UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA DYPLOMÓW LICENCJATA ABSOLWENTOM KIERUNKÓW PIELĘGNIARSTWO I RATOWNICTWO MEDYCZNE INSTYTUTU ZDROWIA
PWSZ W NOWYM SĄCZU W ROKU 2015/2016
W dniu 22 lipca 2016 r. w Auli Instytutu Kultury Fizycznej PWSZ odbyła się ceremonia wręczenia dyplomów licencjata absolwentom Kierunku Pielęgniarstwo i Ratownictwo Medyczne studiów stacjonarnych.


W roku akademickim 2015/2016 mury Uczelni opuściło 55 absolwentów kierunku Pielęgniarstwo i 30 kierunku Ratownictwo Medyczne.
W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz Uczelni w osobach: Prorektor ds. studenckich i kształcenia dr Halina Potok oraz Prorektora ds. nauki, rozwoju i współpracy doc. dr Marka Reichel. Wśród zaproszonych gości byli także przedstawiciele władz Instytutu Ekonomicznego i Technicznego, władze, pracownicy dydaktyczni i administracyjni Instytutu Zdrowia.
Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia Dyrektora Instytutu Zdrowia dr hab. n. med. Ryszarda Gajdosza, prof. nadzw, który mówił o randze zawodu pielęgniarki i ratownika medycznego, a także o konieczności stałego podnoszenia kwalifikacji. Głos zabrał także Prorektor ds. nauki, rozwoju i współpracy doc. dr Marek Reichel, który pogratulował absolwentom uzyskania tytułu licencjata.
Po wystąpieniach nastąpiła długo oczekiwana przez absolwentów chwila wręczenia dyplomów z rąk Dyrektora Instytutu Zdrowia dr hab. n. med. Ryszarda Gajdosza, prof. nadzw. oraz Prorektorów dr Haliny Potok i doc. dr Marka Reichela. W pierwszej kolejności dyplom odbierali absolwenci, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce oraz wyróżnili się działalnością społeczną na rzecz Uczelni i środowiska. Wśród nich zwycięzca VII Międzyuczelnianej Olimpiady Pielęgniarskiej im. Janiny Fetlińskiej Wojciech Siuta oraz laureatka Monika Zalewska.
Tradycją Instytutu Zdrowia podczas takich uroczystości jest ceremoniał nałożenia czepka pielęgniarskiego i złożenia przyrzeczenia pielęgniarskiego. Ceremonii nałożenia czepka dokonali opiekunowie roku mgr Jadwiga Feluś i mgr Katarzyna Kornaś Małucha.
Czepek jest bardzo ważnym symbolem zawodu pielęgniarskiego. Przyjęcie czepka oznacza rzetelne przygotowanie do przyszłej pracy zawodowej oraz przestrzeganie etyki, świadczy o przynależności do grupy zawodowej pielęgniarek i pielęgniarzy.
Po nałożeniu czepka absolwenci zapalali świeczkę, która symbolizuje lampkę, znak gotowości niesienia pomocy każdemu człowiekowi, który trafi pod ich opiekę, bez względu na różnice kulturowe, rasowe czy wyznaniowe.
Kolejnym punktem uroczystości było złożenie przyrzeczenia pielęgniarskiego, które przeprowadziła Wicedyrektor Instytutu Zdrowia mgr Urszula Cisoń-Apanasewicz. Po złożeniu przyrzeczenia wspólnie odśpiewano Hymn pielęgniarski.
Po ceremonii ślubowania gratulacje absolwentom złożyła Prorektor dr Halina Potok, która zachęcała absolwentów kontynuacji studiów, podnoszenia kwalifikacji na studiach II stopnia.
W uroczystości udział wzięła Dyrektor Centrum Opieki i Rehabilitacji TUKAN, mgr inż. Mariola Pawlak, która siedmiu wyróżniającym się podczas zajęć praktycznych studentom,
w tym momencie już absolwentom, wręczyła oferty pracy.
W imieniu absolwentów głos zabrał Wojciech Siuta, absolwent kierunku Pielęgniarstwo, który podziękował władzom Uczelni, pracownikom dydaktycznym
i administracyjnym za trud i wysiłek w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu właściwych postaw zawodowych, a także wyrozumiałość w różnych trudnych sytuacjach.
Na zakończenie wszyscy absolwenci i Goście pozowali do pamiątkowej fotografii.