Site logo

HISTORIA SZKOŁY            HYMN Szkoły Podstawowej nr 2 <posłuchaj>

W związku z reformą oświaty, gimnazjum zostaje przekształcone na Szkołę Podstawową nr 2 im. Juliusza Słowackiego.
Gimnazjum w Starym Sączu istniało od 1 września 1999 r. do 31 sierpnia 2017 r. Powstało w wyniku reformy oświaty przeprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Od 11.06.2002 r. szkoła nosi imię Juliusza Słowackiego. Dnia 08.04.2002 r. na wniosek Rady Pedagogicznej i Uczniowskiej Rady Szkolnej, Rada Miejska Starego Sącza uchwaliła nadanie „Gimnazjum w Starym Sączu imienia Juliusza Słowackiego oraz prawo posiadania własnego sztandaru”. Tradycje oświatowe naszej szkoły sięgają jednak znacznie odleglejszych czasów. Zmiany polityczno-społeczne, które nastąpiły w naszym kraju po 1989 r. pozwoliły na przywrócenie Szkole Podstawowej Nr 2 imienia dawnego patrona, wieszcza narodowego – Juliusza Słowackiego. Odbyło się to w 11.11.1990 r. dzięki staraniom pani Haliny Pustułka, dyrektora szkoły od 1984 r. Młodzież gimnazjum i mieszkańcy Starego Sącza dopiero w 2000 r. doczekali się prawdziwej sali gimnastycznej, na którą czekali od lat 30-tych XX wieku. Budowa hali sportowej przy SP Nr 2, a później Gimnazjum w Starym Sączu mogła dojść do skutku dzięki staraniom posła na Sejm RP mgr M. Cyconia, burmistrza mgr M. Kuczaja i dyrektora szkoły mgr inż. S. Majcy (dyrektor od 1998 r. do 2017r.)

Otwarcie hali sportowej
przy Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu