Koło Naukowe Axios
opiekun naukowy dr Renata Żabecka-Chowaniec
Rozpoczęło swoją działalność w 2009 roku.
Hasło przewodnie koła naukowego brzmi „Sportowiec też może być naukowcem”. Studenci w ramach działalności statutowej koła mają możliwość pogłębiania wiedzy z zakresu gimnastyki korekcyjnej dzieci i młodzieży, mogą korzystać z nowoczesnej aparatury do kompleksowej, komputerowej oceny postawy ciała. Koło oferuje możliwość rozwoju poprzez aktywne uczestnictwo w naukowych projektach badawczych, udział w konferencjach i spotkaniach młodych naukowców.
Koło Naukowe BODY lab
opiekun naukowy dr Tomasz Cisoń
Powstało w roku 2017, a jego celem jest:
- włączanie studentów do uczestnictwa w projektach badawczych tematycznie związanych z fizjologią i biochemią sportu (w szczególności hipoksją, krioterapią, tlenoterapią hiperbaryczną) oraz fizjologią rozwojową, biomechaniką oraz fizjoterapią,
- nawiązanie współpracy z renomowanymi ośrodkami badawczymi w Polsce i Europie w zakresie prowadzenia wspólnych badań naukowych oraz publikacji w renomowanych czasopismach naukowych,
- udział w warsztatach i konferencjach dla młodych naukowców,
- szerzenie wiedzy z zakresu promocji zdrowia, poprzez współpracę ze sportowcami, organizacjami publicznymi, organizację imprez edukacyjnych dla dzieci, prowadzenie otwartych wykładów oraz warsztatów naukowych.
Koło naukowe Evidence Based Medicine (EBM)
Opiekunowie naukowi: dr Piotr Czech i dr Barbara Szpotowicz-Czech.
Celem działalności Koła jest rozwijanie życia naukowego, poszerzanie wiedzy i umiejętności z zakresu metodologii badań naukowych, a także projektowanie i prowadzenie badań naukowych wpisujących się w idee „praktyki medycznej opartej na wiarygodnych i aktualnych publikacjach (POWAP)”.