Futsalowe drużyny AZS ANS w finale AMP
W Krakowie, na hali Uniwersytetu Ekonomicznego, odbyły się finały Akademickich Mistrzostw Małopolski w futsalu kobiet i mężczyzn. Drużyna mężczyzn Akademickiego Związku Sportowego Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu wywalczyła srebrny medal. W półfinale pokonała rywali z AZS Akademii Wychowania Fizycznego Kraków, a w finale uległa pierwszoligowej drużynie futsalu - AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
Drużyna kobiet AZS ANS w Nowym Sączu zajęły 4 miejsce.
Obie drużyny reprezentujące naszą Uczelnię zakwalifikowały się do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski (AMP), które odbędą się – pań w końcu stycznia w Lublinie, panów – na początku lutego w Krakowie.
Trener Zbigniew Małek komentuje, iż miejsca obu naszych drużyn nie oddają ich potencjału. Na turniejach wystąpiły w osłabionych składach.
Choroby sprawiły, że w naszej męskiej drużynie grało 8 zawodników, którzy rywalizowali z drużynami w pełnych składach: 3 czwórki na zmianę.
Także z powodu grypy studentki, w pierwszej fazie zawodów, grały tylko w szóstkę, więc nie miały możliwości dokonywania zmian podczas meczów, jak rywalki, które dysponowały pełnymi składami: trzy czwórki na zmianę. Brak sił był jednym z powodów porażek. Nadto nasze zawodniczki miały poprzeczkę ustawioną bardzo wysoko, bo grały przeciwko drużynom występującym w Ekstralidze Futsalu Respekt Myślenice i AZS UEK Kraków.
Klasyfikacja końcowa Akademickich Mistrzostw Małopolski 2022/2023 w futsalu mężczyzn
1. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
2. Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
3. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
4. Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie
5. Politechnika Krakowska
6. Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
7. Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
8. Uniwersytet Jagielloński
9. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
10. Collegium Medicum UJ w Krakowie
11. Krakowska Akademia
Klasyfikacja końcowa Akademickich Mistrzostw Małopolski 2022/2023 w futsalu kobiet
1. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
2. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
3. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
4. Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
5. Akademia Górniczo-Hutniczo w Krakowie
6. Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
7. Collegium Medicum UJ w Krakowie
Fot. Organizatorzy – AZS Kraków
Fotoreportaż z rywalizacji drużyny studentek AZS ANS
https://www.ans-ns.edu.pl/wkfb/wydzial/o-wydziale/aktualnosci#sigProIdb4db691388
Fotoreportaż z rywalizacji drużyny studentów AZS ANS
https://www.ans-ns.edu.pl/wkfb/wydzial/o-wydziale/aktualnosci#sigProIdf49f47b12c
- Odsłony: 0
Trwa nabór wniosków studentów i pracowników o przyznanie stypendium z własnego funduszu Uczelni
Data ogłoszenia 17.01.2023 r.
KONKURS nr 1/2023 O PRZYZNANIE STYPENDIUM
Z WŁASNEGO FUNDUSZU NA STYPENDIA
ZA WYNIKI W NAUCE DLA STUDENTÓW
ORAZ STYPENDIA NAUKOWE DLA PRACOWNIKÓW
O przyznanie stypendium mogą ubiegać się nauczyciele akademiccy Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, którzy zamierzają realizować projekty w zakresie nauki, ze szczególnym uwzględnieniem projektów wspierających rozwój naukowy i zawodowy. Stypendia przeznaczone są w pierwszej kolejności dla nauczycieli akademickich, dla których ANS w Nowym Sączu stanowi pierwsze miejsce zatrudnienia. Zatrudnienie nauczyciela akademickiego ubiegającego się o stypendium musi obejmować okres, na który planuje się wypłatę stypendium.
- Okres przyznawania stypendium: do 8 miesięcy
- Kwota stypendium: 900,00 zł / m-c
- Maksymalna liczba stypendiów w 2023 r.: 12
Miejsce i termin składania:
Kompletny wniosek, czyli zaopiniowany przez bezpośredniego przełożonego oraz przez radę wydziału prosimy składać w terminie do 10 marca 2023 r. do Działu nauki i rozwoju (rektorat, dziennik podawczy).
KONKURS nr 2/2023 O PRZYZNANIE STYPENDIUM
Z WŁASNEGO FUNDUSZU NA STYPENDIA
ZA WYNIKI W NAUCE DLA STUDENTÓW
ORAZ STYPENDIA NAUKOWE DLA PRACOWNIKÓW
O przyznanie stypendium mogą ubiegać się studenci Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Stypendium to może być przyznane studentowi dwukrotnie w okresie studiów w ramach jednego poziomu kształcenia. Stypendium wypłacane jest jednorazowo.
- Kwota stypendium: 1200,00 zł
- Maksymalna liczba stypendiów w 2023 r.: 20
Wymagania:
1) zaliczenie, w terminie przewidzianym regulaminem studiów, co najmniej pierwszego roku studiów,
2) uzyskanie średniej ocen za dotychczasowy okres studiów co najmniej 4,50,
3) wzorowe wypełnianie obowiązków studenta, określonych w regulaminie studiów,
4) efekty innej aktywności naukowej studenta np. udziału w badaniach naukowych, projektach naukowych, konferencjach, sympozjach - potwierdzone zaświadczeniem lub innym dokumentem.
Miejsce i termin składania:
Kompletny wniosek, czyli zaopiniowany przez dziekana wydziału wraz z ewentualnymi załącznikami prosimy składać w terminie do 10 marca 2023 r. do Działu nauki i rozwoju (rektorat, dziennik podawczy).
Aktualny Regulamin i wzory wniosków znajdują się w zakładkach:
"Dla pracownika" lub "Dla studenta" / "Własny fundusz stypendialny"
- Odsłony: 2
Zaproszenie na spotkanie informacyjne – Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023!
Od 21 czerwca do 2 lipca 2023 roku odbędą się Igrzyska Europejskie Kraków – Małopolska.
Dołącz do grona wolontariuszy i przeżyj niesamowitą przygodę podczas największej imprezy sportowej 2023 roku!
Niemal 8000 wolontariuszy będzie wspierać organizatorów w działaniach, tak aby najważniejsza europejska impreza sportowa 2023 roku była niezwykłym i niezapomnianym wydarzeniem. Wolontariusze pomogą w wielu obszarach zarówno podczas trwania, jak i przy przygotowaniach do igrzysk, działać będą aż w 10 miastach: Kraków, Zakopane, Nowy Targ, Krzeszowice, Oświęcim, Wrocław, Chorzów, Krynica-Zdrój, Nowy Sącz oraz Tarnów.
Zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się już 19 stycznia 2023 roku o godzinie 11:30 na Wydziale Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie (aula A) przy ul. Kościuszki 2.
W czasie spotkania informacyjnego można będzie dowiedzieć się, co zrobić aby dołączyć do grona wolontariuszy Igrzysk Europejskich, w jakie działania można się zaangażować, co oferuje program wolontariatu oraz jakie benefity przygotowaliśmy dla wolontariuszy. Będzie to idealna okazja, żeby zadać pytania i uzyskać na nie wyczerpujące odpowiedzi.
Serdecznie zachęcamy studentów i pracowników Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu do udziału w wolontariacie.
W szczególności zapraszamy do zaangażowania się przy następujących dyscyplinach, które odbędą się w Nowym Sączu i Krynicy-Zdroju (harmonogram może jeszcze ulec drobnym zmianom):
Nowy Sącz:
• Breaking (kwalifikacje olimpijskie) – Park Strzelecki, 26 czerwca – 27 czerwca
Krynica-Zdrój:
• Kolarstwo górskie (kwalifikacje olimpijskie, mistrzostwa Europy) – Góra Parkowa, 25 czerwca
• Biegi górskie (dyscyplina programowa) – Góra Parkowa, 30 czerwca
• Judo (kwalifikacje olimpijskie, drużynowe mistrzostwa Europy) – Krynica-Zdrój Arena, 1 lipca
• Teakwondo (kwalifikacje olimpijskie) – Krynica-Zdrój Arena, 23 czerwca – 26 czerwca
Program wolontariatu to 21 obszarów takich jak: media, akredytacje, transport, logistyka, ticketing, operacje cateringowe, ceremonie, prezentacje sportowe i wiele innych. Dzięki szerokiej gamie działów wolontariatu każdy znajdzie coś dla siebie.
Aplikuj już dziś na www.ie2023.pl/wolontariat
- Odsłony: 6
Turniej halowy na 25-lecie Uczelni
W kampusie dydaktyczno - sportowym Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, 13 bm. odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej z okazji 25-lecia Uczelni. Zawody zorganizowali i sędziowali studenci I i II roku specjalizacji piłki nożnej na kierunku Wychowanie fizyczne pod okiem Zbigniewa Małka trenera i wykładowcy Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie.
W turnieju wzięło udział 8 drużyn ze szkół podstawowych, w których studenci kierunku Wychowanie fizyczne ANS realizują praktyki zawodowe.
W meczu o 7. miejsce drużyna Katolickiej Szkoły Podstawowej wygrała 3:1 z SP 15. W meczu o 5. miejsce drużyna SP 9 wygrała 3:1 w rzutach karnych z SP w Świniarsku. W pierwszym meczu półfinałowym drużyna SP w Wielogłowach wygrała 3:2 w rzutach karnych z SP 16, a w drugim drużyna SP 20 wygrała 1:0 z SP 2.
W meczu o trzecie miejsce drużyna SP 16 wygrała z SP 2 w rzutach karnych 4:3, a w meczu finałowym, o pierwsze miejsce drużyna SP 20 wygrała 2:1 z SP z Wielogłów.
Ostateczne wyniki turnieju:
- Szkoła Podstawowa nr 20
- Szkoła Podstawowa w Wielogłowach
- Szkoła Podstawowa nr 16
- Szkoła Podstawowa nr 2
- Szkoła Podstawowa nr 9
- Szkoła Podstawowa w Świniarsku
- Katolicka Szkoła Podstawowa
- Szkoła Podstawowa nr 15
Królem strzelców turnieju został zawodnik SP 16 Michał Niemiec, a najlepszym bramkarzem - Igor Szepeta zawodnik SP w Wielogłowach.
Nagrody - dyplomy, puchary, statuetki i medale dla wszystkich uczestników turnieju wręczyli: dziekan Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie ANS dr inż. Witold Bodziony i prodziekan dr Monika Bigosińska.
Turniej stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym.
https://www.ans-ns.edu.pl/wkfb/wydzial/o-wydziale/aktualnosci#sigProIdf2f809d0ff
- Odsłony: 25
Śniadanie Mistrzyń z Otylią Jędrzejczak w Naszej Uczelni
W piątek 2 grudnia 2022 r. odbyło się na Wydziale Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie wyjątkowe spotkanie z wybitnymi sportsmenkami w ramach projektu "Sport jest kobietą - Śniadanie Mistrzyń".
Jest to autorski projekt Otylii Jędrzejczak. Mistrzyni olimpijska chce w nim pokazać, że aktywność nie ma bariery wiekowej. Ma za to bardzo duże znaczenie dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Poprzez przykłady wspaniałych kobiet, których historie mówią same za siebie, chce pokazać, że warto dążyć do spełnienia marzeń. Złote medalistki igrzysk olimpijskich, ale przede wszystkim kobiety, które zrealizowały swoje cele i marzenia, dziś są przykładem dla każdego pokolenia. Mistrzynie zarówno te dziś stające na podium, jak i te, które kiedyś na tym podium stały.
O porażkach na drodze do sukcesu w sporcie, życiu, pracy czy biznesie opowiedziały:
Otylia Jędrzejczak – najwybitniejsza polska pływaczka, specjalizująca się w stylu motylkowym, mistrzyni Olimpijska z Aten, wielokrotna mistrzyni i rekordzistka Świata, wielokrotna mistrzyni Europy, 126 krotna mistrzyni Polski.
Weronika Nowakowska – polska biathlonistka, olimpijka, srebrna i brązowa medalistka Mistrzostw Świata oraz Europy, aktualnie psycholog sportu i trener mentalny.
Katrin Kargbo - mistrzyni Świata i Europy w karate tradycyjnym, pasjonatka i trenerka tańca, fitness oraz Zumby, założycielka zespołu "Lady Latte", pełna pozytywnej energii - propagatorka zdrowego trybu życia.
Natalia Czerwonka - łyżwiarka szybka, wielokrotna medalistka i rekordzistka Polski, srebrna i brązowa medalistka Mistrzostw Świata oraz srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Soczi.
Patrycja Czepiec - polska koszykarka, mistrzyni Europy z 1999, reprezentantka Polski na olimpiadzie w Sydney.
Ponad dwieście osób, głównie studentów i studentek Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, wzięło udział w spotkaniu z mentorkami sportu, a następnie miało okazję poćwiczyć z renomowaną krakowską trenerką personalną Klaudią Koźbiał.
Dziękujemy Fundacji Otylii Jędrzejczak za moc wrażeń i wspaniale spędzony dzień. Projekt współfinansowany był ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
https://www.ans-ns.edu.pl/wkfb/wydzial/o-wydziale/aktualnosci#sigProIdcccd935c49
Zapraszamy do obejrzenia klipów z wydarzenia: Klip nr 1 i Klip nr 2
- Odsłony: 435
Zaproszenie na Konferencje naukowo-dydaktyczną
Szanowni Państwo,
w imieniu Dziekana Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu mamy zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję naukowo-dydaktyczną pt. „Aktywność fizyczna a dobrostan dzieci i młodzieży w kontekście wyzwań współczesnego świata”. Założeniem Konferencji jest wymiana poglądów naukowo-dydaktycznych między przedstawicielami nauki a nauczycielami wychowania fizycznego w ramach współpracy między Akademią a środowiskiem lokalnym. Konferencja skierowana jest do osób prowadzących badania naukowe w zakresie aktywności fizycznej oraz do nauczycieli, trenerów i instruktorów.
Termin i miejsce Konferencji:
17 marca 2023 r.
Wydział Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie
Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
ul. Kościuszki 2, 33-300 Nowy Sącz
Obszary tematyczne konferencji:
- zdrowotne aspekty aktywności fizycznej
- znaczenie i rola fizjoterapii
- aktywność fizyczna w różnych etapach życia
- społeczno-kulturowe zagadnienia aktywności fizycznej
- wyzwania i ograniczenia związane z edukacją o kulturze fizycznej
- wpływ aktywności fizycznej na zdrowie psychiczne człowieka
- sprawność fizyczna ukierunkowana na zdrowie (HR-F; Health Related Fitness)
- postawy prospołeczne związane z aktywnością fizyczną
- sport profesjonalny i amatorski
- zarządzanie bezpieczeństwem w kulturze fizycznej
- varia
Zgłoszenia uczestnictwa:
Zgłoszenia uczestnictwa na formularzu zgłoszeniowym (pobierz formularz zgłoszeniowy) należy przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
do dnia 22 stycznia 2023 r. udział czynny (poster lub wystąpienie ustne) - przesłanie streszczenia
do dnia 28 lutego 2023 r. udział bierny
Udział w Konferencji jest bezpłatny.
Wytyczne edytorskie - udział czynny w Konferencji:
Szczegółowe wytyczne edytorskie dotyczące przygotowywania streszczeń, plakatów (poster):
Publikacja naukowa:
Dla osób biorących czynny udział w Konferencji przewiduje się publikację artykułów w postaci monografii w Wydawnictwie Naukowym Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Warunkiem publikacji będzie przygotowanie tekstu artykułu zgodnie z wymaganiami redakcyjnymi podanymi na stronach Wydawnictwa Naukowego ANS w Nowym Sączu oraz uzyskanie pozytywnej recenzji merytorycznej ze strony Komitetu Naukowego Konferencji.
Osoby nie będące pracownikami Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu chcące wziąć czynny udział w Konferencji oraz opublikować swoje prace w monografii będą zobowiązane do wpłacenie na konto Uczelni opłaty w wysokości 250 zł.
Wpłat należy dokonać do dnia 22 stycznia 2023r. na konto bankowe:
nr 88 1130 1150 0012 1289 3420 0006
Bank BGK
z dopiskiem "Konferencja - aktywność fizyczna 2023"
Komitet Organizacyjny:
dr Katarzyna Sztafa-Cabała - przewodniczący komitetu organizacyjnego
dr inż. Elżbieta Cygnar
mgr Elżbieta Maliszewska - członek
mgr Dawid Zając - członek
mgr Jerzy Jamrozowicz - członek
mgr Lucyna Szczepanek - członek
mgr Agnieszka Wolak - sekretarz
Komitet Naukowy:
dr hab. Robert Staszkiewicz, prof. ANS- przewodniczący komitetu naukowego
dr hab. inż. Marian Żuber, prof. ANS - członek
dr Monika Bigosińska - członek
dr Izabela Adamowicz - członek
mgr Danuta Ryzner - członek
mgr Krystian Jarzębak - członek
Komitet Honorowy:
dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof. ANS - JM Rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
Marek Kwiatkowski - Starosta Nowosądecki
Dariusz Chorużyk - Burmistrz Piwnicznej- Zdroju
dr inż. Witold Bodziony - Dziekan Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
Kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Odsłony: 1299
Spotkanie z firmą Algoos Study Work &Travel Aborad w sprawie zagranicznych praktyk studenckich w ramach Programu Erasmus+
Drodzy Studenci!!
Zapraszamy na spotkanie z Firmą Algoos Study Work &Travel Aborad, partnerem Programu Erasmus+, dającym możliwość wyjazdu na praktyki wszystkim studentom i absolwentom naszej Uczelni.
Czy lubicie podróże? Niezależność? Czy chcecie zarobić? Jeżeli odpowiedź na chociaż jedno z tych pytań brzmi TAK, zapraszamy Ciebie i Twoich znajomych na spotkanie informacyjne w sprawie płatnych praktyk zagranicznych
w destynacjach o jakich na pewno marzyłeś! Praktyki skierowane są dla studentów Języków Obcych, Turystyki i Rekreacji, Hotelarstwa, Fizjoterapii, SPA & Wellness oraz dla wszystkich innych, którzy zechcieliby zaczerpnąć nowych doświadczeń.
Dołącz do nas!
Spotkania odbędą się: 28 listopada 2022 r. (poniedziałek) o godzinie 10:30 -12:00 Wydział Nauk Humanistycznych, ul. Kochanowskiego 44, sala 005 i o godzinie 13:00 -14:30 Wydział Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie, ul. Kościuszki 1, sala 38.
Do zobaczenia!
- Odsłony: 574
Noc Naukowców w Kampusie sportowo-dydaktycznym
W dniu 30 września 2022 roku w ramach 16 edycji Małopolskiej Nocy Naukowców Kampus sportowo-dydaktyczny odwiedzili mieszkańcy Nowego Sącza oraz sąsiadujących gmin. Pracownicy Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie aktywnie wpisali się w hasło tegorocznej edycji imprezy- „Naukowcy a wyzwania współczesnego świata”. Z racji dziedzin nauki realizowanych na naszym Wydziale pracownicy przygotowali wykłady i warsztaty koncentrujące się wokół tematyki zmian klimatycznych, zdrowia i walki z rakiem. Pan prof. dr hab. inż. Jerzy Zwoździak przeprowadził wykład "Adaptacja do zmian klimatu w mieście", mgr Piotr Dobosz poprowadził warsztaty z gimnastyki, dr Katarzyna Sztafa poprowadziła Warsztaty Nordic Walking a mgr Marta Zając i mgr Bogdan Mężyk warsztaty pływania rożnymi stylami sportowymi.
Za rok zapraszamy na kolejną Małopolską Noc Naukowców. Do zobaczenia 29 września 2023r.
- Odsłony: 952
Studenci Instytutu Kultury Fizycznej podczas 13 Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdroju
Podczas 13. Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdroju odbywającego się w dniach 9-11.09.2022 r. studenci Instytutu Kultury Fizycznej mieli okazję w praktyce wykorzystać swoje umiejętności wykonywania masażu sportowego, przyspieszając regenerację biegaczy. W tym roku odbyło się blisko 30 konkurencji biegowych i nordic walking, a w konkurencjach i imprezach Festiwalu Biegowego wzięło udział 3870 osób.
Dziękujemy studentom kierunków Wychowanie Fizyczne i Fizjoterapia za zaangażowanie i prace w czasie 13 Festiwalu Biegowego.
https://www.ans-ns.edu.pl/wkfb/wydzial/o-wydziale/aktualnosci#sigProId15bc3c64f0
- Odsłony: 980
Wspomnienia z letniego obozu szkoleniowego studentów kierunku Wychowanie fizyczne
Jak co roku podczas wakacji studenci II roku Kierunku wychowanie fizyczne naszego Instytutu odbyli przewidziany w planie studiów letni obóz szkoleniowy. Podobnie jak w poprzednich latach szkolenie odbywało się na wodach jeziora Rożnowskiego. Obozowicze pod okiem kadry Instytutu zdobywali nowe umiejętności z zakresu sportów wodnych: żeglarstwa, kajakarstwa, pływania i ratownictwa wodnego. Nie zabrakło również zajęć z atletyki terenowej (cross i bieg na orientacje) i organizacji czasu wolnego (szanty czyli żeglarskie śpiewanie, ogniska, rozgrywek sportowych na świeżym powietrzu). Zdobyta przez studentów wiedza praktyczna z pewnością będzie przydatna w ich przyszłej pracy zawodowej, ale również podczas prywatnych wakacyjnych wyjazdów nad akweny wodne. Wszystkim uczestnikom gratulujemy zdobytych nowych umiejętności. Do zobaczenia za rok!
https://www.ans-ns.edu.pl/wkfb/wydzial/o-wydziale/aktualnosci#sigProIdc1c8b9781e
- Odsłony: 1112