Data ogłoszenia 17.01.2023 r.
KONKURS nr 1/2023 O PRZYZNANIE STYPENDIUM
Z WŁASNEGO FUNDUSZU NA STYPENDIA
ZA WYNIKI W NAUCE DLA STUDENTÓW
ORAZ STYPENDIA NAUKOWE DLA PRACOWNIKÓW
O przyznanie stypendium mogą ubiegać się nauczyciele akademiccy Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, którzy zamierzają realizować projekty w zakresie nauki, ze szczególnym uwzględnieniem projektów wspierających rozwój naukowy i zawodowy. Stypendia przeznaczone są w pierwszej kolejności dla nauczycieli akademickich, dla których ANS w Nowym Sączu stanowi pierwsze miejsce zatrudnienia. Zatrudnienie nauczyciela akademickiego ubiegającego się o stypendium musi obejmować okres, na który planuje się wypłatę stypendium.
- Okres przyznawania stypendium: do 8 miesięcy
- Kwota stypendium: 900,00 zł / m-c
- Maksymalna liczba stypendiów w 2023 r.: 12
Miejsce i termin składania:
Kompletny wniosek, czyli zaopiniowany przez bezpośredniego przełożonego oraz przez radę wydziału prosimy składać w terminie do 10 marca 2023 r. do Działu nauki i rozwoju (rektorat, dziennik podawczy).
KONKURS nr 2/2023 O PRZYZNANIE STYPENDIUM
Z WŁASNEGO FUNDUSZU NA STYPENDIA
ZA WYNIKI W NAUCE DLA STUDENTÓW
ORAZ STYPENDIA NAUKOWE DLA PRACOWNIKÓW
O przyznanie stypendium mogą ubiegać się studenci Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Stypendium to może być przyznane studentowi dwukrotnie w okresie studiów w ramach jednego poziomu kształcenia. Stypendium wypłacane jest jednorazowo.
- Kwota stypendium: 1200,00 zł
- Maksymalna liczba stypendiów w 2023 r.: 20
Wymagania:
1) zaliczenie, w terminie przewidzianym regulaminem studiów, co najmniej pierwszego roku studiów,
2) uzyskanie średniej ocen za dotychczasowy okres studiów co najmniej 4,50,
3) wzorowe wypełnianie obowiązków studenta, określonych w regulaminie studiów,
4) efekty innej aktywności naukowej studenta np. udziału w badaniach naukowych, projektach naukowych, konferencjach, sympozjach - potwierdzone zaświadczeniem lub innym dokumentem.
Miejsce i termin składania:
Kompletny wniosek, czyli zaopiniowany przez dziekana wydziału wraz z ewentualnymi załącznikami prosimy składać w terminie do 10 marca 2023 r. do Działu nauki i rozwoju (rektorat, dziennik podawczy).
Aktualny Regulamin i wzory wniosków znajdują się w zakładkach:
"Dla pracownika" lub "Dla studenta" / "Własny fundusz stypendialny"
- Odsłony: 4
Od 21 czerwca do 2 lipca 2023 roku odbędą się Igrzyska Europejskie Kraków - Małopolska.
Dołącz do grona wolontariuszy i przeżyj niesamowitą przygodę podczas największej imprezy sportowej 2023 roku!
Niemal 8000 wolontariuszy będzie wspierać organizatorów w działaniach, tak aby najważniejsza europejska impreza sportowa 2023 roku była niezwykłym i niezapomnianym wydarzeniem. Wolontariusze pomogą w wielu obszarach zarówno podczas trwania, jak i przy przygotowaniach do igrzysk, działać będą aż w 10 miastach: Kraków, Zakopane, Nowy Targ, Krzeszowice, Oświęcim, Wrocław, Chorzów, Krynica-Zdrój, Nowy Sącz oraz Tarnów.
Zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się już 19 stycznia 2023 roku o godzinie 11:30 na Wydziale Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie (aula A) przy ul. Kościuszki 2.
W czasie spotkania informacyjnego można będzie dowiedzieć się, co zrobić aby dołączyć do grona wolontariuszy Igrzysk Europejskich, w jakie działania można się zaangażować, co oferuje program wolontariatu oraz jakie benefity przygotowaliśmy dla wolontariuszy. Będzie to idealna okazja, żeby zadać pytania i uzyskać na nie wyczerpujące odpowiedzi.
Serdecznie zachęcamy studentów i pracowników Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu do udziału w wolontariacie.
W szczególności zapraszamy do zaangażowania się przy następujących dyscyplinach, które odbędą się w Nowym Sączu i Krynicy-Zdroju (harmonogram może jeszcze ulec drobnym zmianom):
Nowy Sącz:
• Breaking (kwalifikacje olimpijskie) – Park Strzelecki, 26 czerwca – 27 czerwca
Krynica-Zdrój:
• Kolarstwo górskie (kwalifikacje olimpijskie, mistrzostwa Europy) – Góra Parkowa, 25 czerwca
• Biegi górskie (dyscyplina programowa) – Góra Parkowa, 30 czerwca
• Judo (kwalifikacje olimpijskie, drużynowe mistrzostwa Europy) – Krynica-Zdrój Arena, 1 lipca
• Teakwondo (kwalifikacje olimpijskie) – Krynica-Zdrój Arena, 23 czerwca – 26 czerwca
Program wolontariatu to 21 obszarów takich jak: media, akredytacje, transport, logistyka, ticketing, operacje cateringowe, ceremonie, prezentacje sportowe i wiele innych. Dzięki szerokiej gamie działów wolontariatu każdy znajdzie coś dla siebie.
Aplikuj już dziś na www.ie2023.pl/wolontariat
https://www.ans-ns.edu.pl/wi/instytut/o-instytucie/aktualnosci#sigProId04efac57e5
- Odsłony: 9
Wykładowcy akademiccy Wydziału Nauk Inżynieryjnych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu zaprosili, na 12 stycznia, studentów i Sądeczan na cykl wykładów otwartych, które są częścią wydziałowego i uczelnianego programu obchodów 25-lecia byłej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej a, od października ub. r. – Akademii.
Uczestników powitał dziekan Wydziału Nauk Inżynieryjnych ANS prof. dr hab. inż. Adam Ruszaj, który też miał dwa pierwsze wykłady o: inspiracjach biologicznych czerpanych z natury w projektowaniu i wytwarzaniu maszyn i urządzeń oraz o współczesnych technologiach wytwarzania mikro- i nanoelektromechanicznych systemów (MEMS oraz NEMS). Prof. Adam Ruszaj miał moc przykładów potwierdzających, iż inżynierowie i dizajnerzy firm, w tym tych markowych, z różnych branż, podglądają matkę naturę i wykorzystują z powodzeniem w praktyce jej twory i rozwiązania.
„Współczesne technologie wytwarzania przyrostowego w produkcji maszyn i urządzeń” przybliżyła słuchaczom dr inż. Maria Chuchro. Za poważnie brzmiącym tematem kryły się drukarki 3D. Jak działają, nie tylko teoretycznie, można się było przekonać w pracowni Katedry Zarządzania i inżynierii produkcji, bowiem Uczelnia posiada wcale pokaźny, wykorzystywany przez studentów, park tych urządzeń.
Mocnym utworem organowym rozpoczął swoją prezentację, pt. „Organy – instrument muzyczny czy urządzenie mechatroniczne”, dr inż. Tomasz Kądziołka. Przeprowadził słuchaczy przez historię, rozwój i ewolucję tego instrumentu, a przykłady czerpał też z sądeckich świątyń. Udowodnił, iż również ten instrument nie oparł się technicznym nowinkom i mechatronika ma swój udział w budowaniu współczesnych organów. Spotkanie zakończył odtworzeniem Toccaty i fugi d-moll Jana Sebastiana Bacha, w swoim wykonaniu, na organach w kościele św. Rocha w Nowym Sączu.
https://www.ans-ns.edu.pl/wi/instytut/o-instytucie/aktualnosci#sigProId70bd6f09cf
- Odsłony: 84
Zapraszamy do udziału w Panelu wykładów otwartych na Wydziale Nauk Inżynieryjnych w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, który odbędzie się w dniu 12 stycznia 2023 roku.
W programie:
- 9.00 - 9.45 „Inspiracje biologiczne w projektowaniu i wytwarzaniu maszyn i urządzeń” prowadzący prof. dr hab. inż. Adam Ruszaj;
- 10.00 – 10.45 „Współczesne technologie wytwarzania mikro i nano - elektro - mechanicznych systemów (MEMS oraz NEMS)” prowadzący prof. dr hab. inż. Adam Ruszaj;
- 11.00 – 11.45 „Współczesne technologie wytwarzania przyrostowego w produkcji maszyn i urządzeń” prowadzący dr inż. Maria Chuchro;
- 12.00 – 12.45 „Organy – instrument muzyczny czy urządzenie mechatroniczne” prowadzący dr inż. Tomasz Kądziołka
- od 13.00 - prezentacja sprzętu naukowo-badawczego, m.in.:
- laboratorium wytwarzania przyrostowego,
- laboratorium inżynierii materiałowej,
- laboratorium bioniki,
- pracownia projektowania 3D,
- laboratorium metrologii technicznej.
- Odsłony: 136
Zapraszamy społeczność akademicką (nauczycieli akademickich i studentów) Wydziału Nauk Inżynieryjnych na wydarzenie, którego celem jest przedstawienie wielowymiarowości działań projakościowych oraz zwrócenie uwagi na podejmowane na Wydziale Nauk Inżynieryjnych inicjatywy zapewniające i wpływające na jakość kształcenia oraz dyskusję na ich temat.
Wydziałowa Komisja ds. Jakości Kształcenia
- Spotkanie informacyjne studentów dotyczące doskonalenia jakości kształcenia na Wydziale Nauk Inżynieryjnych w dniu 27.01.2023 o godzinie 12:00 - 13:00 w sali 1.10.
- Dyskusja na temat jakości kształcenia z udziałem władz Wydziału Nauk Inżynieryjnych w dniu 27.01.2023 o godzinie 15:00 w sali 1.10.
Zapraszamy
- Odsłony: 196
W ramach zajęć z przedmiotu „ Programowanie linii technologicznych” dla studentów drugiego roku kierunku Transport i Logistyka, oraz „Technologia wyrobów z drewna” dla studentów trzeciego roku kierunku „Zarządzanie i Inżynieria produkcji” w dniach 12 oraz 15 grudnia 2022 roku miało miejsce spotkanie w firmie FAKRO w Nowym Sączu.
Celem wizyty było zapoznanie się z procesami, technologią i technikami wytwarzania wyrobów w nowoczesnej firmie, jaką jest niewątpliwie firma FAKRO, w szczególności:
- tłoczenia i ciecia blach - na linii produkcji kołnierzy uszczelniających okien,
- obróbki drewna – na maszynach stolarskich sterowanych numerycznie, gdzie poznano sposoby wytwarzania elementów okien,
- cięcia szkła i produkcji paneli szybowych,
- montażu – linia produkcji okien dachowych, linia produkcji okien pionowych, linia produkcji schodów.
Podczas wizyty dokonano prezentacji wyrobów firmy FAKRO, zapoznano się z profilem produkcji, jak również poruszono problemy polskich przedsiębiorców w perspektywie gospodarki światowej – zagadnienia te wyłożył Prezes fundacji „Pomyśl o przyszłości”.
https://www.ans-ns.edu.pl/wi/instytut/o-instytucie/aktualnosci#sigProId298d8c3b6e
- Odsłony: 368
Rektor Akademii Nauk Stosowanych, dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. ANS podpisał, 15 grudnia 2022 r., z prezesem firmy Tukano Software House Piotrem Olszewskim porozumienie o współpracy.
Zgodnie z nim nasza Uczelnia obejmie patronat nad cyklem warsztatów oraz konkursem ph. „Sądeccy adepci IT”, organizowanym przez firmę Tukano. Celem projektu jest przybliżenie studentom praktycznego aspektu pracy w IT: zaprezentowanie ról w zespołach wytwórczych oraz specyfiki pracy przy wytwarzaniu oprogramowania. Zwieńczeniem warsztatów będzie konkurs, a na jego zwycięzcę czekać będą płatne praktyki w firmie Tukano i praca nad autorskim projektem.
W podpisaniu porozumienia uczestniczyli: prof. dr hab. inż. Adam Ruszaj, dziekan Wydziału Nauk Inżynieryjnych ANS, a ze strony firmy Tukano Software House – Sylwia Zaręba.
Tukano Software House zajmuje się tworzeniem specjalistycznego oprogramowania dla klientów w Polsce i za granicą. Firma posiada bogate doświadczenie związane z rozwojem i utrzymaniem systemów informatycznych w obszarach telemedycyny, e-commerce oraz administracji publicznej. Szczegółowe informacje na temat działalności i projektów realizowanych przez firmę Tukano można znaleźć na stronie www.tukano.com.pl.
https://www.ans-ns.edu.pl/wi/instytut/o-instytucie/aktualnosci#sigProIdda03b8a921
- Odsłony: 370
W dniach 23 listopada oraz 7 grudnia 2022 roku na Wydziale Nauk Inżynieryjnych ANS w Nowym Sączu odbyły się spotkania pt.„Zainwestuj w siebie! Możliwości wsparcia dla osób młodych”. Prelekcje prowadziła Katarzyna Kasprzyk-Górka – przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego i Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Nowym Sączu.
Tematyka spotkań dotyczyła zagadnień związanych z rozpoczęciem działalności gospodarczej, aktywizacji zawodowej oraz rozwój prowadzonej działalności gospodarczej.
W spotkaniach uczestniczyli studenci kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji oraz kierunku Informatyka.
https://www.ans-ns.edu.pl/wi/instytut/o-instytucie/aktualnosci#sigProId8e6e822407
- Odsłony: 343
Już za kilka miesięcy w Polsce odbędzie się największa multidyscyplinarna impreza sportowa w Europie w 2023 roku. Jako wolontariusz możesz być jej częścią!
Dołącz do grona wolontariuszy Igrzysk Europejskich i przeżyj niesamowitą przygodę pełną sportowych emocji. Nowe znajomości, ciekawe doświadczenie, międzynarodowe towarzystwo – to wszystko czeka na Ciebie podczas #IE2023
Wejdź na naszą stronę ie2023.pl/wolontariat i zarejestruj się do 15 stycznia 2023.
Droga Studentko, Drogi Studencie,
Zostań wolontariuszem Igrzysk Europejskich Kraków Małopolska 2023!
Igrzyska Europejskie to zawody sportowe, które aspirują, aby stać się najważniejszą imprezą Starego Kontynentu.
W przyszłym roku do Polski przyjadą sportowcy z 50 krajów, aby zmierzyć się w blisko 30 dyscyplinach i walczyć o medale. Kraków i inne polskie miasta od 21 czerwca do 2 lipca 2023 roku będą gospodarzami europejskiego sportu.
Nie może Cię tam zabraknąć.
Do programu wolontariatu Igrzysk Europejskich 2023 chcemy zaangażować ok. 8000 wolontariuszy, którzy pomogą nam w ponad 20 obszarach, takich jak m.in.: media, transport, logistyka, marketing czy akredytacje. Wolontariat podczas największej multidyscyplinarnej imprezy sportowej w Polsce to niezwykła i niepowtarzalna okazja, aby być w centrum wydarzeń, zobaczyć z bliska najlepszych europejskich sportowców oraz zdobyć unikatowe doświadczenie organizacyjne.
Zapraszamy do udziału w rekrutacji! http://ie2023.pl/wolontariat
11 października 2022 roku ruszył nabór na wolontariuszy Igrzysk Europejskich 2023.
Co trzeba zrobić, aby wziąć w nim udział?
Rekrutacja na wolontariat składa się z dwóch etapów. Pierwszy to rejestracja i założenie konta w Portalu Wolontariusza oraz wypełnienie formularza rekrutacyjnego. Wszystkie niezbędne informacje oraz link do formularza znajdziesz na ie2023.pl/wolontariat . Drugim etapem jest rozmowa rekrutacyjna, na którą zaprosimy wybranych kandydatów. Rozmowy będą prowadzone online za pośrednictwem Portalu Wolontariusza.
Wolontariat podczas III Igrzysk Europejskich 2023 to doskonała okazja, aby zdobyć pierwsze doświadczenie, a także poszerzyć swoje kompetencje w wielu obszarach. To także możliwość nawiązania nowych znajomości, poznania ludzi z całego świata, podzielenia się swoimi pasjami oraz umiejętnościami.
Podczas przyszłorocznych rozgrywek na wolontariuszy Igrzysk Europejskich czeka niesamowita przygoda połączona z międzynarodową i międzypokoleniową integracją oraz możliwość obserwacji z bliska specyfiki organizacji sportowego wydarzenia.
https://www.ans-ns.edu.pl/wi/instytut/o-instytucie/aktualnosci#sigProId43bed9f796
Nie zwlekaj, zarejestruj się już dziś!
Create the experience! Zostań wolontariuszem Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 - YouTube<
- Odsłony: 783
W poniedziałek 12 grudnia 2022 r. odbyły się pierwsze obrony prac dyplomowych na Wydziale Nauk Inżynieryjnych ANS w Nowym Sączu.
Dyplomanci podczas egzaminu przedstawiali wyniki swoich prac badawczych oraz prezentowali wiedzę zdobytą przez cały proces dydaktyczny.
Pierwszym Absolwentom Wydziału Nauk Inżynieryjnych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu serdeczne gratulujemy.
Życzymy powodzenia i samych sukcesów naukowych i zawodowych.
- Odsłony: 408