duet nowe logo

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w Jubileuszowym Wojewódzkim Konkursie Lingwistycznym „DUET”.

 

Konkurs „DUET” przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych, a jego celem jest przede wszystkim promowanie i popularyzowanie nauki języków obcych oraz stwarzanie uczniom możliwości współzawodnictwa w zakresie kompetencji lingwistycznych. Konkurs jest dwuetapowy.

I etap wewnętrzny przeprowadzany będzie 10 stycznia 2023 r. o godz. 11:00 przez nauczycieli uczących języków obcych.

II etap międzyszkolny odbędzie się w siedzibie Wydziału Nauk Humanistycznych w Nowym Sączu:

21 lutego 2023 r. – część pisemna

-  3 marca 2023 r. – część ustna

Uczestnicy konkursu muszą wykazać się wiedzą i umiejętnościami równocześnie w zakresie dwóch języków obcych. Językiem podstawowym – obowiązkowym jest język angielski. Drugim językiem do wyboru jest język francuski, hiszpański, niemiecki lub rosyjski.

Szczegółowe warunki konkursu zamieszczone są w poniżej załączonym regulaminie.

Osobą odpowiedzialną za całość konkursu jest mgr Bożena Leś.

Wszystkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 693 153 818 (mgr Bożena Leś).

Zgłoszenia do konkursu prosimy przesyłać e-mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. na załączonym formularzu zgłoszenia, dołączonym do regulaminu w terminie do 9 grudnia 2022 r.

              

Regulamin Jubileuszowego Wojewódzkiego Konkursu DUET

Zgłoszenie do I etapu Konkursu DUET

Już 10 czerwca 2022 roku w godz. 9:00-12:00, po przewie wywołanej ograniczeniami pandemicznymi, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu powraca ze znanym wydarzeniem, jakim jest Festiwal Nauki.

Wydarzenie ma na celu propagowanie nauki, a przede wszystkim zaszczepienie u młodych ludzi pasji poznawania, tworzenia i udoskonalania świata w sposób przystępny i ciekawy. Jest to przedsięwzięcie skierowane do uczniów szkół podstawowych i średnich oraz przedszkoli. Program Festiwalu obejmuje liczne pokazy, prezentacje, warsztaty, konkursy, gry edukacyjne i inne atrakcje, łącznie z warsztatami językowymi, artystycznymi oraz zajęciami sportowymi.

Zapraszamy zarówno całe klasy, jak i dzieci i młodzież indywidualnie :)  Wstęp wolny!

Miejsce: Kampus dydaktyczno-sportowy przy ul. Kościuszki 2 w Nowym Sączu

PROGRAM do pobrania TUTAJ

pwsz festiwal nauki 2022 b3 plakat 1

Koło Naukowe "Lingwista" działające w Instytucie Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu zaprasza na 5 Międzynarodową Konferencję Studencką "Journeys through Languages and Cultures", która odbędzie się 22 kwietnia 2022 roku.
Konferencja odbędzie się w formie zdalnej na platformie MS Teams.

Link do strony: https://lingwistaijo.wixsite.com/website/about

Grafika przedstawiąca treść pt. Konkurs wniosków o przyznanie stypendium z własnego funduszu stypendialnedo dla studentów i pracowników. Poniżej logo Uczelni.

Tradycją naszej Uczelni były doroczne Dni Otwarte. Z powodu epidemii większość naszych aktywności musiała przenieść się do Internetu. Zarówno studenci, jak i uczniowie oraz wykładowcy i nauczyciele przez ostatnie miesiące zdobywają nowe umiejętności komunikacji i kształcenia on-line.

Obecnie nie możemy realnie zaprosić kandydatów na studia do naszych Instytutów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zorganizować WIRTUALNY DZIEŃ OTWARTY!

Każdy z sześciu instytutów przygotował ofertę, którą zaprezentuje poprzez Wydarzenie na naszym Facebooku "PWSZ news"

 

25 maja 2021 r. od godz. 10:00  zaprasza Instytut Języków Obcych.

Link do wydarzenia na FB: KLIKNIJ

Link do wydarzenia na Youtube: KLIKNIJ

Dyskusja: https://www.facebook.com/events/2890790461161404/?active_tab=discussion

wirtualny dzień otwarty 25.05.2021 grafika 1400 

10:00 - 10:30  Prezentacja Instytutu Języków Obcych

10:30 - 11:15 Odpowiedzi na pytania dotyczące rekrutacji i studiów w IJO

 

Pytania można zadawać drogą e-mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz za pomocą anonimowego formularza on-line:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=lwVfSB2KY0aSktdPG6bZZf-ymv6bmWlEjXnUYuKW21dUM04zTVAyTE9UQ1VTNzZMSExIMDBMTkxDQy4u

 

W późniejszych godzinach będzie można odtworzyć wydarzenie offline na naszym kanale You tube "PWSZ Nowy Sącz".

Serdecznie zapraszamy

 

 

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztacie online na temat możliwości pracy w sektorze nowoczesnych usług biznesowych w dniu 1 czerwca 2021 roku o godz. 14:30 .

 

Program merytoryczny warsztatu obejmuje m.in. następujące zagadnienia:

* informacje o sektorze nowoczesnych usług w Polsce i jego rozwoju; IBM, Google, HP – jako miejsca pracy;

* case study – jak wygląda praca w sektorze z perspektywy pracownika - specjalnego gościa z Channel Advisor London (firma notowana na giełdzie w Nowym Jorku)

* informacje na temat Sektorowej Rady ds. Kompetencji w sektorze nowoczesnych usług;

* informacje na temat kompetencji pożądanych przez firmy z sektora – jakie kompetencje zagwarantują super atrakcyjną pracę ;

* perspektywy kariery zawodowej w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu;

* ćwiczenia kształtujące kompetencje funkcjonalne.

 

W celu wzięcia udziału w warsztacie uprzejmie proszę o wypełnienie formularza rejestracyjnego ( do dnia 27 maja 2021r. godz. 18.00) umożliwiającego wzięcie udziału w warsztacie.

Oświadczenie uczestnika i Formularz rekrutacyjny SRK:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=HO7mcp_q3U2Z5p_ZBhX77np0tBYbcpJHtA9xxHHW2aVUNkdXS1RaQ09WTFVDMEdVQVpFTlVTT0dZMSQlQCN0PWcu

 

Po wypełnieniu formularza na Państwa adresy mailowe zostaną przesłane linki do spotkania.

W warsztacie wezmą udział m.in:

Natalia Fałek – strategy client manager w Channel Advisor, Londyn (NYSE: ECOM), absolwentka University of Westminister w Londynie i Donghua University w Szanghaju, ekspertka w obszarze digital marketingu pracuje na rzecz wielu korporacji międzynarodowych optymalizując procesy biznesowe.

Bartosz Sobotka – Animator Sektorowej Rady ds. Kompetencji w sektorze NUB, zajmuje się tworzeniem modeli biznesowych dla sektora edukacji w krajach CEE oraz integracją rynku pracy z sektorem edukacji na poziomie szkolnictwa zawodowego oraz szkolnictwa wyższego. Konsultant wielu projektów biznesowych dla sektora BPO/IT i edukacji w kontekście wdrażania idei Smart City oraz budowy Społeczeństwa 4.0.

Warsztat na temat możliwości pracy w sektorze usług biznesowych realizowany jest w ramach projektu „Sektorowa Rada ds. Kompetencji Nowoczesnych Usług Biznesowych” , Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie: 2.12 Zwiększenie wiedzy o potrzebach kwalifikacyjno-zawodowych.

 

Z wyrazami szacunku,

Gracja Marczak

Zespół ds. organizacji warsztatów

mobile: + 48 667 752 637

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Sekretariat SRK NUB

ul. Wojciechowska 9A, 20-704 Lublin

tel. +48 81 45 21 400

fax. +48 81 45 21 401

www.sektorowaradanub.pl

 

PLAKAT

 

AKTUALIZACJA

Konkurs Wiedzy Ogólnej o Rosji i Chinach odwołany

Informujemy, że ze względu na zalecenia dotyczące procedur zapobiegania rozprzestrzenianiu się zakażenia koronawirusem COVID-19, dyrekcja Instytutu Języków Obcych i organizatorzy Konkursu
Wiedzy Ogólnej o Rosji i Chinach podjęli decyzję, żeby odwołać wydarzenie, które miało się odbyć 28 kwietnia 2020 r.

kwoorich 2020 odwołany

 

AKTUALIZACJA!

Szanowni Państwo

w związku z zaistniałą sytuacją wywołaną pandemią choroby koronowirusowej Covid -19, uprzejmie informujemy iż odwołany jest konkurs recytatorski organizowany przez PWSZ IJO w Nowym Sączu,
życzymy zdrowia oraz dziękujemy za zainteresowanie naszą inicjatywą

Organizatorzy

 

ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI 2020

Czym jest poezja? Na to z pozoru łatwe pytanie od lat próbują odpowiedzieć najwybitniejsi twórcy i krytycy literatury. Z okazji Światowego Dnia Poezji zastanówmy się nad jej definicją oraz miejscem we współczesnym świecie.

Czy dziś, gdy tempo życia staje się coraz szybsze a wyzwania dnia codziennego sprawiają, że zastanawiamy się czy doba nie powinna trwać nieco dłużej jest czas i miejsce na czytanie wierszy?

Czy pogoń za pieniądzem, sukcesem, sławą nie przysłania wielu z nas innego, piękniejszego aspektu życia? Jaka jest funkcja poezji ? Co daje nam odkrywanie Szekspira, Keatsa, Szymborskiej? Czy nie warto czasem zatrzymać się na chwilę, by móc dostrzec piękno w najprostszych i najbardziej banalnych zdarzeniach? Czy w świecie zdominowanym przez różnego rodzaju technologie nie warto walczyć o zachowanie piękna języka, który, jak twierdzi ks. Jan Twardowski : „[...] jest światem przeżyć i refleksji. Jest po trochu jak mówienie ludzkim językiem w dobie maszyn i komputerów”.

Miejmy nadzieję, że poezja nigdy nie zniknie, ponieważ ludzie nigdy nie przestaną poszukiwać piękna i radości, jak powiedział Keats: „Co piękne, cieszyć nigdy nie przestanie”, a „rzecz piękna jest radością wieczną”.

Ale poezja to nie tylko piękno. Według Stanisława Barańczaka: „poezja powinna być nieufnością. Krytycyzmem. Demaskatorstwem. Powinna być tym wszystkim aż do chwili, gdy z tej Ziemi zniknie ostatnie kłamstwo, ostatnia demagogia i ostatni akt przemocy”. Możemy zatem również spojrzeć na poezję, jak na oręż w walce z niedoskonałościami świata i człowieka, który ten świat tworzy.

Jak pisze brytyjska pisarka Jeanette Winterson: „Proza i poezja to dawki lekarstw. Uzdrawiają to pęknięcie, któremu ulega wyobraźnia z winy rzeczywistości”.

Zapraszamy młodzież szkół średnich do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Recytacji Poezji Obcojęzycznej, który odbędzie się 16 kwietnia 2020 w Instytucie Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, ulica Kochanowskiego 44.

Pamiętając wspaniałe prezentacje różnych form poetyckich zaprezentowanych przez Was w ubiegłych latach, jesteśmy przekonani, że i w tym roku nie zabraknie licznych wzruszeń i pozytywnych emocji. Wierzymy, że zarówno piękna forma świadcząca o opanowaniu języka obcego, jak i treści poruszane w wybranych przez Was wierszach, na długo pozostawią ślad w sercach i umysłach recytatorów i ich słuchaczy.

Formularz zgłoszeniowy, regulamin Konkursu oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych dostępne są na stornie IJO PWSZ w Nowym Sączu w zakładce współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

http://www.pwsz-ns.edu.pl/ijo/wspolpraca/z-otoczeniem-spoleczno-gospodarczym/konkurs-recytacji

Organizatorzy konkursu

AKTUALIZACJA

Mając na uwadze zalecenia dotyczące procedur zapobiegania rozprzestrzenianiu się zakażenia koronawirusem COVID-19 dyrekcja Instytutu Języków Obcych i organizatorzy Wojewódzkiego Konkursu Lingwistycznego DUET podjęli decyzję, żeby odwołać etap ustny, który miał się odbyć 18 marca 2020 r.

cone

 

II etap Konkursu – część pisemna odbędzie się w dniu 25 lutego 2020 roku od godz. 09.00 do 11.00 (rejestracja uczestników od godz. 08.00 do 08.45, prosimy o dokument ze zdjęciem np. leg. szkolna,) w siedzibie Instytutu Języków Obcych PWSZ w Nowym Sączu ul. Kochanowskiego 44.

Aktualne informacje dotyczące WKL DUET dostępne są w zakładce Współpraca -> Z otoczeniem społeczno-gospodarczym -> DUET