Z okazji Dnia eTwinningu oraz Dnia Europy w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu rozstrzygnięto właśnie konkurs zorganizowany podczas nauki w formie zdalnej. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu hasła w języku angielskim lub dodatkowo w języku polskim zachęcającego do rozwijania współpracy i przyjaźni między krajami partnerskimi, które należało zaprezentować kreatywnie w formie plakatu.
W związku z tym, iż Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu realizuje projekt Erasmus+ ABIS, praca konkursowa miała bezpośrednio nawiązywać do współpracy z partnerskimi szkołami w Rumunii, Turcji i we Włoszech. Uczniowie nie zawiedli i z zaangażowaniem włączyli się do działania, wykazując się sporą dozą kreatywności.
Porównywali Europę do niezwykłego ogrodu pełnego pięknych motyli, w którym wszyscy są wyjątkowi, stąd cztery zielone motyle z flagą Polski i flagami reprezentującymi kraje partnerskie wznoszą się wysoko ku błękitnemu niebu. Inni zachęcali do budowania symbolicznych mostów przyjaźni europejskiej, bo Europa jest naszym wspólnym domem. Połączone mosty między Polską, Włochami, Turcją a Rumunią stworzyły na jednym z konkursowych prac serce. Nie zabrakło na plakatach atrakcji turystycznych i elementów charakterystycznych dla poszczególnych krajów, jak zamek Bran i hrabia Drakula, czy Wawel i legendarny Smok Wawelski, Syrenka Warszawska, włoska pizza, słynna Trasa Transfogarska w Rumunii, czy Błękitny Meczet w Stambule. Na jednej z prac są też trzymające się za ręce dzieci, przedstawiciele każdego z krajów biorący udział w projekcie współpracy, bo przyjaźń nie zna granic, a gdy współpracujemy poznajemy kulturę, doskonalimy umiejętności językowe oraz nawiązujemy nowe przyjaźnie. Każdy przynosi ze sobą własną historię, ale razem możemy osiągnąć więcej.
A gdy dzieli nas odległość, Erasmus+ otwiera nowe możliwości i umożliwia nawiązywanie nowych przyjaźni.
I miejsce otrzymali: Katarzyna Oświęcimka 2b, Antonina Sowińska 3a oraz Wiktoria Damasiewicz 5a.
II miejsce przyznano Laurze Dobrowolskiej z kl. 5a, Piotrowi Damasiewiczowi z kl. 6a oraz Weronice Golonce z kl. 6a.
III miejsce zdobyli: Klaudia Zielińska z 6a, a także Oskar Skoczeń, również z 6a.
Wyróżnienia przyznano 6 autorom haseł zaprezentowanych w formie plakatu. Otrzymali je: Marcin Malinowski 5a, Julia Zegarlińska 6a, Aleksandra Tyka 5a, Zuzanna Bocheńska 4a, Filip Mamala 5a, a także Julia Wajnert z kl. 5c.
Dodatkowo pamiątkowymi dyplomami nagrodzono Annę Wajnert z 3a oraz Emilię Skoczeń z 5c. Gratulujemy kreatywności i chęci do podejmowania wyzwań edukacyjnych podczas nauki zdalnej!