybą, autorem książki „Imigranci wracają do domu”
16 stycznia 2019 r. w Auli im. Profesora Andrzeja Bałandy w budynku Biblioteki PWSZ miała miejsce promocja książki Pana Profesora Wojciecha Kudyby „Imigranci wracają do domu”, która otrzymała laur "Najgorętszej Książki Lata" w plebiscycie TVP Kultura 2018.
W spotkaniu wzięli udział Pani dr hab. Zdzisława Zacłona, prof nadzw. - Dyrektor Instytutu Pedagogicznego, Pani mgr Bogusława Gaweł - Zastępca Dyrektora Instytutu Pedagogicznego, Pani Maria Sosin - Dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu, pracownicy Uczelni oraz studenci.
Książka to opowieść o odkrywaniu na nowo siebie, o przemianie duchowej bohatera i realnej odmianie jego losów, gdy dotychczasowe życie legło w gruzach. Autor, cytując fragmenty powieści, odsłonił przed słuchaczami obraz bohatera, zachęcając tym samym nie tylko do przeczytania jej, ale i głębokiej refleksji nad problemami, które dotyczą każdego z nas.
Profesor Wojciech Kudyba nawiązał również do swojej nowo wydanej książki "Kamienica", na którą składają się cztery opowiadania.
Na zakończenie spotkania autor odpowiadał na pytania i podpisywał swoje książki.
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/biblioteka/spotkania-kulturalno-artystyczne#sigProIdd6d54d2119
- Odsłony: 2918
Gościnny Koncert Integracyjnego Zespołu Pieśni i Tańca MAZOWIACY
W dniach 7 i 8 grudnia 2018 roku w Auli PWSZ gościliśmy już po raz drugi Pana Profesora Leszka Plocha wraz z Integracyjnym Zespołem Pieśni i Tańca MAZOWIACY. Pan Profesor Leszek Ploch - nauczyciel akademicki, muzyk, muzykoterapeuta, badacz naukowy, od wielu lat inicjuje rozmaite wydarzenia artystyczne i kulturalne z udziałem dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. W roku 1985 utworzył Integracyjny Zespół Pieśni i Tańca MAZOWIACY. Zespołowi towarzyszyła Pani Hanna Szczepańska-Ploch, pedagog, choreograf, zawodowy tancerz.
Zespół przedstawił bajkę świąteczną "List do św. Mikołaja". Bajka poprowadziła wszystkich widzów przez tradycje i obyczaje świąteczne przy wtórze 12 najpopularniejszych kolęd. Na scenie pojawił się Święty Mikołaj i młodzież z niepełnosprawnością w przepięknych ludowych strojach z regionów całej Polski. Spektakl niesie wszystkim przesłanie nadziei, szczęścia i bliskości z drugim człowiekiem.
Na spektakl przybyli: Pani dr Halina Potok- Prorektor ds. studenckich i kształcenia, Pani mgr Bogusława Gaweł -zastępca Dyrektora Instytutu Pedagogicznego, Pani mgr Halina Kociubińska - Dyrektor Biura Rektora, Pan Jan Reszkiewicz - kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej MADA wraz z podopiecznymi, pracownicy Uczelni, liczni studenci oraz uczniowie sądeckich szkół wraz z opiekunami.
W dniach 7 i 8 grudnia 2018 roku w Auli PWSZ gościliśmy już po raz drugi Pana Profesora Leszka Plocha wraz z Integracyjnym Zespołem Pieśni i Tańca MAZOWIACY. Pan Profesor Leszek Ploch – nauczyciel akademicki, muzyk, muzykoterapeuta, badacz naukowy, od wielu lat inicjuje rozmaite wydarzenia artystyczne i kulturalne z udziałem dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. W roku 1985 utworzył Integracyjny Zespół Pieśni i Tańca MAZOWIACY. Zespołowi towarzyszyła Pani Hanna Szczepańska-Ploch, pedagog, choreograf, zawodowy tancerz.
Zespół przedstawił bajkę świąteczną „List do św. Mikołaja”. Bajka poprowadziła wszystkich widzów przez tradycje i obyczaje świąteczne przy wtórze 12 najpopularniejszych kolęd. Na scenie pojawił się Święty Mikołaj i młodzież z niepełnosprawnością w przepięknych ludowych strojach z regionów całej Polski. Spektakl niesie wszystkim przesłanie nadziei, szczęścia i bliskości z drugim człowiekiem.
Na spektakl przybyli: Pani dr Halina Potok- Prorektor ds. studenckich i kształcenia, Pani mgr Bogusława Gaweł -zastępca Dyrektora Instytutu Pedagogicznego, Pani mgr Halina Kociubińska – Dyrektor Biura Rektora, Pan Jan Reszkiewicz – kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej MADA wraz z podopiecznymi, pracownicy Uczelni, liczni studenci oraz uczniowie sądeckich szkół wraz z opiekunami.
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/biblioteka/spotkania-kulturalno-artystyczne#sigProId55fab96521
- Odsłony: 3014
"Opóźnienie ewolucyjne i jego negatywne konsekwencje"
19 listopada 2018 r., po wakacyjnej przerwie, Biblioteka powróciła do organizacji spotkań kulturalno-artystycznych. W Auli PWSZ miał miejsce niezwykle interesujący wykład dra Stefana Florka "Opóźnienie ewolucyjne i jego negatywne konsekwencje".
W spotkaniu uczestniczyli Pani dr Halina Potok - Prorektor ds. studenckich i kształcenia, Pan doc. dr Marek Reichel – Prorektor ds. Nauki, Rozwoju i Współpracy, Pani mgr Urszula Cisoń-Apanasewicz – Zastępca Dyrektora Instytutu Zdrowia, Pan dr Tomasz Cisoń – Dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej, pracownicy Uczelni oraz liczne grono studentów.
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/biblioteka/spotkania-kulturalno-artystyczne#sigProIdfcfa915022
- Odsłony: 2916
„Życie jak skała…”
Dnia 14 maja w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbył się koncert „Życie jak skała...” zorganizowany z okazji Jubileuszu 20-lecia Uczelni. Artyści zaprezentowali utwory Wojciecha Kudyby z muzyką Aleksandra Porzucka skomponowaną specjalnie na tą uroczystość.
W koncercie w reżyserii Barbary Porzucek wystąpili: Aleksander Porzucek , Wojciech Kudyba, Danuta Głąb, Anna Kożuch, Barbara Niemiec, Barbara Porzucek, Jakub Bulzak, Jakub Stawiarski oraz zespół muzyczny w składzie: Aleksander Porzucek (fortepian, gitara), Marek Czechowski (gitara basowa), Adam Leśniak (perkusja), Justyna Zawiślan (skrzypce).
Magdalena Kotkowska przygotowała scenografię. Publiczność miała okazję zobaczyć rzeźby Alfreda Kotkowskiego - tryptyk „Sny o modlitwie”.
Koncert dostarczył publiczności wielu miłych wzruszeń.
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/biblioteka/spotkania-kulturalno-artystyczne#sigProId231e65ccc2
- Odsłony: 2673
Koncert Integracyjnego Zespołu Pieśni i Tańca MAZOWIACY
W dniach 17-18 listopada 2017 r. w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej gościliśmy Pana Profesora Leszka Plocha wraz z Integracyjnym Zespołem Pieśni i Tańca MAZOWIACY, którego jest założycielem. Zespół swoim występem uświetnił obchody 20-lecia istnienia Uczelni. Występy osób niepełnosprawnych wywołały wielki entuzjazm i wzruszenie wśród zebranej publiczności, były ucztą dla oka i ucha. Zgromadzeni widzowie wyrazili swoje emocje gromkimi brawami, a na ręce prof. Leszka Plocha zostały złożone podziękowania przez doc. dr Marka Reichela - Prorektora ds. nauki, rozwoju i współpracy oraz dr Halinę Potok - Prorektor ds. studenckich i kształcenia.
Leszek Ploch – nauczyciel akademicki, muzyk, muzykoterapeuta, badacz naukowy. Od wielu lat podejmuje działania w kierunku upowszechniania twórczości artystów z niepełnosprawnością oraz włączania tych osób w rozwój kultury w najbliższym środowisku społecznym. Jest działaczem społeczno-naukowym, który angażuje się na rzecz respektowania prawa osób z niepełnosprawnością do godnego życia w szeroko rozumianej kulturze i sztuce. Inicjuje rozmaite wydarzenia artystyczne i kulturalne z udziałem dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.
Człowiek o wielkim sercu i niesamowitej empatii. Jego działania charakteryzują się ogromnym rozmachem i nowatorstwem. Skupia wokół siebie wielu ludzi – wolontariuszy, studentów, ludzi kultury i sztuki, osoby związane ze szkolnictwem wyższym, a także przyjaciół i rodziny osób z niepełnosprawnością.
Zespół MAZOWIACY posiada przeszło trzydziestoletnią tradycję, wiele podróżuje po całym świecie, prezentując swój bogaty program artystyczny.
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/biblioteka/spotkania-kulturalno-artystyczne#sigProIdd6119560f7
- Odsłony: 3464
„Dla tego światła, dla tych braw…”
7 czerwca w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbył się koncert Aleksandra Porzucka, znanego sądeckiego artysty, kompozytora i pedagoga.
Podczas koncertu „Dla tego światła, dla tych braw...” Aleksander Porzucek wraz z wykonawcami: Barbarą Porzucek, Danutą Głąb, Anną Kożuch, Jakubem Stawiarskim, Justyną Zawiślan i Emilem Kiełbasą zaprezentował utwory skomponowane w czasie swojej długoletniej pracy artystycznej.
Na koncercie obecne były władze Uczelni JM dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. nadzw. Rektor PWSZ oraz dr Halina Potok Prorektor ds. studenckich i kształcenia, dyrekcja Instytutu Pedagogicznego doc. dr Zofia Muzyczka i dr Beata Lisowska, a także wicedyrektor Instytutu Zdrowia mgr Urszula Cisoń-Apanasewicz oraz pracownicy PWSZ, liczne grono studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/biblioteka/spotkania-kulturalno-artystyczne#sigProId907ef3e123
- Odsłony: 4250
ŚLADEM SZEPTU AMAZOŃSKIEGO POTOKU
15 maja br. w ramach imprez kulturalnych organizowanych przez Bibliotekę odbyło się spotkanie ze znanym podróżnikiem Stefanem Czernieckim – fotoreporterem, dziennikarzem, autorem programu podróżniczego „Za siódmą górą”, czterech książek „Dalej od Buenos”, „Cisza”, „Czekając na Duida”, „Po drugiej stronie” oraz wielu artykułów publikowanych w znanych czasopismach. Spotkanie poświęcone było relacji z egzotycznej podróży do Amazonii. Stefan Czerniecki z humorem opowiadał o swoich przygodach z wyprawy. Publiczność miała okazję obejrzeć wiele ciekawych, barwnych zdjęć.
W spotkaniu uczestniczyła Pani dr Halina Potok – Prorektor ds. studenckich i kształcenia, Pan dr Tomasz Cisoń – Dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej, pracownicy Uczelni, studenci oraz bardzo licznie młodzież z sądeckich szkół ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami, a także wiele innych osób.
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/biblioteka/spotkania-kulturalno-artystyczne#sigProId08d93a9b6f
- Odsłony: 4292
Spotkanie z Panem Profesorem Wojciechem Kudybą
5 maja br. w Auli w budynku Biblioteki PWSZ miała miejsce promocja najnowszej książki Pana Profesora Wojciecha Kudyby „Próba bólu. O wierszach Joanny Pollakówny”. Czy cierpienie ma walory wychowawcze? To pytanie było przedmiotem analizy podczas spotkania, w którym udział wzięli Pan doc. dr Marek Reichel – Prorektor ds. Nauki, Rozwoju i Współpracy, Pani doc. dr Zofia Muzyczka – Dyrektor Instytutu Pedagogicznego, Pani mgr Urszula Cisoń-Apanasewicz – Zastępca Dyrektora Instytutu Zdrowia, Pan Leszek Zegzda, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, pracownicy Uczelni oraz studenci.
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/biblioteka/spotkania-kulturalno-artystyczne#sigProIddb10ec4a1d
- Odsłony: 3966
Strona 1 z 2
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- Następny artykuł
- koniec