Jeden konkurs, a w nim dwa pierwsze miejsca, trzecie miejsce, wyróżnienie i Puchar Małopolskiego Kuratora Oświaty dla naszej szkoły

XXVI Wojewódzki Przegląd – Konkurs Małych Form Teatralnych w Językach Obcych „Bliżej Świata” przebiegał w tym roku pod hasłem „Historie, które uczą – bawiąc”. Konkurs objęty był patronatem honorowym Małopolskiego Kuratora Oświaty. Patronat nad konkursem sprawowali również: Wojewoda Małopolski, Prezydent Miasta Krakowa, Rada Dzielnicy IV Prądnik Biały oraz biuro podróży Antavia.  W dniu 15 maja 2019 roku w eliminacjach wojewódzkich Konkursu – Przeglądu „Bliżej Świata” wzięło udział 382 uczniów, 29 zespołów małych form teatralnych z 9 szkół podstawowych oraz 6¤szkół gimnazjalnych. W jury konkursowym zasiadali nauczyciele i profesorowie z VI¤Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie. Konkurs, którego eliminacje wojewódzkie odbyły się w maju, polegał na zaprezentowaniu występów artystycznych w językach obcych nowożytnych. Naszą szkołę reprezentowały 4 grupy teatralne z Językowego Teatru Szkolnego działającego pod kierunkiem Beaty Damasiewicz i Agnieszki Obrzud w szkole w ramach zajęć pozalekcyjnych i jak się okazało w piątek, 7 czerwca 2019 roku podczas uroczystości ogłoszenia wyników, wszystkie przedstawienia w języku angielskim w wykonaniu uczniów starosądeckiej „Dwójki” zostały nagrodzone na szczeblu wojewódzkim.

9 uczniów reprezentowało naszą szkołę w kategorii klasy I-III w autorskim przedstawieniu w języku angielskim pt. „The Little Red Riding Hood” zdobywając I¤miejsce na szczeblu wojewódzkim.

28 uczniów szkoły pojawiło się podczas majowych eliminacji wojewódzkich na krakowskiej scenie teatralnej z przedstawieniem pt. „The Legend of the Wawel Dragon” zdobywając na szczeblu wojewódzkim również I miejsce w kategorii klas IV-VI.

11 uczniów wystąpiło w autorskim przedstawieniu „Friendship matters”, a¤decyzją jury konkursowego zostało im przyznane III miejsce na szczeblu wojewódzkim.

Łącznie 48 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączu wróciło do Krakowa z imiennymi zaświadczeniami o uzyskaniu tytułu LAUREATA XXVI¤Wojewódzkiego Przeglądu-Konkursu Małych Form Teatralnych (Antonina Sowińska 2a , Anna Majda 2b , Julia Rucińska 2a, Martyna Pituch 2a, Jan Karlak 1b, Magdalena Biel 2b, Jakub Jankowski 2b, Wiktoria Król 2b, Krzysztof Skoczeń 2a, Sebastian Tomecki 5b, Karol Karlak 4a, Adam Orłowski 5b, Piotr Damasiewicz 5a, Wiktoria Damasiewicz 4a, Zuzanna Garwol 5a, Dawid Gorczyca 5b, Julia Kroczek 5b, Magdalena Kuś 4b, Klaudia Kuziel 5b, Alicja Pierzga 5a, Julia Pituch 5b, Julia Szlęk 5b, Kinga Szlęk 5b, Anna Sztafa 5b, Olga Tokarczyk 4a, Aleksandra Tyka 4a, Karolina Wokacz 4a, Zuzanna Zaremba 4b, Julia Zegarlińska 5a, Klaudia Zielińska 5a, Natalia Gargula 4b, Marcin Malinowski 4a, Olivier Marszałek 4a, Bartłomiej Mazur 4a, Oskar Skoczeń 5a, Eryk Zieliński 4b, Jan Długosz 5a, Karolina Drożdż 7b, Elżbieta Tokarczyk 7b, Maksymilian Tokarczyk 7a, Agnieszka Koszyk 7b, Maksymilian Dyrek 7a, Aleksandra Chochorowska 7b, Zuzanna Król 8b, Karol Ogórek 7a, Sophia Israel 7a, Kinga Grabska 7b, Monika Witowska 7b).

W eliminacjach wojewódzkich szkołę reprezentowała również pięcioosobowa grupa teatralna uczniów gimnazjum. Weronika Sojka, Hubert Nakielski, Mateusz Wyrostek, Bartłomiej Grząbel-Mikulski oraz Michał Zygmunt (klasa 3a gimnazjum) w¤eliminacjach wojewódzkich zaprezentowali sztukę teatralną pt. „An ordinary boy” zdobywając WYRÓŻNIENIE w kategorii: gimnazjum.

Dodatkowo, Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu zdobyła Puchar Małopolskiego Kuratora Oświaty w kategorii wiekowej klas I-III na XXVI¤Wojewódzkim Przeglądzie – Konkursie „Bliżej Świata”.

Młodzi aktorzy wraz z opiekunami uczestniczyli w uroczystym ogłoszeniu wyników, które miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 68 im. Jerzego Bińczyckiego w Krakowie- Witkowicach w piątek, 7 czerwca 2019 roku. Uroczystość ogłoszenia wyników na szczeblu wojewódzkim otworzyła obecna dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 – Szkoła Podstawowa nr 68 w Krakowie, Maria Lachowicz- Stankiewicz. Ceremonię rozdania nagród prowadziła inicjatorka i pomysłodawca konkursu – dr Teodozja Maliszewska, była dyrektor Szkoły Podstawowej nr 68 w Krakowie. W uroczystości wzięli udział: dr Teodozja Maliszewska – Radna Miasta Krakowa i Radna Dzielnicy IV Prądnik Biały, Dominik Franczak – Przewodniczący Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały, Antoni Matras – Radny Dzielnicy IV, Dariusz Domajewski – wicedyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa, Urszula Ropa – Dyrektor Wydziału Strategii Edukacyjnej i Pragmatyki Zawodowej z Małopolskiego Kuratorium Oświaty, sponsorzy (m.in. Julita Kołodziejczyk Trawka – biuro podróży Antavia), przyjaciele szkoły, a także dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół. Nagrody zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Krakowa oraz Radę Dzielnicy IV- Prądnik Biały.

Nauczycielki Agnieszka Obrzud oraz Beata Damasiewicz, koordynujące Językowy Teatr Szkolny, otrzymały oficjalne podziękowania skierowane do Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączu za przygotowanie uczniów do udziału w tegorocznej edycji konkursu.

Zobacz występy nagrodzonych grup