Konkurs z okazji Światowego Dnia Języka Angielskiego – „Bohater Szekspirowski – To be or not to be?”

Mamy 23 kwietnia, a oto druga niespodzianka dla wszystkich członków Językowego Teatru Szkolnego i nie tylko z okazji Światowego Dnia Języka Angielskiego, który obchodzony jest właśnie dzisiaj. Jest to również dzień śmierci Williama Szekspira, najsłynniejszego angielskiego poety i dramaturga.

Zapraszamy Cię więc do zabawy teatralnej z dziełami Szekspira w tle, w której oczywiście nie zapomnimy o języku angielskim J

Gdybyś więc mógł zagrać jednego z bohaterów dzieł napisanych przez Williama Szekspira, w którą postać wcieliłbyś się/wcieliłabyś się najchętniej?

Jeśli już wiesz to przebierz się za tą właśnie postać, a potem wyobraź sobie, że właśnie stoisz na scenie teatralnej, a światła reflektorów padają tylko na Ciebie. Opowiedz nam w języku angielskim kim jesteś, w którym dziele Szekspira występujesz, jakie są Twoje losy.

Swoje nagranie prześlij na TEAMS do nauczyciela języka angielskiego do końca kwietnia. Dzięki Wam powstanie niezwykła galeria postaci z dzieł Williama Szekspira, które będą nam opowiadały o sobie, oczywiście po angielsku.

Powodzenia! Good luck and have fun with English!

Tutaj znajdziesz dzieła Szekspira – życzymy inspiracji.

Językowy Teatr Szkolny do tej pory zrealizował przedstawienia: „Romeo and Juliet” oraz „The Timing of the Shrew” („Poskromienie złośnicy”)

Można je obejrzeć po kliknięciu w poniższe linki.

Romeo and Juliet

The Timing of the Shrew