Charakterystyka
Kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji kształci specjalistów, którzy są przygotowani do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach zajmujących się szeroko pojętą produkcją oraz konwencjonalnymi i odnawialnymi źródłami energii. Plan studiów i oczekiwania wobec inżynierów są konsultowane z podmiotami gospodarczymi, funkcjonującymi w obrębie każdej z dwóch specjalności, tak by przez aktualizowanie programu i organizowanie dodatkowych, certyfikowanych kursów przyczyniać się do poprawy jakości kształcenia. Studenci zdobywają dodatkową wiedzę i umiejętności dzięki wizytom w nowoczesnych zakładach produkcyjnych i uczestniczeniu w zajęciach prowadzonych przez wybitnych specjalistów, posiadających doświadczenie praktyczne lub stale współpracujących z renomowanymi firmami, niejednokrotnie o zasięgu globalnym.
Kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji posiada pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej.
- Nazwa kierunku studiów: Zarządzanie i inżynieria produkcji
- Grupa zajęć specjalizacyjnych z zakresu: Inżynieria ekoenergetyczna, Inżynieria mechaniczna
- Poziom studiów: studia pierwszego stopnia
- Profil studiów: praktyczny
- Forma studiów: studia stacjonarne i studia niestacjonarne
- Tytuł zawodowy uzyskiwany przez absolwenta: inżynier
- Przyporządkowanie kierunku studiów do właściwego obszaru kształcenia, dziedzin nauki i dyscyplin naukowych, do których odnoszą się efekty uczenia się:
- w dziedzinie nauk inżynieryjno – technicznych przyporządkowanych do dyscyplin naukowych: Inżynieria mechaniczna (dyscyplina wiodąca), automatyka, elektronika i elektrotechnika, inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, inżynieria materiałowa;
- w dziedzinie nauk społecznych przyporządkowanie do dyscypliny naukowej: Nauki o zarządzaniu i jakości. - Wymiar praktyk zawodowych: 960 godzin
- Typowe miejsca pracy absolwentów: Absolwenci kierunku znajdują zatrudnienie w przedsiębiorstwach produkcyjnych, jednostkach projektowych i doradczych, jednostkach gospodarczych, a także w administracji samorządowej. Są również przygotowani do samodzielnego prowadzenia własnych firm. Dzięki odpowiedniemu programowi studiów spełniają wymogi stawiane przez współczesny, dynamiczny i międzynarodowy przemysł. Przedsiębiorstwa, z którymi współpracuje Instytut Techniczny, na bieżąco przekazują swoje uwagi, a dzięki wykwalifikowanej kadrze i bogatemu zapleczu laboratoryjnemu jesteśmy w stanie przekazać studentom niezbędną wiedzę i wyposażyć ich w nowe umiejętności praktyczne. Nasi absolwenci z sukcesami rozwijają swoje kariery w firmach zajmujących się projektowaniem i produkcją systemów ekoenergetycznych, maszyn, pojazdów lądowych i powietrznych, a także w wielu innych wysoce wyspecjalizowanych branżach, gdzie potrzebny jest dobrze wykształcony na profilu praktycznym studiów i przygotowany do dalszego rozwoju inżynier.
- Możliwość kontynuacji kształcenia: studia drugiego stopnia, studia podyplomowe, kursy doszkalające z obszaru nauk technicznych.
Kształcimy również na kierunkach: Informatyka | Mechatronika | Transport i Logistyka