Pięć edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”

Edycja dziesiąta...

29 czerwca 2020 roku w zabytkowym, industrialnym patio Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi odbyła się jubileuszowa, X Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”. W trakcie uroczystości Certyfikaty i Dyplomy potwierdzające nadanie Znaku Jakości Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego odebrało blisko 30 rektorów, dziekanów i innych menedżerów nauki, reprezentujących uczelnie z całej Polski. W tym roku, z okazji 10 rocznicy uruchomienia Programu „Uczelnia Liderów” Fundacja przyznała również wyróżnienia dodatkowe „Akademickie Oscary”, które trafiły do wybranych uczelni najwyżej ocenionych w dotychczasowych edycjach Konkursu „Uczelnia Liderów”.

Laureaci - państwowe wyższe szkoły zawodowe, województwo małopolskie

  • Małopolska Uczelnia Państwowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu,
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu.

Wyróżnienia nadzwyczajne - specjalne „Akademicki Oscar” z okazji X edycji Konkursu

Wyróżnienia dla Uczelni i ich jednostek organizacyjnych najwyżej ocenianych w historii Konkursu „Uczelnia Liderów”, tj. w dotychczasowych edycjach naszego Programu.

  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy,
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu,
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu,
  • Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie,
  • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie,
  • Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie.

Certyfikaty Platynowe: wyróżnienia nadane Uczelniom, które po raz ósmy uzyskują certyfikat „Uczelnia Liderów”:

  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu,
  • Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie.

 Misją Programu „Uczelnia Liderów” jest identyfikowanie i promowanie najlepszych polskich uczelni oraz ich podstawowych jednostek organizacyjnych, kształcących absolwentów przedsiębiorczych, kreatywnych, wyposażonych w umiejętności i kompetencje przywódcze, zdolnych do osiągania sukcesów na rynku pracy. W ramach Programu „Uczelnia Liderów” Fundacja akredytuje szkoły wyższe i ich jednostki organizacyjne (wydziały, kolegia), które mogą poszczycić się innowacyjnymi działaniami ukierunkowanymi na edukację praktyczną studentów, kreowanie u nich postaw liderskich oraz aktywną współpracę z podmiotami rynku pracy. W ramach bieżącej edycji Konkursu Certyfikaty Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego otrzymały tak znakomite jednostki jak m.in. Politechnika Śląska, Wydział Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi czy Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Galę Finałowa Konkursu „Uczelnia Liderów” otworzyła krótka prezentacja idei certyfikacji, którą omówił prowadzący uroczystość prof. ucz dr hab. Michał Kaczmarczyk, ekspert Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Następnie głos zabrał prof. AHE dr Makary Stasiak, prezydent Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, oficjalnie witając gości w murach Akademii. W dalszej części uroczystości przemawiali Grażyna Kaczmarczyk, Prezes Zarządu Fundacji oraz prof. Dariusz Rott, przewodniczący Komisji Certyfikacyjnej. Podzielili się oni z uczestnikami Gali swoimi spostrzeżeniami na temat uczelni wyróżnionych w tegorocznej edycji Konkursu oraz uwagami dotyczącymi roli innowacyjnego kształcenia w szkolnictwie wyższym.

- Epidemia koronawirusa uświadomiła nam, że świat który znamy może w jednej chwili przeistoczyć się nie do poznania. I że w tym nowym świecie musimy umieć się odnaleźć, dostosować do nowych warunków pod względem gospodarczym, kulturowym, społecznym. Tak jak uczelnie musiały nauczyć się kształcenia w inny sposób, tak i absolwenci uczelni musieli nauczyć się radzić sobie z pracą, z prowadzeniem biznesów - pod presją turbulentnej zmiany: z wykorzystaniem nowych modeli gospodarczych, nowych metod zarządzania, sprzedaży, marketingu, z wykorzystaniem nowych źródeł finansowania. Pandemia pokazała, jak cenna jest umiejętność elastycznego reagowania na zmiany w otoczeniu. Jak ważna jest zdolność do bycia liderem zmiany, jak ważne są umiejętności zarządzania dynamicznego, postawy kreatywne, innowacyjne, twórcze, przedsiębiorcze. Dziś chyba nikt nie ma wątpliwości, że elementem misji uczelni XXI wieku musi być takie kształcenie studentów, by te umiejętności i kompetencje w nich kształtować – mówiła w trakcie swojego krótkiego wykładu Grażyna Kaczmarczyk, prezes Fundacji.

Najważniejszym elementem uroczystości było wręczenie certyfikatów „Uczelnia Liderów 2020” oraz wyróżnień nadzwyczajnych przyznanych m.in. za wysoką jakość studiów, nowatorskie działania w dziedzinie budowania kooperacji uczelni z otoczeniem społeczno-gospodarczym oraz najwyższą liczbę punktów rankingowych uzyskanych w tegorocznej edycji Konkursu. Reprezentanci nagrodzonych uczelni – oprócz pamiątkowych certyfikatów – otrzymali również dokumenty zawierające uzasadnienie przyznania wyróżnień, sporządzone na podstawie opinii ekspertów, zasiadających w Komisji Certyfikacyjnej.

- Uczelniom wyróżnionym w Konkursie trzeba oddać wielki szacunek za to, jak uczą kreatywność, w jaki sposób kształtują postawy innowacyjne, przedsiębiorcze, krytyczne wobec rzeczywistości. Za to, jak modelują osobowości, charaktery i temperamenty młodych ludzi, jak radzą sobie z zaszczepianiem w osobowościach studentów zdolności do elastycznego reagowania na zjawiska, procesy i trendy wokół nich. Certyfikaty „Uczelnia Liderów” nabierają dziś zupełnie nowego znaczenia – są potwierdzeniem cywilizacyjnej roli wyróżnionych szkół wyższych i ich wybitnej skuteczności w wypełnianiu zadań, jakie przed nauką i dydaktyką akademicką stawia współczesny świat. Tak jak nasi laureaci są liderami w kształceniu liderów zmiany społecznej, tak ich absolwenci stają się kapitałem, bez którego współczesny, płynny świat nie przetrwa. Tego sukcesu gratuluję certyfikowanym uczelniom. Jak zawsze czuję się zaszczycona, mogąc wręczyć certyfikaty „Uczelnia Liderów” znakomitym, najlepszym polskim szkołom wyższym – mówiła Grażyna Kaczmarczyk, dokonując aktu wręczenia przyznanych Znaków Jakości.

Tegoroczna edycja Gali Konkursu „Uczelnia Liderów”, dzięki uprzejmości władz Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, mogła odbyć się w zabytkowych wnętrzach łódzkiej uczelni, które są symbolem industrialnej przeszłości miasta. Historia budynków przy ul. Rewolucji 1905 r. zaczyna się w 1883 roku, kiedy to Ferdynand Goldner – niemiecki fabrykant i przedsiębiorca założył przędzalnię, a w 1896 wybudował tkalnię mechaniczną i farbiarnię. Dziś budynek dawnych zakładów przemysłowych Goldnera stanowi centrum nowoczesnego ośrodka akademickiego, symbolizując połączenie tradycji z nowoczesnością. Sercem i wizytówką Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej jest Patio – ogromny wewnętrzny dziedziniec, powstały niemalże z niczego. Jeszcze w 2000 roku w tym miejscu poniewierały się śmieci i rosły krzaki. Rok później w nowym Patio po raz pierwszy zabrzmiało Gaudeamus igitur, odśpiewane w trakcie inauguracji roku akademickiego. Tutaj odbywają się też najważniejsze dla życia Uczelni uroczystości oraz imprezy studenckie. Patio to centrum integracji, spotkań studentów z ludźmi ze świta polityki, kultury i biznesu. W tym roku do listy ważnych wydarzeń, mających miejsce w patio AHE, mogliśmy dopisać Galę Finałową X edycji Konkursu „Uczelnia Liderów”.

Poniedziałkowej uroczystości wręczenia Certyfikatów „Uczelnia Liderów” towarzyszył koncert Macieja Zadykowicza - wokalisty, instrumentalisty, autora tekstów, twórcy autorskiego projektu muzycznego „Cały na Czarno”, w ramach którego kilka dni temu artysta wydał swój debiutancki album zatytułowany „Kosmoz”. Poza twórczością solową Maciej Zadykowicz jest również frontmanem znanego zespołu Manchester.

Źródło: http://www.uczelnia-liderow.pl/strona-65

Foto - źródło: http://www.uczelnia-liderow.pl/strona-64

Na trzech zdjęcicach poniżej: rektor PWSZ w Nowym Sączu, dr hab. Mariusz Cygnar odbira od organizatorów wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie i Programie Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”.

Liderzy zbiorka 14 2020

Liderzy zbiorka 15 2020

Liderzy zbiorka 16 2020

 

 

 

 

 

 

 Na trzech zdjęciach poniżej: rektor PWSZ w Nowym Sączu, dr hab. Mariusz Cygnar prezentuje wyróżnienia dla Uczelni przyznane przez organizatórów Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów” 

Liderzy zbiorka 11 2020Liderzy zbiorka 13 2020Liderzy zbiorka 12 2020

 

 

 

 

 

Edycja dziewiąta: 24.06.2019

Laureaci 2019: państwowe wyższe szkoły zawodowe

  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy,
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu,
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu,
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku,
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu,
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach.

Wyróżnienie specjalne przyznane uczelniom, które wykazały największy progres w dziedzinie rozwoju edukacji praktycznej studentów i współpracy z otoczeniem społecznym od poprzedniego postępowania certyfikacyjnego

  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu,
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku,
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu,
  • Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu,
  • Akademia Polonijna w Częstochowie.

24 czerwca 2019 roku w zabytkowych murach Pałacu Lubomirskich w Warszawie odbyła się Gala Finałowa 9. edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”, którego organizatorem merytorycznym jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Na uroczystość przybyli do stolicy rektorzy, kanclerze i dziekani reprezentujący instytucje akademickie z całej Polski, by z rąk Prezes Zarządu Fundacji Grażyny Kaczmarczyk i Przewodniczącego Komisji Konkursowej Dariusza Rotta odebrać Certyfikaty i Statuetki przyznane za nowoczesne kształcenie i budowanie pomostów między nauką a gospodarką.

W konkursie "Uczelnia Liderów" już po raz dziewiąty wyróżniliśmy w tym roku najlepsze polskie uczelnie, a także ich podstawowe jednostki organizacyjne, kształcące liderów społecznych - absolwentów wyposażonych w umiejętności i kompetencje liderskie. Uczelnie i wydziały otrzymały Znaki Jakości Fundacji za prowadzenie studiów w taki sposób, by uczyć studentów kreatywności, samodzielności intelektualnej, umiejętności podejmowania decyzji, odpowiedzialności, komunikatywności, pewność siebie oraz innych cech przydatnych w pełnieniu ról przywódczych we współczesnym społeczeństwie i państwie.

- Dziś wręczone laury są między innymi efektem znakomitej współpracy, którą rozwijacie Państwo na linii uczelnie – gospodarka / gospodarka – uczelnie. Szkoły wyższe wyróżniamy tytułem „Uczelnia Liderów” w ogromnej mierze za wysiłek, jaki podejmują inwestując w rozmaite formy współpracy z pracodawcami, a zatem z sektorem przedsiębiorczości. Certyfikat „Uczelnia Liderów” to certyfikat przyznawany szkołom wyższym otwartym na potrzeby biznesu, rozumiejącym, że kształcenie studentów to kształcenie dla rynku pracy – mówiła do laureatów Grażyna Kaczmarczyk, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Certyfikaty „Uczelnia Liderów” nadaje Komisja Ekspercka, w której zasiadają przedstawiciele uczelni z całej Polski, w tym Uniwersytetu Śląskiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Uniwersytetu Gdańskiego i Wyższej Szkoły Humanitas. W tym roku wyróżnienia wręczono w zabytkowych wnętrzach Pałacu Lubomirskich, w którym mieści się m.in. siedziba Business Centre Club i prestiżowe Centrum Prasowe Lubomirskich.

- Gratuję dotychczasowych osiągnięć, unikatowych pomysłów, nowatorskich programów studiów, innowacyjnych wdrożeń i nietuzinkowego podejścia do zarządzania na rynku szkolnictwa wyższego. Życzę także, by wszystkie rozwiązania, które poddane zostały ocenie w konkursie „Uczelnia Liderów” udało się Państwu nie tylko utrzymać, ale również twórczo rozwinąć: z korzyścią dla studentów, absolwentów i pracodawców – podsumowała Galę Prezes Grażyna Kaczmarczyk.

Zwieńczeniem uroczystości był recital wokalny Anny Rygiel oraz bankiet wydany na cześć Laureatów. Tegoroczna Gala Konkursu „Uczelnia Liderów” połączona była z uroczystością finałową drugiego z programów certyfikacyjnych organizowanych przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego – Programu „Przedsiębiorstwo Przyszłości”, adresowanego do środowisk biznesowych.

Źródło: http://www.uczelnia-liderow.pl/strona-59

Na zdjęciach poniżej: prorektor PWSZ w Nowym Sączu, dr Marek Reichel odbira od organizatorów i prezyentuje wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie i Programie Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”.

Liderzy zbiorka 1 2019Liderzy zbiorka 2 2019Liderzy zbiorka 3 2019

 

 

 

 

 

 

 

Educja ósma: 28.06.2018 - laureaci

Państwowe wyższe szkoły zawodowe

  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy,
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu,
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu,
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku,
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu,
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach,

Wyróżnienia specjalne - „Primus”

Wyróżnienia przyznawane uczelniom, które w danej edycji programu uzyskały najwyższą liczbę punktów rankingowych.

  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy,
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu,
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu,
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku,
  • Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie.

28 czerwca 2018 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się uroczysta Gala VIII edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów - 2018”. W trakcie uroczystości rektorzy uczelni z całej Polski odebrali certyfikaty i statuetki przyznane w uznaniu wysokiej jakości kształcenia oraz prowadzenia studiów zgodnie z potrzebami współczesnego rynku pracy.

- Pozytywny wynik certyfikacji to efekt najwyższej oceny dla nowatorskich działań programowych i organizacyjnych wyróżnionych uczelni bądź wydziałów, ukierunkowanych na kształcenie zgodne z oczekiwaniami pracodawców, wyposażanie absolwentów w unikatowe umiejętności i kompetencje oraz budowanie wielokierunkowych i efektywnych relacji z otoczeniem zewnętrznym, w tym zwłaszcza z otoczeniem gospodarczym – mówi Grażyna Kaczmarczyk, Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. –Wszystkim nagrodzonym gratulujemy wysokiego wyniku punktowego certyfikacji oraz wielu osiągnięć, które przełożyły się na pozytywną decyzję Komisji Eksperckiej. Już po raz kolejny w Konkursie „Uczelnia Liderów” wskazujemy i nagradzamy instytucje akademickie wyróżniające się na edukacyjnej mapie Polski nie tylko najwyższą jakością kształcenia, ale również kreatywnością, innowacyjnością i nowatorstwem w realizowaniu misji społecznej i budowaniu kapitału intelektualnego dla potrzeb współczesnej gospodarki. Czujemy się zaszczyceni, że możemy gratulować przyznania certyfikatu „Uczelnia Liderów” wielu znakomitym polskim uczelniom i wydziałom – dodaje Grażyna Kaczmarczyk.

Kształcenie dla rynku pracy było i jest jednym z najważniejszych priorytetów Komisji Europejskiej. Ten trend widać po rosnących środkach unijnych przeznaczonych na modernizację kształcenia zawodowego, ale także po skali wsparcia dla działań ukierunkowanych na rozwijanie współpracy pomiędzy sektorem edukacji a przedsiębiorcami i instytucjami otoczenia gospodarczego. Coraz cenniejszym kapitałem po stronie absolwentów szkół wyższych stają się elastyczność, mobilność i zdolność adaptacji do zmieniających się warunków otoczenia. To postawy, bez których trudno odnaleźć się we współczesnym świecie. Według amerykańskiego Ministerstwa Nauki 60 proc. nowych rodzajów prac, wykonywanych w XXI wieku, będzie wymagało umiejętności, które są obecnie posiadane jedynie przez 20 proc. potencjalnych pracowników. Istotnym zadaniem nauki i uczelni wyższych jest przeto przygotowywanie kadr w taki sposób, aby wyzwaniom przyszłości móc sprostać. Inwestowanie w kwalifikacje absolwentów szkół wyższych to najtańszy, a jednocześnie najbardziej efektywny sposób podnoszenia poziomu konkurencyjności kraju i tym samym przyspieszenia tempa wzrostu gospodarczego. W Programie „Uczelnia Liderów” od 2011 roku nagradzane są te szkoły wyższe i ich jednostki organizacyjne, które tego rodzaju „inwestycje” realizują najlepiej i najskuteczniej.

- W trakcie Gali dokonaliśmy uroczystego wręczenia nadanych certyfikatów oraz podsumowaliśmy wyniki konkursu. Ogłosiliśmy również, które z certyfikowanych Uczelni otrzymały w tym roku Nagrody Nadzwyczajne (w formie statuetek). Gala była okazją do dyskusji wokół aktualnych problemów szkolnictwa wyższego, wymiany doświadczeń oraz nawiązywania cennych, akademickich kontaktów – mówi Zygmunt Słabowski z Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.
Po Gali rektorzy i dziekani spotkali się na symbolicznej lampce szampana, jak również wysłuchali koncertu złożonego z największych hitów polskich i światowych list.

Źródło: http://www.uczelnia-liderow.pl/strona-54

Na zdjęciach poniżej, od lewej: 1. rektor PWSZ w Nowym Sączu, dr hab. Mariusz Cygnar odbiera od organizatorów wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie i Programie Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”, 2. prorektor PWSZ, dr Marek Reichel odbira od organizatorów gratulacje za wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie i Programie Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”.

Liderzy zbiorka 22 1 2018

Liderzy zbiorka 23 2018

Liderzy zbiorka 24 2018

 

 

 

 

 

 

 

 Na zdjęciach poniżej, od lewej: 1. rektor PWSZ w Nowym Sączu, dr hab. Mariusz Cygnar odbira od organizatorów wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie i Programie Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”, 2. rektor PWSZ w Nowym Sączu, dr hab. Mariusz Cygnar prezentuje dyplom - wyróżnienie, 3. dr Marek Reichel (pierwszy z lewej) i rektor PWSZ w Nowym Sączu, dr hab. Mariusz Cygnar prezentują statuetkę i dyplom - wyróżnienie dla UCzelni w Ogólnopolskim Konkursie i Programie Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”.

Liderzy zbiorka 26 2018

Liderzy zbiorka 25 2018

Liderzy zbiorka 28 2018

 

 

 

 

 

 

 

Na zdjęciech poniżej: zdjęcie zbiorowe laureatów prezentujących dyplomy Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”

Liderzy zbiorka 29 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edycja siódma...

Najwyższa Jakość Studiów 2017

Wyróżnienia otrzymają szkoły wyższe, które wdrożyły najbardziej zaawansowane, oryginalne, nowoczesne i efektywne systemy zapewniania jakości kształcenia, determinujące rozwój różnorodnych programów i form kształcenia oraz sprzyjające innowacyjności w dydaktyce akademickiej.

  • Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży,
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu,
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu,
  • Społeczna Akademia Nauk z siedzibą w Łodzi,
  • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie,
  • Olsztyńska Szkoła Wyższa im. Józefa Rusieckiego,
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.

Laureaci 2017 - państwowe wyższe szkoły zawodowe:

  • Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży,
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy,
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu,
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie,
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu,
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku,
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu,
    Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.

Źródłoi: http://www.uczelnia-liderow.pl/strona-44

Na zdjęciu poniżej: statuetki Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”

statuetka 2

 

 

 

 

 

 

 

Edycja szósta - 2016

Lureaci - województwo małopolskie

  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu,
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu.