Trwa nabór wniosków studentów i pracowników o przyznanie stypendium z własnego funduszu Uczelni
Data ogłoszenia 17.01.2023 r.
KONKURS nr 1/2023 O PRZYZNANIE STYPENDIUM
Z WŁASNEGO FUNDUSZU NA STYPENDIA
ZA WYNIKI W NAUCE DLA STUDENTÓW
ORAZ STYPENDIA NAUKOWE DLA PRACOWNIKÓW
O przyznanie stypendium mogą ubiegać się nauczyciele akademiccy Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, którzy zamierzają realizować projekty w zakresie nauki, ze szczególnym uwzględnieniem projektów wspierających rozwój naukowy i zawodowy. Stypendia przeznaczone są w pierwszej kolejności dla nauczycieli akademickich, dla których ANS w Nowym Sączu stanowi pierwsze miejsce zatrudnienia. Zatrudnienie nauczyciela akademickiego ubiegającego się o stypendium musi obejmować okres, na który planuje się wypłatę stypendium.
- Okres przyznawania stypendium: do 8 miesięcy
- Kwota stypendium: 900,00 zł / m-c
- Maksymalna liczba stypendiów w 2023 r.: 12
Miejsce i termin składania:
Kompletny wniosek, czyli zaopiniowany przez bezpośredniego przełożonego oraz przez radę wydziału prosimy składać w terminie do 10 marca 2023 r. do Działu nauki i rozwoju (rektorat, dziennik podawczy).
KONKURS nr 2/2023 O PRZYZNANIE STYPENDIUM
Z WŁASNEGO FUNDUSZU NA STYPENDIA
ZA WYNIKI W NAUCE DLA STUDENTÓW
ORAZ STYPENDIA NAUKOWE DLA PRACOWNIKÓW
O przyznanie stypendium mogą ubiegać się studenci Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Stypendium to może być przyznane studentowi dwukrotnie w okresie studiów w ramach jednego poziomu kształcenia. Stypendium wypłacane jest jednorazowo.
- Kwota stypendium: 1200,00 zł
- Maksymalna liczba stypendiów w 2023 r.: 20
Wymagania:
1) zaliczenie, w terminie przewidzianym regulaminem studiów, co najmniej pierwszego roku studiów,
2) uzyskanie średniej ocen za dotychczasowy okres studiów co najmniej 4,50,
3) wzorowe wypełnianie obowiązków studenta, określonych w regulaminie studiów,
4) efekty innej aktywności naukowej studenta np. udziału w badaniach naukowych, projektach naukowych, konferencjach, sympozjach - potwierdzone zaświadczeniem lub innym dokumentem.
Miejsce i termin składania:
Kompletny wniosek, czyli zaopiniowany przez dziekana wydziału wraz z ewentualnymi załącznikami prosimy składać w terminie do 10 marca 2023 r. do Działu nauki i rozwoju (rektorat, dziennik podawczy).
Aktualny Regulamin i wzory wniosków znajdują się w zakładkach:
"Dla pracownika" lub "Dla studenta" / "Własny fundusz stypendialny"
- Odsłony: 2
Zaproszenie na spotkanie informacyjne – Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023!
Od 21 czerwca do 2 lipca 2023 roku odbędą się Igrzyska Europejskie Kraków – Małopolska.
Dołącz do grona wolontariuszy i przeżyj niesamowitą przygodę podczas największej imprezy sportowej 2023 roku!
Niemal 8000 wolontariuszy będzie wspierać organizatorów w działaniach, tak aby najważniejsza europejska impreza sportowa 2023 roku była niezwykłym i niezapomnianym wydarzeniem. Wolontariusze pomogą w wielu obszarach zarówno podczas trwania, jak i przy przygotowaniach do igrzysk, działać będą aż w 10 miastach: Kraków, Zakopane, Nowy Targ, Krzeszowice, Oświęcim, Wrocław, Chorzów, Krynica-Zdrój, Nowy Sącz oraz Tarnów.
Zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się już 19 stycznia 2023 roku o godzinie 11:30 na Wydziale Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie (aula A) przy ul. Kościuszki 2.
W czasie spotkania informacyjnego można będzie dowiedzieć się, co zrobić aby dołączyć do grona wolontariuszy Igrzysk Europejskich, w jakie działania można się zaangażować, co oferuje program wolontariatu oraz jakie benefity przygotowaliśmy dla wolontariuszy. Będzie to idealna okazja, żeby zadać pytania i uzyskać na nie wyczerpujące odpowiedzi.
Serdecznie zachęcamy studentów i pracowników Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu do udziału w wolontariacie.
W szczególności zapraszamy do zaangażowania się przy następujących dyscyplinach, które odbędą się w Nowym Sączu i Krynicy-Zdroju (harmonogram może jeszcze ulec drobnym zmianom):
Nowy Sącz:
• Breaking (kwalifikacje olimpijskie) – Park Strzelecki, 26 czerwca – 27 czerwca
Krynica-Zdrój:
• Kolarstwo górskie (kwalifikacje olimpijskie, mistrzostwa Europy) – Góra Parkowa, 25 czerwca
• Biegi górskie (dyscyplina programowa) – Góra Parkowa, 30 czerwca
• Judo (kwalifikacje olimpijskie, drużynowe mistrzostwa Europy) – Krynica-Zdrój Arena, 1 lipca
• Teakwondo (kwalifikacje olimpijskie) – Krynica-Zdrój Arena, 23 czerwca – 26 czerwca
Program wolontariatu to 21 obszarów takich jak: media, akredytacje, transport, logistyka, ticketing, operacje cateringowe, ceremonie, prezentacje sportowe i wiele innych. Dzięki szerokiej gamie działów wolontariatu każdy znajdzie coś dla siebie.
Aplikuj już dziś na www.ie2023.pl/wolontariat
https://www.ans-ns.edu.pl/wh/wydzial/o-wydziale/aktualnosci#sigProId04efac57e5
- Odsłony: 9
Ostatnie pożegnanie śp. dr hab. Krystyny Pietrzyckiej-Bohosiewicz, prof. PWSZ i UJ
Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 15 grudnia 2022 roku po długiej i ciężkiej chorobie odeszła dr hab. Krystyna Pietrzycka-Bohosiewicz, prof. PWSZ i UJ.
Św. pamięci dr hab. Krystyna Pietrzycka-Bohosiewicz, prof. PWSZ była rusycystką i znawcą literatury. Od początku swojej kariery naukowej związana była z Instytutem Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 2014-2017 prowadziła wykłady w Instytucie Języków Obcych (obecnie Wydział Nauk Stosowanych ANS w Nowym Sączu) oraz wchodziła w skład tzw. „minimum kadrowego” na kierunku Filologia. Pani Profesor z ogromnym szacunkiem do studentów i pasją badawczą propagowała nadrzędne wartości, takie jak umiłowanie wolności, prawda i uczciwość. Nie mogą więc dziwić słowa Absolwentów wypowiadane po jej śmierci:
„Pani Profesor potrafiła tak oddać duszę w swoich opowieściach, że czas nie istniał... Tych wykładów nie sposób opisać, coś pięknego!” (Zofia Mikołajczyk)
„Niezwykła kobieta, w pamięci na zawsze zostanie! [*] Zajęcia, na których człowiek uczył się myślenia i spojrzenia prawdzie w oczy...” (Weronika Myjak)
„Kobieta z klasą i ogromną wiedzą, wykłady prowadzone w sposób tak ciekawy, że żal było je kończyć..” (Anna Barszcz).
„Wspaniała kobieta. Z charyzmą, ale i dozą poczucia humoru” (Weronika Harnik).
W latach totalitarnego komunizmu zawsze wyrażała sprzeciw wobec wszelkich mechanizmów zniewolenia. Równie krytycznie odnosiła się do polityki „putinizmu” od początku jej bytności we współczesnej Rosji, odczuwając i przewidując tragiczne konsekwencje wielkomocarstwowych ambicji wschodniego przywódcy.
Pogrzeb śp. Krystyny Pietrzyckiej-Bohosiewicz odbędzie się 22 grudnia (czwartek) o godz. 12.20 na Cmentarzu Rakowickim (Kaplica).
- Odsłony: 488
Boże Narodzenie 2022
- Odsłony: 236
Zostań wolontariuszem Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023!
Już za kilka miesięcy w Polsce odbędzie się największa multidyscyplinarna impreza sportowa w Europie w 2023 roku. Jako wolontariusz możesz być jej częścią!
Dołącz do grona wolontariuszy Igrzysk Europejskich i przeżyj niesamowitą przygodę pełną sportowych emocji. Nowe znajomości, ciekawe doświadczenie, międzynarodowe towarzystwo – to wszystko czeka na Ciebie podczas #IE2023
Wejdź na naszą stronę ie2023.pl/wolontariat i zarejestruj się do 15 stycznia 2023.
Droga Studentko, Drogi Studencie,
Zostań wolontariuszem Igrzysk Europejskich Kraków Małopolska 2023!
Igrzyska Europejskie to zawody sportowe, które aspirują, aby stać się najważniejszą imprezą Starego Kontynentu.
W przyszłym roku do Polski przyjadą sportowcy z 50 krajów, aby zmierzyć się w blisko 30 dyscyplinach i walczyć o medale. Kraków i inne polskie miasta od 21 czerwca do 2 lipca 2023 roku będą gospodarzami europejskiego sportu.
Nie może Cię tam zabraknąć.
Do programu wolontariatu Igrzysk Europejskich 2023 chcemy zaangażować ok. 8000 wolontariuszy, którzy pomogą nam w ponad 20 obszarach, takich jak m.in.: media, transport, logistyka, marketing czy akredytacje. Wolontariat podczas największej multidyscyplinarnej imprezy sportowej w Polsce to niezwykła i niepowtarzalna okazja, aby być w centrum wydarzeń, zobaczyć z bliska najlepszych europejskich sportowców oraz zdobyć unikatowe doświadczenie organizacyjne.
Zapraszamy do udziału w rekrutacji! http://ie2023.pl/wolontariat
11 października 2022 roku ruszył nabór na wolontariuszy Igrzysk Europejskich 2023.
Co trzeba zrobić, aby wziąć w nim udział?
Rekrutacja na wolontariat składa się z dwóch etapów. Pierwszy to rejestracja i założenie konta w Portalu Wolontariusza oraz wypełnienie formularza rekrutacyjnego. Wszystkie niezbędne informacje oraz link do formularza znajdziesz na ie2023.pl/wolontariat . Drugim etapem jest rozmowa rekrutacyjna, na którą zaprosimy wybranych kandydatów. Rozmowy będą prowadzone online za pośrednictwem Portalu Wolontariusza.
Wolontariat podczas III Igrzysk Europejskich 2023 to doskonała okazja, aby zdobyć pierwsze doświadczenie, a także poszerzyć swoje kompetencje w wielu obszarach. To także możliwość nawiązania nowych znajomości, poznania ludzi z całego świata, podzielenia się swoimi pasjami oraz umiejętnościami.
Podczas przyszłorocznych rozgrywek na wolontariuszy Igrzysk Europejskich czeka niesamowita przygoda połączona z międzynarodową i międzypokoleniową integracją oraz możliwość obserwacji z bliska specyfiki organizacji sportowego wydarzenia.
https://www.ans-ns.edu.pl/wh/wydzial/o-wydziale/aktualnosci#sigProId43bed9f796
Nie zwlekaj, zarejestruj się już dziś!
Create the experience! Zostań wolontariuszem Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 – YouTube<
- Odsłony: 800
INTERDYSCYPLINARNA KONFERENCJA NAUKOWA - 26.05.2023 r.
Wydział Nauk Humanistycznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu ma zaszczyt zaprosić na
INTERDYSCYPLINARNĄ KONFERENCJĘ NAUKOWĄ
pod patronatem honorowym
JM Rektora dra hab. inż. Mariusza Cygnara, prof. ANS
oraz Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla
pod tytułem
Języki obce w nowej europejskiej rzeczywistości – od doświadczenia przeszłości po perspektywy na przyszłość
która odbędzie się w formie hybrydowej w dniu 26 maja 2023 r. z okazji 25-lecia Uczelni.
Tematyka konferencji Języki obce w nowej europejskiej rzeczywistości – od doświadczenia przeszłości po perspektywy na przyszłość obejmuje zagadnienia z zakresu nauk humanistycznych, ze szczególnym uwzględnieniem nauk filologicznych (językoznawstwo, literaturoznawstwo, przekładoznawstwo). Niemniej temat wydaje się tak szeroki, że z pewnością zwróci uwagę badaczy z pokrewnych dziedzin. Organizatorzy mają nadzieję gościć naukowców i specjalistów związanych także z naukami pedagogicznymi, historycznymi i filozoficznymi. Przewiduje się także sekcję dla nauczycieli języków obcych, którzy zechcą podzielić się swoją refleksją nad pracą z uczniem oraz sekcję studencką.
Czas przewidziany na prezentację wynosi 20 min. i 10 min. na dyskusję.
Aby dokonać rejestracji należy wypełnić formularz rejestracyjny i przesłać go wraz ze streszczeniem referatu na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
do dnia 28 lutego 2023 r. Zgłoszenia referatów przyjmujemy w językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim. Zgłoszenia powinny zawierać następujące dane: afiliacja, imię i nazwisko, tytuł referatu, język, adres e-mail oraz dane do faktury. Informacja zwrotna zostanie przesłana w terminie do 15 marca 2023 r. Artykuły spełniające kryteria wydawnicze oraz zaakceptowane przez Komitet Naukowy zostaną opublikowane.
Opłata konferencyjna wynosi 400 zł i obejmuje koszty organizacyjne, materiały konferencyjne, a także koszty publikacji. Noclegi nie są wliczone w opłatę konferencyjną, ale służymy Państwu informacją kontaktową do bazy noclegowej.
Opłata za publikację bez udziału w konferencji wynosi 300 zł.
W przypadku udziału studentów opłata konferencyjna wynosi 250 zł.
Wpłaty prosimy dokonywać do 15 kwietnia 2023 r. na konto:
Akademia Nauk Stosowanych, ul. Staszica 1, 33-300 Nowy Sącz
BGK 88 1130 1150 0012 1289 3420 0006
Swift code: GOSKPLPW
Tytułem: konferencja.wnh_imię.nazwisko
Artykuły w postaci rozdziałów w monografii będą wydane do końca 2023 roku. Teksty wystąpień do publikacji prosimy nadsyłać do 15 czerwca 2023 r. zgodnie
z nowymi wytycznymi Wydawnictwa zamieszczonymi pod adresem: http://wydawnictwo.ans-ns.edu.pl/images/pdf/Wskazwki_wydawnicze_dla_autorw.pdf
Komitet Organizacyjny:
dr Grzegorz Ziętala – Przewodniczący, Kierownik Katedry Neofilologii;
dr Robert Rogowski – Członek Komitetu, Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych;
mgr Anna Cetnarowska – Członek Komitetu, Prodziekan Wydziału Nauk Humanistycznych;
dr Rachela Pazdan – Członek Komitetu, Kierownik Katedry Filologii Niemieckiej;
dr Jarosław Giza – Członek Komitetu, Kierownik Katedry Lingwistyki.
Komitet Naukowy:
prof. dr hab. Mariola Wierzbicka;
dr hab. Martina Kašová, prof. ANS;
dr hab. Arkadiusz Rojczyk, prof. ANS.
Konferencja odbędzie się:
- w formie stacjonarnej pod adresem:
Wydział Nauk Humanistycznych Akademii Nauk Stosowanych
ul. Kochanowskiego 44, 33-300 Nowy Sącz;
- oraz w formie zdalnej – na stronie Wydziału Nauk Humanistycznych: https://www.ans-ns.edu.pl/wh
- Odsłony: 604
Dzień Otwarty - 23.11.2022 r.
W dniu 23 listopada 2022 r. w Wydziale Nauk Humanistycznych odbył się Dzień Otwarty dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Wykładowcy i studenci przygotowali szereg atrakcji: warsztaty, konkursy, gry i zabawy w języku angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Uczniowie mogli również wziąć udział w wykładach, a także w zajęciach w kabinach do tłumaczenia symultanicznego. Odbył się również mini-koncert muzyki angielskiej, a także degustacja dań kuchni hiszpańskiej. Uczniowie mogli również zapoznać się z ofertą naszego Wydziału i uzyskać informacje dotyczące interesujących ich kierunków studiów.
Dziękujemy nauczycielom i dyrekcji szkół, którzy umożliwili swoim uczniom udział w Dniu Otwartym (Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu, Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu, V Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu, IV Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu, Jezuickie Centrum Edukacji w Nowym Sączu, Prywatne Technikum Zawodowe w Nowym Sączu, Szkoła Podstawowa nr 7 w Nowym Sączu oraz Szkoła Podstawowa w Wielogłowach). Dziękujemy również za zaangażowanie naszym wykładowcom i studentom, a także pracownikom administracji i obsługi.
https://www.ans-ns.edu.pl/wh/wydzial/o-wydziale/aktualnosci#sigProId6e593dabd7
- Odsłony: 629
Wyjazd na zagraniczne praktyki w ramach programu Erasmus+
Kalimera !!!
Jestem studentką 3 roku i zdobyłam się na odwagę, żeby pojechać na praktykę za granicę z programem Erasmus +. Pracowaliśmy w hotelu, ale w międzyczasie mieliśmy dużo wolnego dla siebie. Dzięki temu poznałam grecką kulturę, obyczaje, a także zwiedziłam mnóstwo pięknych miejsc, m.in. wioskę Zia, Asklepion, miasto Kos, piękne plaże Tigaki i Marmari. Decyzja ta nie należała do najprostszych, ale z perspektywy czasu śmiało mogę powiedzieć, że była to najlepsza decyzja jaką podjęłam.
Program ten otworzył mi oczy na nowe doświadczenia, kulturę i dzięki niemu poznałam wspaniałych ludzi, którzy stali się moimi przyjaciółmi. Każdy dzień wypełniony był śmiechem, ciepłem i radością. Wyspa na której byłam stała się moim drugim domem i kiedy ją opuszczałam to czułam, że kawałek mojego serca pozostanie tam na zawsze. Śmiało mogę powiedzieć, że czasem warto wyjść ze strefy komfortu, aby otworzyć się na najpiękniejsze momenty życia. Jestem wdzięczna, za możliwość wyjazdu i za to że greckie wspomnienia pozostaną ze mną już na zawsze.
Jeżeli się zastanawiasz nad wyjazdem to pamiętaj, że teraz jest na to najlepszy czas i warto przeżyć nasze życie najpiękniej jak tylko potrafimy.
Iwona – studentka ANS, wyspa Kos
https://www.ans-ns.edu.pl/wh/wydzial/o-wydziale/aktualnosci#sigProIdae79dd5f22
- Odsłony: 680
Dzień Otwarty - 23.11.2022 r.
Władze, wykładowcy oraz studenci Wydziału Nauk Humanistycznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
mają przyjemność zaprosić uczniów szkół ponadpodstawowych wraz z nauczycielami na Dzień Otwarty, który odbędzie się
23 listopada 2022 w godzinach 8.45 – 13.00 w budynku Wydziału przy ul. Kochanowskiego 44 w Nowym Sączu.
Szczegółowy program znajduje się w załączonej ulotce.
- Odsłony: 508
Spotkanie z firmą Algoos Study Work &Travel Aborad w sprawie zagranicznych praktyk studenckich w ramach Programu Erasmus+
Drodzy Studenci!!
Zapraszamy na spotkanie z Firmą Algoos Study Work &Travel Aborad, partnerem Programu Erasmus+, dającym możliwość wyjazdu na praktyki wszystkim studentom i absolwentom naszej Uczelni.
Czy lubicie podróże? Niezależność? Czy chcecie zarobić? Jeżeli odpowiedź na chociaż jedno z tych pytań brzmi TAK, zapraszamy Ciebie i Twoich znajomych na spotkanie informacyjne w sprawie płatnych praktyk zagranicznych
w destynacjach o jakich na pewno marzyłeś! Praktyki skierowane są dla studentów Języków Obcych, Turystyki i Rekreacji, Hotelarstwa, Fizjoterapii, SPA & Wellness oraz dla wszystkich innych, którzy zechcieliby zaczerpnąć nowych doświadczeń.
Dołącz do nas!
Spotkania odbędą się: 28 listopada 2022 r. (poniedziałek) o godzinie 10:30 -12:00 Wydział Nauk Humanistycznych, ul. Kochanowskiego 44, sala 005 i o godzinie 13:00 -14:30 Wydział Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie, ul. Kościuszki 1, sala 38.
Do zobaczenia!
- Odsłony: 688