Informacje o projekcie
Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University z siedzibą w Nowym Sączu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu oraz Stowarzyszenie ORION mają zaszczyt i przyjemność realizować wspólnie IX edycję projektu pn. „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość”.
Głównym założeniem projektu jest popularyzacja wiedzy biznesowej, kształtowanie przedsiębiorczej postawy wśród młodzieży szkół średnich oraz promocja lokalnych przedsiębiorstw. Dzięki temu projektowi chcemy pomóc młodzieży w lepszym poznaniu rynku lokalnego oraz dostrzeżeniu szans dla siebie w planowaniu swojej przyszłości zawodowej z Małopolską.
Projekt jest odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania młodych ludzi w zakresie zdobywania wiedzy ekonomicznej oraz przedsiębiorczego myślenia i od samego początku jego powstania cieszy się dużym zainteresowaniem.
Projekt jest odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania młodych ludzi w zakresie zdobywania wiedzy ekonomicznej oraz przedsiębiorczego myślenia i od samego początku jego powstania cieszy się dużym zainteresowaniem.
Do dnia dzisiejszego wzięło w nim udział około 4,4 tysięcy uczestników.
W związku z trwającą sytuacją pandemiczną wszystkie spotkania odbędą się w formie Online na platformie Cloud Academy™.
W ramach tegorocznej edycji projektu zaplanowano dwa wykłady Online.
Drugim etapem projektu będą zajęcia warsztatowe Online przeprowadzone w formie Hekatonu, podczas którego młodzi ludzie w małych, kilkuosobowych grupach opracowywać będą strategie wzrostu zainteresowania grup rówieśniczych danym produktem.
Na zakończenie projektu przewidziano konferencję podsumowującą, na której wręczone zostaną atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 20 000 zł.
Rejestracja
Rejestracja na wydarzenie:
- etap 1) Zgłoszenie chęci przystąpienia do projektu - zgłoszenie przez szkołę (wypełniony załacznik 1 - patrz sekcja dokumenty*)
- etap 2) Zgłoszenie elektroniczne kandydata w systemie CloudA™ - kliknij na mnie ;)
- etap 3) Wydrukowanie i podpisanie deklaracji przystąpienia do projektu w wersji papierowej i złożenie jej na pierwszym wykładzie (wypełniony załącznik 2 - patrz sekcja dokumenty)
- etap 4) Zalogowanie do systemu CLoudA™ po uzyskaniu haseł dostępowych (będą wysyłane przed inauguracją projektu tj. 19.04.2021)
*jeżeli Twoja szkoła nie przystąpiła jeszcze do projektu a Jesteś zainteresowany/na uczestnictwem w nim poproś Dyrektora swojej szkoły lub nauczyciela prowadzącego przedmiot związany z przedsiębiorczością o dołączenie.
Harmonogram
Harmonogram IX edycji projektu:
- 24.03 – 18.04 2021 - rejestracja uczestników
- 19.04.2021 - nadanie haseł dostępowych do platformy Cloud Academy™
- 20.04.2021 - wykład 1 (WSB-NLU) na platformie CloudA™
- 27.04.2021 - wykład 2 (PWSZ) na platformie CloudA™
- 11.05.2021 - grywalizacja realizowana w formule Hekatonu na platformie CloudA™
- 12-14.05.2021 - przesłanie przez wybranych Team Leader'ów filmów prezentacyjnych do oceny konkursowej.
- 25.05.2021 - konferencja podsumowująca projekt
Harmonogram konkursu HEKATON:
- 15:00 – 15:30 – networking
- 15:30 – 15:45 – prezentacja tematyki zadania
- 15:45 – 19:30 – realizacja zadania
- 19:30 – 20:00 – zakończenie Hekatonu wraz z podsumowanie
Dokumenty do pobrania
Regulamin projektu (aktualizacja z dnia 12.04.2021): POBIERZ
Deklaracja przystąpienia szkoły do projektu - Załącznik nr 1 do Regulaminu projektu (aktualizacja z dnia 12.04.2021): POBIERZ
Formularz zgłoszeniowy - Załącznik nr 2 do Regulaminu projektu: POBIERZ
Podsumowanie poprzedniej VIII edycji
18 lutego 2020 na Konferencji podsumowującej projekt w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu podsumowano VIII edycję projektu oraz wręczono nagrody dla najlepszych uczestników w kategorii indywidualnej oraz dla 3 najlepszych drużyn w konkursie HEKATON.
Projekt realizowany był od listopada 2019 roku przez Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nowym Sączu, Wyższą Szkołą Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Integracji Środowisk Akademickich „ORION” w Nowym Sączu.
Patronat honorowy nad VIII edycją projektu objął Urząd Miasta Nowego Sącza oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu a partnerzy i firmy wspierające to: Hotel Ibis Styles w Nowym Sączu, Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. w Krynicy-Zdroju, Restauracja Atelier Sędziwoja, Sądecka Izba Gospodarcza oraz firma Pufy.pl ze Starego Sącza.
Projekt został objęty mecenatem przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.
Podczas konferencji zostały przedstawione główne założenia i cele projektu, organizatorzy przypomnieli początki powstania jego idei oraz głos zabrali przybyli na spotkanie goście honorowi: Pani Ewa Augustyn Krok – Kierownik biura MARR S.A. w Nowym Sączu, Pani Magdalena Majka – Wiceprezydent Miasta Nowy Sącz, Pan Edward Ciągło – Członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego, Wiesław Pióro – Prezes Zarządu Uzdrowiska Krynica Żegiestów S.A., dr Dariusz Woźniak – Rektor WSB-NLU, Pan Patryk Wicher – Poseł na Sejm RP oraz dr Marek Reichel – Prorektor ds. Nauki i Rozwoju PWSZ.
Uroczystą galę prowadzili: dr Aneta Oleksy-Gębczyk – wykładowca PWSZ oraz dr Tomasz Zacłona – wykładowca oraz rzecznik prasowy PWSZ.
Konferencję uświetnił występ zespołu muzycznego TEN.
Po konferencji nadszedł czas na ogłoszenie wyników i przedstawienie laureatów konkursu oraz wręczenia nagród. Nagrody ufundowane zostały przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A., Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu oraz Wyższą Szkołę Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu.
Warto przypomnieć, iż głównym założeniem projektu jest popularyzacja wiedzy biznesowej, kształtowanie przedsiębiorczej postawy wśród młodzieży szkół średnich oraz promocja lokalnych przedsiębiorstw. Tegoroczna edycja miała na celu pomoc młodzieży w lepszym poznaniu rynku lokalnego oraz dostrzeżeniu szans dla siebie w planowaniu swojej przyszłości zawodowej z Małopolską.
Projekt jest odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania młodych ludzi w zakresie zdobywania wiedzy ekonomicznej oraz przedsiębiorczego myślenia i od samego początku jego powstania cieszy się dużym zainteresowaniem. W ramach tegorocznej edycji projektu odbyły się dwa wykłady oraz zajęcia warsztatowe przeprowadzone w formie Hekatonu, podczas którego młodzi ludzie w małych, kilkuosobowych grupach opracowywali strategie wzrostu zainteresowania grup rówieśniczych danym produktem.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, współorganizatorom i partnerom za uczestnictwo i wsparcie a laureatom szczerze gratulujemy wygranych.
Zapraszamy na kolejną edycję.
https://www.ans-ns.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/aktualnosci/4098-wlacz-myslenie-postaw-na-przedsiebiorczosc-pwsz#sigProId057de7b29e