Są wśród nich: PR i dwie filologie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu uzyskała zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na uruchomienie trzech nowych kierunków studiów. Już od października będzie można studiować między innymi public relations i reklama oraz dwie filologie – niemiecką i wschodniosłowiańską.
Studia w zakresie public relations i reklamy doskonale wpasowują się we współczesne trendy. Rośnie znaczenie nowoczesnych kanałów informacji, zacierają się granice pomiędzy ich twórcami i odbiorcami, obserwujemy także lawinowy przyrost informacji. Nadrzędnym celem nowego kierunku jest nabycie umiejętności budowania konstruktywnych relacji i dialogu pomiędzy różnymi organizacjami i ich otoczeniem. Absolwent PR będzie przygotowany do podjęcia wszelkich wyzwań komunikacyjnych na rynku pracy, pozna narzędzia PR oraz specyfikę poszczególnych mediów. Osoby, które ukończą studia na tym kierunku, będą gotowe do pracy w instytucjach państwowych i prywatnych w charakterze osoby wyspecjalizowanej w obszarze kreowania wizerunku, prowadzenia właściwej komunikacji społecznej, a także do budowania i nadawania przekazów reklamowych.
Instytut Języków Obcych (IJO) proponuje od nowego roku akademickiego dwa nowe kierunki studiów, które są odpowiedzią na wyzwania rynku pracy i realnie zwiększą szanse przyszłych absolwentów na zatrudnienie – są to filologia niemiecka i filologia wschodniosłowiańska. Biorąc pod uwagę fakt, iż na obu kierunkach wszystkie języki są nauczane od podstaw, nowa oferta przeznaczona jest praktycznie dla każdego. Znajomość języka niemieckiego czy też rosyjskiego jest bardzo ważna dla wielu kluczowych dla gospodarki branż.
Dodatkową zaletą obu kierunków studiów jest nauka drugiego języka obcego (angielskiego lub rosyjskiego na filologii niemieckiej, a na filologii wschodniosłowiańskiej, oprócz języka rosyjskiego, języka ukraińskiego i języka angielskiego lub niemieckiego). Szeroko zakrojona podbudowa ogólnymi oraz kierunkowymi przedmiotami pozwoli na nabycie profesjonalnych praktycznych umiejętności dodatkowo w zakresie jednej z trzech specjalizacji: język w turystyce i kulturze, asystent językowo-biurowy oraz tłumaczenia.
IJO od nowego roku akademickiego chce zaoferować zainteresowanym osobom, szczególnie pracującym, możliwość bezpłatnego studiowania w systemie wieczorowym – tzn. zajęcia będą odbywać się 4 dni w tygodniu późnymi popołudniami. Ponadto część zajęć będzie mogła odbywać się w systemie zdalnym. Takie rozwiązanie pozwoli łączyć pracę zawodową ze studiami bez konieczności ponoszenia opłat. Studenci kierunków filologicznych mają również możliwość wyjazdów za granicę w ramach programu Erasmus+, a także odbywają praktyki zawodowe.
Instytut Języków Obcych zaprasza osoby niepełnosprawne, dla których studiowanie języków obcych może okazać się bardzo atrakcyjnym wyborem. Uczelnia jest bardzo dobrze przygotowana zarówno pod względem infrastruktury, jak i dodatkowego wsparcia finansowego, czy też dedykowanych zajęć indywidualnych.
Aktualnie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu można studiować w 6 instytutach na 18 kierunkach pierwszego stopnia, 6 kierunkach drugiego stopnia i 2 kierunkach jednolitych studiów magisterskich.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.