Ruszyły pierwsze prace przy budowie nowej siedziby Instytutu Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Budynek stanie w pobliżu biblioteki PWSZ przy Alejach Wolności.
W obiekcie o powierzchni użytkowej 4,5 tys. m kw. przewidziano na parterze: salę wykładową (z możliwością podziału na 2 mniejsze), szatnie i sklepik; na pierwszym piętrze: salę wykładową, pokoje do konsultacji i pomieszczenia administracyjne. Podobnie rozplanowano piętro drugie i trzecie, oczywiście wraz z m.in. pomieszczeniami sanitarnymi i pomieszczeniami technicznymi. W piwnicach przewidziano m.in. garaże i magazyn.
Instytut Ekonomiczny kształci na studiach I stopnia na kierunkach: e-administracja, ekonomia oraz zarządzanie, a II stopnia na kierunku ekonomika i organizacja przedsiębiorstw. Instytut powstał jako jeden z trzech pierwszych utworzonej w 1998 roku PWSZ, ale jako jedyny nie posiada własnej bazy dydaktycznej. Zajęcia dla studentów odbywają się głównie w budynku wynajmowanym od marszałka województwa małopolskiego przy ul. Jagiellońskiej, w tzw. Ciuciubabce).
Studia na kierunkach oferowanych przez Instytut Ekonomiczny cieszą się dużym zainteresowaniem. W tym roku akademickim właśnie ten Instytut, po Technicznym, przyjął na pierwszy rok studiów najwięcej słuchaczy. Nowy gmach Instytutu Ekonomicznego ma stanąć do końca kwietnia 2022 r.
Źródło: https://www.ntvsadecka.pl/2020/11/24/ruszyly-prace-przy-budowie-nowej-siedziby-instytutu-ekonomicznego-pwsz/
Nowy Sącz. W tym miejscu powstaje gmach sądeckiej PWSZ. Ruszyły już prace budowlane
24.11.2020
Koparki i inne ciężki sprzęty wjechały na plac budowy przy Alejach Wolności w Nowym Sączu. Rozpoczęły się tam pierwsze prace, które mają się zakończyć za dwa lata. W miejscu starej zbrojowni, w sąsiedztwie auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej powstanie okazały budynek Instytutu Ekonomicznego uczelni. Zobacz, jak będzie wyglądał obiekt na wizualizacjach.
Instytutu Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu do tej pory mieścił się przy ul. Jagiellońskiej w budynku tzw. „Ciuciubabki” który uczelnia wynajmowała od marszałka województwa małopolskiego.
Nowy gmach uczelni ma być odpowiedzią na spore zainteresowanie studentów ofertą dydaktyczną Instytutu Ekonomicznego, w którym żacy mogą się kształcić na studiach pierwszego i drugiego stopnia oraz na studiach podyplomowych.
Wśród oferowanych przez sądecką uczelnię kierunków znajduje się m.in. e - administracja, ekonomia, zarządzanie, a także ekonomika i organizacja przedsiębiorstw (studia magisterskie). Nowa siedziba Instytutu Ekonomicznego będzie mogła pomieścić około 1000 studentów.
Nową siedzibę instytutu wybuduj jest firma ERSbet, a projekt przygotowało krakowskie Biuro Architektoniczne Dresler Studio. Koszty inwestycji pokryte zostaną z otrzymanego w 2018 roku, z okazji 20 - lecia istnienia placówki czeku, który przekazał Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego. Kwota wsparcia przekazana władzom uczelni wynosiła 22 mln złotych.
- W obiekcie o powierzchni użytkowej 4,5 tys. m kw. Przewidziano na parterze: salę wykładową (z możliwością podziału na 2 mniejsze), szatnie i sklepik; na pierwszym piętrze: salę wykładową, pokoje do konsultacji i pomieszczenia administracyjne. Podobnie rozplanowano piętro drugie i trzecie, oczywiście wraz z m.in. pomieszczeniami sanitarnymi i pomieszczeniami technicznymi. W piwnicach przewidziano m.in. garaże i magazyn- informują władze uczelni.
Prace rozpoczęto od przekładki sieci kolidujących z budową i rozbiórki byłej zbrojowni.
Źródło: https://nowysacz.naszemiasto.pl/nowy-sacz-w-tym-miejscu-powstaje-gmach-sadeckiej-pwsz/ar/c1-8013239
Stara zbrojownia przy al. Wolności została zburzona
30.11.2020
Kiedyś służył pogranicznikom, teraz będą z niego korzystać studenci. W budynku obok Biblioteki nowosądeckiej PWSZ będzie mieścić się Instytut Ekonomiczny.
– Cieszymy się też, że jest to miejsce blisko biblioteki, bo w tym momencie powstanie tu mikro campus, który będzie łączył w sobie zaplecze biblioteczne, infrastrukturalne, ale tez nowoczesny instytut, który w tym miejscu będzie fantastycznie funkcjonował – przekonuje rzecznik Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, Tomasz Zacłona.
Klucze do gotowego budynku rektor PWSZ ma otrzymać do końca kwietnia 2022 roku.
– My też jako nauczyciele akademiccy czekamy na ten moment i mamy nadzieje, że wtedy kształcenie nie będzie zdalne, tylko będziemy mogli ten obiekt wykorzystywać w pełni. Do momentu, gdy przeszliśmy na nauczanie zdalne były takie instytuty, w których brakowało miejsca, a presja otoczenia zewnętrznego i pracodawców była bardzo duża aby otwierać nowe kierunki – dodaje.
Do tej pory studenci tych kierunków uczyli się w wynajmowanej od urzędu marszałkowskiego “ciuciubabce”.
Źródło: https://www.rdn.pl/news/stara-zbrojownia-przy-al-wolnosci-zostala-zburzona-zdjecia
20.11.2020
Nowy Sącz: ruszyła budowa Instytutu Ekonomicznego PWSZ
Kolejne miejsce w Nowym Sączu zmienia się właśnie w plac budowy. Przy al. Wolności, dosłownie za chwilę, będzie wznoszony budynek Instytutu Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Obiekt ma być gotowy w połowie 2022 roku.
Instytut Ekonomiczny, utworzony w 1998 roku , jako jedyny ze wszystkich instytutów tej uczelni nie ma w Nowym Sączu własnej bazy dydaktycznej. Zajęcia dla studentów odbywają się głównie w wynajmowanym od marszałka województwa małopolskiego budynku przy ul. Jagiellońskiej, w tzw. Ciuciubabce).
Czytaj także: Instytut Ekonomiczny PWSZ będzie miał nową siedzibę przy Alejach Wolności
Stała siedziba dla Instytutu Ekonomicznego jest budowana nieopodal biblioteki oraz auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu przy ul. al. Wolności.
Inwestycja ruszyła. Teren, na którym będzie wznoszona nowa siedziba instytutu został wydzielony i ogrodzony. Pracuje specjalistyczny sprzęt.
Zadanie realizuje uznana sądecka firma
- Nowa siedziba Instytutu Ekonomicznego jest wybudowana na placu, na którym dziś jeszcze stoi budynek dawnej zbrojowni pograniczników – mówi Sławomir Sikora z biura prasowego PWSZ w Nowym Sączu. – Obecnie przekładana jest sieć kolidująca z budową, a następnie zostanie rozebrany budynek byłej zbrojowni.
W obiekcie o powierzchni użytkowej 4,5 tys. m kw. przewidziano na parterze: salę wykładową (z możliwością podziału na dwie mniejsze), szatnie i sklepik. Na pierwszym piętrze będzie się znajdowała sala wykładowa, pokoje do konsultacji i pomieszczenia administracyjne. Podobnie rozplanowano piętro drugie i trzecie. W budynku będą także pomieszczenia sanitarne oraz techniczne. W piwnicach znajdą się m.in. garaże i magazyn.
Instytut Ekonomiczny kształci studentów na studiach I stopnia na kierunkach: e-administracja, ekonomia oraz zarządzanie, a także studentów II stopnia na kierunku ekonomika i organizacja przedsiębiorstw.
Studia na kierunkach oferowanych przez Instytut Ekonomiczny cieszą dużym zainteresowaniem. W tym roku akademickim, właśnie ten Instytut, po Technicznym, przyjął na pierwszy rok studiów najwięcej słuchaczy.
Na zdjęciach poniżej: pierwsze prace koparki na placu budowy nowego budynku Instytutu Ekonomicznego PWSZ
Źródło: https://sadeczanin.info/wiadomosci-telewizja/nowy-sacz-ruszyla-budowa-instytutu-ekonomicznego-pwsz-film-zdjecia
Koparki i budowlańcy już są. Ruszyła budowa gmachu dla Instytutu Ekonomicznego PWSZ
19.11.2020
Na ten dzień studenci i wykładowcy czekali od ponad 20 lat. Ruszyła budowa nowej siedziby dla Instytutu Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowa z Nowego Sącza.
Taki budynek stanie w pobliżu biblioteki PWSZ przy Alejach Wolności dobok Biblioteki PWSZ. Na placu, na którym dziś stoi jeszcze budynek dawnej zbrojowni pograniczników właśnie pojawiły się ekipy budowlane.
- Na parterze nowego gmachu przewidziano salę wykładową, szatnie i sklepik. Na pierwszym piętrze salę wykładową, pokoje do konsultacji i pomieszczenia administracyjne. Podobnie rozplanowano piętro drugie i trzecie, oczywiście wraz z pomieszczeniami sanitarnymi i pomieszczeniami technicznymi. W piwnicach przewidziano garaże i magazyn. Będzie to bardzo nowoczesny i kazały budynek - mówi rektor PWSZ w Nowym Sączu Mariusz Cygnar
Instytut Ekonomiczny jako jedyny nie posiada własnej bazy dydaktycznej. Zajęcia dla studentów odbywają się głównie w wynajmowanym od marszałka województwa małopolskiego budynku przy ulicy Jagiellońskiej. Instytut Ekonomiczny kształci na studiach I stopnia na kierunkach: e-administracja, ekonomia oraz zarządzanie, a II stopnia na kierunku ekonomika i organizacja przedsiębiorstw.
Nowy gmach dla Instytutu Ekonomicznego przy Alejach Wolności ma być gotowy do końca 2022 roku. W kolejnych latach PWSZ planuje też rozbudowę budynków Instytutu Technicznego oraz Pedagogicznego.
Na zdjęciu poniżej: pierwsze prace koparki na placu budowy Instyhtutu Ekonomiocznego PWSZ, na drugim planie: stara zbrojownia przed zburzeniem
Źródło: https://www.eska.pl/nowy-sacz/koparki-i-budowlancy-juz-sa-ruszyla-budowa-gmachu-dla-instytutu-ekonomicznego-pwsz-aa-YEBU-mdcn-z5RC.html