• Jarogniew Barciszewski-Kozioł z nagrodą im. Dra Jerzego Masiora. Gala w sądeckim Sokole; gorlice.naszemiasto.pl
  • Koncert Galowy połączony z wręczeniem nagrody im. dra Jerzego Masiora 2022, ziemiasadecka.info
  • Koncert Galowy w MCK Sokół. Znamy laureata nagrody im. Dra Jerzego Masiora, sadeczanin.info
  • Nowy Sącz. Ewelina Boczarska z nagrodą publiczności na Gali Stypendystów Fundacji im. Dra Jerzego Masiora, gazetakrakowska.pl
  • Jarogniew Barciszewski Kozioł – laureatem Nagrody im. doktora Jerzego Masiora, www.dts24.pl
  • Jarogniew Barciszewski-Kozioł z nagrodą im. Dra Jerzego Masiora. Gala w sadeckim Sokole, nowysacz.naszemiasto.pl
  • Jarogniew Barciszewski-Kozioł Laureatem Nagrody Masiora 2022!, [RELACJA], beta.fundacjajm.pl

 Jarogniew Barciszewski-Kozioł z nagrodą im. Dra Jerzego Masiora. Gala w Sokole.

gorlice.naszemiasto.pl, Stanisław Śmierciak, 11 grudnia 2022

Jarogniew Barciszewski-Kozioł, parający się plastyką i grafiką komputerową, został tegorocznym laureatem nagrody im. Dra Jerzego Masiora, która od 14 lat jest przyznawana dla młodych artystów uzdolnionych i już szczycących się sukcesami. Nagrodę tę przyznaje działająca w Nowym Sączu Fundacja im. Dra Jerzego Masiora. Laur wręczany jest podczas galowego koncertu, w którym prezentują się wszyscy nominowani. Ten sobotni odbył się w gmachu sądeckiego Sokoła.

Jerzy Masior był doktorem nauk medycznych, ale także wspaniałym artystą (poetą i malarzem) oraz bardzo aktywnym społecznikiem wspierającym i promującym artystycznie uzdolnione dzieci i młodzież. Choć urodził się we Lwowie, to mieszkał, pracował i działał w Nowym Sączu.

Dzieło rozpoczęte przez Doktora kontynuuje działająca w Nowym Sączu Fundacja jego imienia, którą założyła żona Jerzego Masiora. Teraz Fundacji tej przewodniczy Józef Kaczmarczyk, działacz kultury i były radny Rady Miasta w Nowym Sączu.

Jej działania na rzecz rozwoju kultury doczekały się uhonorowania. Decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego Fundacja, której prezesem jest Józef Kaczmarczyk, została wyróżniona Medalem Polonia Minoris.

Fundacja działa od ponad ćwierć wieku, ale nagrody dla młodych artystów przyznała dopiero 14 raz. Grono wcześniejszych laureatów - stypendystów nie jest wiec imponująco liczne. Jednak w tym zespole są osoby, które zyskały ogólnopolska sławę. Tak szczęśliwie potoczyły się losy m.in. laureata z roku 2011 Mateusza Bieryta, który zyskał aktorska sławę oraz świecącej piosenkarskie tryumfy w Polsce i USA Izabeli Szafrańskiej, laureatki z roku 2015.

Do Nagrody im. Dra Jerzego Masiora za rok 2022 pretendowało 6 osób. Młodych, a nawet bardzo młodych. Byli to: Ewelina Boczarska, Paulina Gajewska, Maria Książkiewicz, Bartłomiej Gajewski, Tomasz Gwódź i Jarogniew Barciszewski-Kozioł.

Nazwisko laureata ogłosił przewidniczący Kapituły Nagrody im. Dra Jerzego Masiora redaktor Piotr Gryźlak, były kierownik Oddziału "Dziennika Polskiego" w Nowym Sączu, który przyjaźnił się z Doktorem - patronem nagrody.

Nagrodę im. Dra Jerzego Masiora za rok 2022 zyskał Jarogniew Barciszewski-Kozioł, parający się plastyką i grafiką komputerową.

Swoją nagrodę, dla najmłodszej w gronie nominowanych, wręczyła radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Marta Mordarska. Tę nagrodę otrzymała Marysia Książkiewicz, która gra na skrzypcach.

Nagrodę publiczności, która do ostatniego miejsca zapełniła salę im. Romana Sichrawy w MCK Sokół, zyskała Ewelina Boczarska.

https://gorlice.naszemiasto.pl/jarogniew-barciszewski-koziol-z-nagroda-im-dra-jerzego/ar/c1-9126919

 

Koncert Galowy połączony z wręczeniem nagrody im. dra Jerzego Masiora 2022

ziemiasadecka.info, 7 grudnia 2022

Już 10 grudnia 2022 r. Fundacja wręczy kolejny raz Nagrodę im. Dra Jerzego Masiora za wybitne osiągnięcia w zakresie artystycznym.

Koncerty połączone z wręczeniem Nagrody im Dra Jerzego Masiora organizowane przez Fundację to projekt, którego głównym celem jest promowanie i wspieranie rozwoju utalentowanych artystycznie młodych Sądeczan.

Fundacja w ten sposób honoruje osoby młode (do 25 lat) posiadające szczególny talent, a których sukcesy pozytywnie wpływają na rozwój i promocje miasta Nowego Sącza i Regionu.

W tym roku decyzją Kapituły Nominacje do Nagrody uzyskali:

  • Paulina Gajewska
  • Ewelina Boczarska
  • Maria Książkiewicz
  • Bartłomiej Gajkowski
  • Tomasz Gwóźdź
  • Jarogniew Barciszewski – Kozioł

Ogłoszenie decyzji Kapituły oraz uroczyste wręczenie Nagrody Laureatowi A.D. 2022 nastąpi podczas Koncertu Galowego w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu w dniu 10.12.2022 r. (sobota) o godz. 17:00.

Podczas tego szczególnego koncertu zaprezentują się Nominowani do Nagrody oraz Laureat. Zaplanowano także dodatkowe atrakcje m.in. występ gościa specjalnego, wybór laureata publiczności oraz losowanie obrazu.

Dotychczasowi Laureaci Nagrody to:

Kinga Pancerz, Klaudia Ziajkowicz, Eliza Safjan, Ilona Klimek, Mateusz Bieryt, Tomasz Więcek, Michał Ziomek, Wiktoria Tracz, Izabela Szafrańska, Małgorzata Wygoda i Magdalena Pikuła, Karol Lis i Irena Michalska.

 W tym roku Fundacja wręczy Nagrodę po raz czternasty, można zatem powiedzieć, że wręczanie corocznej Nagrody im. Dra Jerzego Masiora za wybitne osiągnięcia w zakresie artystycznym staje się już tradycją w Nowym Sączu.

https://ziemiasadecka.info/koncert-galowy-polaczony-z-wreczeniem-nagrody-im-dra-jerzego-masiora-2022/

 

Koncert Galowy w MCK Sokół. Znamy laureata nagrody im. Dra Jerzego Masiora.

sadeczanin.info, 10/12/2022

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się sobotni Koncert Galowy w MCK Sokół. Poznaliśmy laureata nagrody im. Dra Jerzego Masiora. Przyznana została również nagroda publiczności.

Nagrodę im. Dra Jerzego Masiora  przyznaje działającą w Nowym Sączu pod tym samym imieniem fundacja. Dedykowana jest dla młodych artystów uzdolnionych i już szczycących się sukcesami. W sobotę, po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią, w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu odbył się kolejny Koncert Galowy.

W tym roku nominowani do nagrody byli: Ewelina Boczarska, Paulina Gajewska, Maria Książkiewicz, Bartłomiej Gajkowski, Tomasz Gwóźdź i Jarogniew Barciszewski–Kozioł. Gośćmi specjalnymi było trio akordeonowe – Marcin Szewczyk, Anna Żelasko i Karol Grzeszczuk. Koncert prowadzili Julia Kaczmarczyk oraz Jakub Bulzak.

Licznie zgromadzona publiczność z pewnością nie żałowała, że tego dnia wybrała się do Sokoła. Występy młodych artystów podziwiali m.in. Piotr Gąsienica – wicedyrektor MCK Sokół, Bogusława Gaweł – prodziekan wydziału nauk społecznych i sztuki ANS w Nowym Sączu, ojciec Andrzej Migacz – proboszcz parafii Ducha św. w Nowym Sączu oraz oczywiście zarząd i rada Fundacji im. Dra Jerzego Masiora . Patronat honorowy objął starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Jak się okazało, tegorocznym laureatem został Jarogniew Barciszewski-Kozioł. Nagrodę publiczności zdobyła natomiast Ewelina Boczarska. Specjalne wyróżnienie otrzymała też najmłodsza z grona nominowanych – Maria Książkiewicz.

https://sadeczanin.info/kultura-edukacja-religia/koncert-galowy-w-mck-sokol-znamy-laureata-nagrody-im-dra-jerzego-masiora

 

Nowy Sącz. Ewelina Boczarska z nagrodą publiczności na Gali Stypendystów Fundacji im. Dra Jerzego Masiora,

gazetakrakowska.pl, Stanisław Śmierciak, 20 grudnia 2022

Ewelina Boczarska, śpiewająca nastolatka, zyskała Nagrodę Publiczności podczas tegorocznej edycji Gali Stypendystów Fundacji im. Dra Jerzego Masiora, która działa w Nowym Sączu. Koncert, prezentujący sześcioro pretendentów do głównego lauru - nagrody im. Doktora Jerzego Masiora, odbył się w gmachu sądeckiego Sokoła.

Działająca w Nowym Sączu Fundacja im. Dra Jerzego Masiora od kilkunastu lat przyznaje nagrodę Jego imienia. Pretendują do niej młodzi i bardzo młodzi utalentowani artyści z subregionu nowosądeckiego, którzy już mają na swym koncie liczące się sukcesy. Do grona finalistów Kapituła kwalifikuje tylko sześcioro spośród zgłoszonych. Oni prezentują się podczas dorocznej Gali organizowanej zwyczajowo w okresie bożonarodzeniowym.

Tegoroczny koncert, prezentujący sześcioro pretendentów do głównego lauru, czyli nagrody im. Dra Jerzego Masiora, odbył się w gmachu sądeckiego Sokoła. Prezes Fundacji Józef Kaczmarczyk wręczył ten laur Jarogniewowi Barciszewskiemu - Koziołowi. Studentowi Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, który para się plastyką i grafika komputerową. Jego prace m.in. ilustrują kilka już wydanych książek zaś w kolekcji nagród ma brązowy medal międzynarodowego konkursu "życie pod drzewem" w zaprzyjaźnionym z Nowym Sączem mieście Kiskunhalas na Węgrzech.

Zwyczajowo swoją nagrodę przyznała publiczność, która w czasie grudniowej Gali Pretendentów szczelnie wypełniała salę koncertową im. Romana Sichrawy w gmachu Małopolskiego Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu. Widzom najbardziej spodobała się Ewelina Boczarska, nastoletnia wokalistka, która śpiewa akompaniując sobie na fortepianie. Występuje z zespołem Promyczki Dobra i z nim nagrała płyty, a swe muzyczne umiejętności doskonali w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu

Nagrodę specjalną dla najmłodszej osoby uczestniczącej w Gali, ufundowaną przez radną Sejmiku Województwa Małopolskiego Martę Mordarską, zyskała skrzypaczka Marysia Książkiewicz. Marysia, która także para się śpiewem, recytacją i aktorstwem, jest uczennicą klasy drugiej Szkoły Podstawowej.

Poza wcześniej wymienionymi młodymi artystami w Gali zaprezentowali się też: Paulina Gajewska, Bartłomiej Gajkowski i Tomasz Gwóźdź.

Link do materiału źródłowego: https://gazetakrakowska.pl/nowy-sacz-ewelina-boczarska-z-nagroda-publicznosci-na-gali-stypendystow-fundacji-im-dra-jerzego-masiora/ar/c1-17142189

 

Jarogniew Barciszewski Kozioł – laureatem Nagrody im. doktora Jerzego Masiora

dts24.pl, 16 grudnia 2022

Koncert Galowy połączony z wręczeniem Nagrody im. Dra Jerzego Masiora za osiągnięcia artystyczne młodych osób zgromadził tłumy na Sali im. Romana Sichrawy w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu. Organizatorem koncertów jest działająca od 2004 r. Fundacja im. doktora Jerzego Masiora, której celem jest wspieranie, promowanie i budowanie społeczności młodych osób utalentowanych artystycznie, pochodzących z Sądecczyzny i/lub działających w naszym regionie.

Wypełniona po brzegi sala sądeckiego SOKOŁA gromkimi brawami przywitała niezawodną parę konferansjerów – Julię Kaczmarczyk i Jakuba Bulzaka, którzy już we krwi mają żonglowanie lotnymi żartami scenicznymi i subtelne okraszanie humorystycznymi wstawkami zapowiedzi wykonawców.

Młodych artystów oceniała kapituła Nagrody w składzie: Piotr Gryźlak – przewodniczący, Agata Rolka, Ewelina Szary, Józef Kaczmarczyk (prezes Fundacji), Janusz Michalik i Kazimierz Twardowski. Spośród zgłoszeń kandydatów do nagrody wyłoniono sześciu nominowanych.

Jako pierwsza zaprezentowała się Maria Książkiewicz – urocza ośmiolatka, czarująca melodiami wygrywanymi na malutkich skrzypcach. Młodziutka uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu zdobywa laury na konkursach nie tylko lokalnych, ale i ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych.

Po Marysi na scenie pokazał się Jarogniew Barciszewski-Kozioł, prezentujący jedno ze swoich dzieł plastycznych (część pozostałych można było podziwiać na wystawie przed salą). Jarogniew specjalizuje się we wszelkiego rodzaju sztukach wizualnych – malarstwie, rzeźbie, grafice warsztatowej, grafice komputerowej, rysunku, typografii, strukturach wizualnych i projektowaniu 3D. Wachlarz jego możliwości jest nieograniczony. Bardzo aktywnie udziela się także na polu działalności społecznej i wolontarystycznej.

Trzecim nominowanym był Bartłomiej Gajkowski. Sposób, w jaki ten czternastolatek włada niezwykle trudnym instrumentem, jakim jest akordeon, jest godzien podziwu. Na szczęście zostaje to doceniane na licznych konkursach i przeglądach, a swoje umiejętności Bartek doskonali podczas kursów i warsztatów z profesorami z elity akordeonowego świata.

Paulina Gajewska to kolejna przedstawicielka sztuk plastycznych. Niestety, z powodu choroby, nie mogła zaprezentować się na koncercie osobiście, jednak publiczność miała okazję zobaczyć namiastkę jej prac i osiągnieć  na klipie video. Paulina jest zaangażowana także w inne dziedziny artystyczne – taniec, wokal, fotografię. Nominację w jej imieniu odebrał jej tata.

Prace plastyczne Pauliny Gajewskiej, Jarogniewa Barciszewskiego, jak również Tomasza Gwóździa można było podziwiać na wystawie zorganizowanej w holu przed Salą im. Romana Sichrawy.

Atmosferę na scenie nieco odmienił Tomasz Gwóźdź, dumny dwunastoletni Lach Sądecki, aktywnie propagujący kulturę naszego regionu. Tańczy, śpiewa, tworzy prace plastyczne, a od ponad roku uczy się gry na trąbce – i to właśnie ten ostatni talent pokazał widowni w czasie koncertu, która gorącymi brawami zachęcała Tomka do kolejnych występów.

Ostatnią nominowaną była Ewelina Boczarska – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu. Głęboki, ciepły, altowy głos Eweliny wprawił słuchaczy w osłupienie. Jego barwa jest nieoczywista i niepowtarzalna, co ma swoje odzwierciedlenie w wielu znaczących sukcesach artystycznych.

Po prezentacjach przyszedł czas na wybór laureata Nagrody Publiczności. Każdy widz otrzymał kartę do głosowania. Zanim podliczono głosy, nastąpiło losowanie obrazu autorstwa dra Jerzego Masiora – przed wejściem każdy mógł zakupić los w cenie 10 zł. Dochód ze sprzedaży losów został przeznaczony na realizację celów statutowych Fundacji.

W końcu nadszedł czas na wielki finał. Ogłoszono wyniki głosowania osób zgromadzonych na widowni. Nagrodę Publiczności ufundowaną przez Arkadiusza Mularczyka z małżonką, zdobyła Ewelina Boczarska. Nagrodę indywidualną, ufundowaną i wręczoną przez Martę Mordarską (od wielu lat wspierającą działania Fundacji) dla najmłodszej osoby nominowanej, otrzymała Maria Książkiewicz.

Natomiast nagrodę główną – Nagrodę im. Dra Jerzego Masiora 2022 i tytuł jej Laureata – otrzymał Jarogniew Barciszewski-Kozioł. Młody artysta był bardzo mile zaskoczony werdyktem, jednak nikt nie miał najmniejszych wątpliwości, że w pełni na nią zasłużył.

Wisienką na torcie sobotniego wieczoru był występ gościa specjalnego, dedykowany wszystkim Darczyńcom Fundacji. W tym punkcie programu zaprezentowało się trio akordeonowe w składzie: Anna Żelasko, Karol Grzeszczuk, Marcin Szewczyk. Cała trójka to wielokrotnie nagradzani profesjonalni akordeoniści, którzy wywodzą się z Sądecczyzny, tutaj stawiali swoje pierwsze kroki na polu artystycznym, również pod skrzydłami Fundacji im. Dra Jerzego Masiora. Cztery utwory w ich wykonaniu zachwyciły wszystkich obecnych, pozostawiając uczucie niedosytu, który wszyscy mają nadzieję zaspokoić podczas przyszłych koncertów.

W tym roku Fundacja wręczyła Nagrodę już po raz czternasty, można więc powiedzieć, że wręczanie corocznej Nagrody im. doktora Jerzego Masiora za wybitne osiągnięcia w zakresie artystycznym staje się tradycją w Nowym Sączu.

Działania Fundacji wspierać można także przekazując 1% podatku na jej cele statutowe – KRS: 0000211174. Więcej informacji na stronie: fundacjajm.pl

Link do materiału źródłowego: https://www.dts24.pl/jarogniew-barciszewski-koziol-laureatem-nagrody-im-doktora-jerzego-masiora/

 

Jarogniew Barciszewski-Kozioł z nagrodą im. Dra Jerzego Masiora. Gala w sadeckim Sokole

nowysacz.naszemiasto.pl, Stanisław Śmierciak, 11 grudnia 2022

Jarogniew Barciszewski-Kozioł, parający się plastyką i grafiką komputerową, został tegorocznym laureatem nagrody im. Dra Jerzego Masiora, która od 14 lat jest przyznawana dla młodych artystów uzdolnionych i już szczycących się sukcesami. Nagrodę tę przyznaje działająca w Nowym Sączu Fundacja im. Dra Jerzego Masiora. Laur wręczany jest podczas galowego koncertu, w którym prezentują się wszyscy nominowani. Ten sobotni odbył się w gmachu sądeckiego Sokoła.

Jerzy Masior był doktorem nauk medycznych, ale także wspaniałym artystą (poetą i malarzem) oraz bardzo aktywnym społecznikiem wspierającym i promującym artystycznie uzdolnione dzieci i młodzież. Choć urodził się we Lwowie, to mieszkał, pracował i działał w Nowym Sączu.

Dzieło rozpoczęte przez Doktora kontynuuje działająca w Nowym Sączu Fundacja jego imienia, którą założyła żona Jerzego Masiora. Teraz Fundacji tej przewodniczy Józef Kaczmarczyk, działacz kultury i były radny Rady Miasta w Nowym Sączu.

Jej działania na rzecz rozwoju kultury doczekały się uhonorowania. Decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego Fundacja, której prezesem jest Józef Kaczmarczyk, została wyróżniona Medalem Polonia Minoris.

Fundacja działa od ponad ćwierć wieku, ale nagrody dla młodych artystów przyznała dopiero 14 raz. Grono wcześniejszych laureatów - stypendystów nie jest wiec imponująco liczne. Jednak w tym zespole są osoby, które zyskały ogólnopolska sławę. Tak szczęśliwie potoczyły się losy m.in. laureata z roku 2011 Mateusza Bieryta, który zyskał aktorska sławę oraz świecącej piosenkarskie tryumfy w Polsce i USA Izabeli Szafrańskiej, laureatki z roku 2015.

Do Nagrody im. Dra Jerzego Masiora za rok 2022 pretendowało 6 osób. Młodych, a nawet bardzo młodych. Byli to: Ewelina Boczarska, Paulina Gajewska, Maria Książkiewicz, Bartłomiej Gajewski, Tomasz Gwódź i Jarogniew Barciszewski-Kozioł.

Nazwisko laureata ogłosił przewidniczący Kapituły Nagrody im. Dra Jerzego Masiora redaktor Piotr Gryźlak, były kierownik Oddziału "Dziennika Polskiego" w Nowym Sączu, który przyjaźnił się z Doktorem - patronem nagrody.

Nagrodę im. Dra Jerzego Masiora za rok 2022 zyskał Jarogniew Barciszewski-Kozioł, parający się plastyką i grafiką komputerową.

Swoją nagrodę, dla najmłodszej w gronie nominowanych, wręczyła radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Marta Mordarska. Tę nagrodę otrzymała Marysia Książkiewicz, która gra na skrzypcach.

Nagrodę publiczności, która do ostatniego miejsca zapełniła salę im. Romana Sichrawy w MCK Sokół, zyskała Ewelina Boczarska.

Link do materiału źródłowego: https://nowysacz.naszemiasto.pl/jarogniew-barciszewski-koziol-z-nagroda-im-dra-jerzego/ar/c1-9126919

 

Jarogniew Barciszewski-Kozioł Laureatem Nagrody Masiora 2022! [RELACJA]

Fundacjajm. 10 grudnia 2022

Sobotni wieczór, 10 grudnia 2022 r. zgromadził tłumy na Sali im. Romana Sichrawy w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. Wszystko za sprawą czternastego Koncertu Galowego połączonego z wręczeniem Nagrody im. Dra Jerzego Masiora za osiągnięcia artystyczne młodych osób z terenu Sądecczyzny.

Organizatorem koncertów jest działająca od 2004 r. Fundacja im. Dra Jerzego Masiora w Nowym Sączu, skupiająca swoją działalność na wspieraniu, promowaniu i budowaniu społeczności młodych osób utalentowanych artystycznie, które pochodzą z Sądecczyzny i/lub działają w naszym regionie.

Wypełniona po brzegi sala sądeckiego SOKOŁA gromkimi brawami przywitała niezawodną parę konferansjerów – Julię Kaczmarczyk i Jakuba Bulzaka, którzy już we krwi mają żonglowanie lotnymi żartami scenicznymi i subtelne okraszanie humorystycznymi wstawkami zapowiedzi wykonawców.

Kapituła Nagrody w składzie: Piotr Gryźlak – przewodniczący, Agata Rolka, Ewelina Szary, Józef Kaczmarczyk – prezes Fundacji, Janusz Michalik, Kazimierz Twardowski spośród zgłoszeń kandydatów do nagrody (jakie wpłynęły w tym roku do Fundacji ) wyłoniła sześciu Nominowanych.

Jako pierwsza zaprezentowała się Maria Książkiewicz – urocza ośmiolatka, czarująca melodiami wygrywanymi na malutkich skrzypcach. Młodziutka uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu zdobywa laury na konkursach nie tylko lokalnych, ale i ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych.

Po Marysi na scenie pokazał się Jarogniew Barciszewski-Kozioł, prezentujący jedno ze swoich dzieł plastycznych (część pozostałych można było podziwiać na wystawie przed salą). Jarogniew specjalizuje się we wszelkiego rodzaju sztukach wizualnych – malarstwie, rzeźbie, grafice warsztatowej, grafice komputerowej, rysunku, typografii, strukturach wizualnych i projektowaniu 3D. Wachlarz jego możliwości jest nieograniczony. Bardzo aktywnie udziela się także na polu działalności społecznej i wolontarystycznej.

Trzecim Nominowanym był Bartłomiej Gajkowski – sposób, w jaki ten niespełna czternastolatek włada niezwykle trudnym instrumentem, jakim jest akordeon, jest godzien podziwu. Na szczęście zostaje to doceniane na licznych konkursach i przeglądach, a swoje umiejętności Bartek doskonali podczas kursów i warsztatów z profesorami z elity akordeonowego świata.

Paulina Gajewska to kolejna przedstawicielka sztuk plastycznych. Niestety, z powodu choroby, nie mogła zaprezentować się na koncercie osobiście, jednak publiczność miała okazję zobaczyć namiastkę jej prac na klipie video. Paulina jest zaangażowana także w inne dziedziny artystyczne – taniec, wokal, fotografię. Nominację w jej imieniu odebrał jej tata.

Prace plastyczne Pauliny Gajewskiej, Jarogniewa Barciszewskiego, jak również Tomasza Gwóździa można było podziwiać na wystawie zorganizowanej w holu przed Salą im. R. Sichrawy.

Atmosferę na scenie nieco odmienił Tomasz Gwóźdź, dumny dwunastoletni lach sądecki, aktywnie propagujący kulturę naszego regionu. Tańczy, śpiewa, tworzy prace plastyczne, a od ponad roku uczy się gry na trąbce – i to właśnie ten ostatni talent pokazał widowni w czasie koncertu, która gorącymi brawami zachęcała Tomka do kolejnych występów.

Ostatnią Nominowaną była Ewelina Boczarska – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu. Głęboki, ciepły, altowy głos Eweliny wprawił słuchaczy w osłupienie. Jego barwa jest nieoczywista i niepowtarzalna, co ma swoje odzwierciedlenie w wielu znaczących sukcesach artystycznych.

Po prezentacjach Nominowanych przyszedł czas na wybór laureata Nagrody Publiczności – każdy widz otrzymał kartę do głosowania. Zanim podliczono głosy na laureata nagrody Publiczności nastąpiło losowanie obrazu autorstwa dra Jerzego Masiora – przed wejściem każdy mógł zakupić los w cenie 10 zł. Dochód ze sprzedaży losów został przeznaczony na realizację celów statutowych Fundacji.

Wisienką na torcie sobotniego wieczoru był występ gościa specjalnego (dedykowany wszystkim Darczyńcom Fundacji) – tria akordeonowego w składzie: Anna Żelasko, Karol Grzeszczuk, Marcin Szewczyk. Cała trójka to wielokrotnie nagradzani profesjonalni akordeoniści, którzy wywodzą się z Sądecczyzny, tutaj stawiali swoje pierwsze kroki na polu artystycznym, również pod skrzydłami Fundacji im. Dra Jerzego Masiora. Cztery utwory w ich wykonaniu zachwyciły wszystkich obecnych, pozostawiając uczucie niedosytu, który wszyscy mają nadzieję zaspokoić podczas przyszłych koncertów.

W końcu nadszedł czas na wielki finał. Ogłoszono wyniki głosowania osób zgromadzonych na widowni – Nagrodę Publiczności (ufundowaną przez Arkadiusza Mularczyka z małżonką) zdobyła Ewelina Boczarska! Nagrodę indywidualną, ufundowaną i wręczoną przez Martę Mordarską (od wielu lat wspierającą działania Fundacji) dla najmłodszej osoby nominowanej, otrzymała Maria Książkiewicz.

Natomiast nagrodę główną – Nagrodę im. Dra Jerzego Masiora 2022 i tytuł jej Laureata – otrzymał Jarogniew Barciszewski-Kozioł. Młody artysta był bardzo mile zaskoczony werdyktem Kapituły, co świadczy o jego skromności i pokorze wobec sztuki, a także ludzkich wyborów. Jednak nikt nie miał najmniejszych wątpliwości, że w pełni na nią zasłużył. Wielkie gratulacje dla Laureata i wszystkich Nominowanych!

Nominowani wyrażają wdzięczność swoim rodzinom, nauczycielom, instruktorom i mentorom artystycznym, Fundacji i wszystkim tym, którzy wspierają ich w rozwoju.

Fundacja im. Dra Jerzego Masiora dziękuje firmom: szczególnie TECHNOBUD Nowy Sącz, DAKO oraz EuroSERWIS i SOLUT Drukarnia za wsparcie organizacji Koncertu Galowego i przyczynianie się do rozwoju młodych talentów artystycznych. Podziękowania składamy także patronom medialnym: RDN Nowy Sącz oraz Gazecie Krakowskiej. Dziękujemy także Kapitule Nagrody z jej przewodniczącym Piotrem Gryźlakiem na czele oraz naszym wolontariuszom za ich pracę i zaangażowanie w realizację koncertu. Specjalne podziękowania kierujemy do koordynatora koncertu – Doroty Kaczmarczyk. Podziękowanie i słowa uznania kierujemy także do Dyrektora MCK „Sokół” Andrzeja Zarycha, jak również do kierującego Pracownią Audiowizualną Maksymiliana Zięby z zespołem za zaangażowanie i profesjonalizm – dzięki temu koncert nabrał ciekawszej formy.

W tym roku Fundacja wręczyła Nagrodę już po raz czternasty, można więc powiedzieć, że wręczanie corocznej Nagrody im. Dra Jerzego Masiora za wybitne osiągnięcia w zakresie artystycznym staje się tradycją w Nowym Sączu.

Fundacja zaprasza na plenerowe Koncerty w Wirydarzu z cyklu „Sądeckie Talenty” w sezonie letnim oraz kolejny Koncert Galowy w grudniu przyszłego roku.

Do zobaczenia!

Link do materiału źródłowego: https://beta.fundacjajm.pl/jarogniew-barciszewski-koziol-laureatem-nagrody-masiora-2022/