• Tak wygląda wnętrze Instytutu Ekonomicznego sądeckiej PWSZ; Facebook Ersbet
  • Zapraszamy na spacer po tym nowoczesnym budynku; sadeczanin.info
  • Zobacz jeden z najnowocześniejszych budynków w Nowym Sączu; www.eska.pl/nowy-sacz

 

Tak wygląda wnętrze Instytutu Ekonomicznego sądeckiej PWSZ. Studenci rozpoczną tam naukę od października.

Facebook Ersbet, Klaudia Kulak, 11 września 2022

Instytut Ekonomiczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu do tej pory mieścił się przy ul. Jagiellońskiej w budynku tzw. „Ciuciubabki” który uczelnia wynajmowała od marszałka województwa małopolskiego. Rozpoczęte pod koniec listopada 2020 roku prace związane z budową nowej siedziby instytutu zakończyły się w maju, a od października studenci rozpoczną tam naukę. Budynek prezentuje się świetnie nie tylko na zewnątrz, ale również w środku. Zobaczcie sami.

Nowy budynek sądeckiej PWSZ powstał w sąsiedztwie auli PWSZ przy Alejach Wolności w Nowym Sączu. Gmach uczelni jest odpowiedzią na spore zainteresowanie studentów ofertą dydaktyczną IE, którzy nie mieścili się dotychczasowej siedzibie.

Nową siedzibę instytutu wybudowała firma ERSbet, a projekt przygotowało krakowskie Biuro Architektoniczne Dresler Studio. Prace rozpoczęto od wyburzenia budynku starej zbrojowni, które nastąpiło w listopadzie 2020 roku oraz przekładki sieci kolidujących z budową. Ciężkie koparki rozburzyły budynek starej zbrojowni, a potem uprzątnięto rumowisko, aby pracownicy firmy eRSbet mogli przystąpić do budowy. Budowa zakończyła się już w maju, a klucze do budynku przekazano władzom uczelni 20 czerwca.

Koszty inwestycji pokryte zostały z otrzymanego w 2018 roku, z okazji 20-lecia istnienia placówki czeku, który przekazał Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego. Kwota wsparcia przekazana władzom uczelni wynosiła 22 mln złotych.

Co będzie w budynku IE sądeckiej PWSZ?

W obiekcie o powierzchni użytkowej 4,5 tys. m kw. na parterze znajduje się: sala wykładowa (z możliwością podziału na 2 mniejsze), szatnie i sklepik; na pierwszym piętrze: sala wykładowa, pokoje do konsultacji i pomieszczenia administracyjne.

- Podobnie rozplanowano piętro drugie i trzecie, oczywiście wraz z m.in. pomieszczeniami sanitarnymi i pomieszczeniami technicznymi. W piwnicach przewidziano m.in. garaże i magazyn- informują władze uczelni.

Źródło: Facebook Ersbet

 

Zapraszamy na spacer po tym nowoczesnym budynku. Tutaj uczyć się będą studenci.

Iga Michalec, sadeczanin.info, 3/10/2022

Ten nowoczesny, przeszklony budynek przy ul. al. Wolności 83 w Nowym Sączu to nowa siedziba Wydziału Nauk Ekonomicznych Akademii Nauk Stosowanych (dawnej PWSZ). Dzisiaj (3 października) oficjalnie otworzył on swoje podwoje dla kadry naukowo-dydaktycznej i studentów. Przypomnijmy, że budowa obecnego Wydziału Nauk Ekonomicznych ANS w Nowym Sączu ruszyła w listopadzie 2020 roku. Kilka miesięcy temu została ukończona. Budynek robi ogromne wrażenie. Ma bardzo nowoczesną bryłę i mnóstwo przeszkleń. Zostały w nim zamontowane duże okna, pięknie prezentują się również sale.

Gmach został uroczyście otwarty w czerwcu br. Na otwarciu obecny był Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki. Dzisiaj, w dniu inauguracji 25. roku akademickiego, obiekt ten otworzył swoje podwoje dla gospodarzy, czyli kadry naukowo-dydaktycznej oraz studentów Wydziału Nauk Ekonomicznych Akademii Nauk Stosowanych.

Przypomnijmy, że przez wiele lat dawny Instytut Ekonomiczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu mieścił się w słynnej „Ciuciubabce”.

Kto budował, kto projektował budynek?

Inwestorem budynku była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu, a wykonawcą – firma Ersbet z Nowego Sącza. Projekt przygotowało Dresler Studio Architektura i Urbanistyka Sp z o.o.k. Kraków.

Jaki jest koszt inwestycji?

Koszty inwestycji pokryte zostały z otrzymanego w 2018 roku, z okazji 20-lecia istnienia placówki czeku, który przekazał Jarosław Gowin, ówczesny minister nauki i szkolnictwa wyższego. Kwota wsparcia przekazana władzom uczelni wynosiła 22 mln złotych.

Co znajduje się w obiekcie?

W obiekcie o powierzchni użytkowej 4,5 tys. m kw. na parterze znajdują się m.in.: sala wykładowa (z możliwością podziału na dwie mniejsze), szatnie i sklepik; na pierwszym piętrze: sala wykładowa, pokoje do konsultacji i pomieszczenia administracyjne. Podobnie rozplanowano piętro drugie i trzecie. Są tam też oczywiście sanitariaty i pomieszczenia techniczne. W piwnicach znajdują się m.in. garaże oraz duży magazyn.

Link do informacji źródłowej: https://sadeczanin.info/wiadomosci/zapraszamy-na-spacer-po-tym-nowoczesnym-budynku-tutaj-uczyc-sie-beda-studenci-zdjecia

 

Zobacz jeden z najnowocześniejszych budynków w Nowym Sączu. Studenci zaczynają w nim zajęcia.

www.eska.pl/nowy-sacz, 2022–10–04

Był instytut, jest Wydział Nauk Ekonomicznych. Studenci z Nowego Sącza muszą się przyzwyczaić nie tylko do nowych nazw na uczelni, ale też do nowoczesnego budynku. Zajęcia na kierunkach ekonomicznych odbywają się w nowym gmachu, który wybudowano dla Akademii Nauk Stosowanych przy al. Wolności.

Nowoczesny budynek w centrum Nowego Sącza

Budowa zakończyła się jeszcze w czerwcu, a przez ostatnie tygodnie trwało doposażanie i przeprowadzka z budynku ciuciubabki do nowego gmachu mieszczącego się w pobliżu biblioteki uczelni. Studenci do dyspozycji mają nowoczesny sprzęt multimedialny w salach, przestronne pomieszczenia, korytarze, a także windę. Budynek ma trzy piętra i piwnice, w których są magazyny oraz garaże. Jego budowa ruszyła w 2020 roku. Powierzchnia użytkowa budynku to 4,5 tysiąca metrów kwadratowych. Wysokość to 18 metrów. Budowa kosztowała ponad 20 milionów złotych.

To nowoczesny budynek, spełniający wszelkie standardy co do procesu kształcenia, bogaty w laboratoria – mówił podczas uroczystego otwarcia w czerwcu tego roku Mariusz Cygnar, rektor uczelni.

Rozpoczęcie roku akademickiego na Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa od 1 października zmieniła się w Akademię Nauk Stosowanych. Dla samej uczelni to przede wszystkim ogromny awans, ale też prestiż i nowe możliwości. Akademia chce w przyszłości prowadzić własne badania, a także pozyskiwać pieniądze na nie. Władze uczelni chcą, żeby w przyszłym roku akademickim ruszyły kolejne nowe kierunki, tym razem lekarskie. W tym roku na Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu studiuje ponad 3 tysiące studentów. Ponad 1000 z nich na pierwszym roku.

Link do informacji źródłowej: https://www.eska.pl/nowy-sacz/zobacz-jeden-z-najnowoczesniejszych-budynkow-w-nowym-saczu-studenci-zaczynaja-w-nim-zajecia-zdjecia-aa-AmyU-3wk1-bfiq.html