Mały Książę w wykonaniu naszych gimnazjalistów

W piątkowe popołudnie 2. czerwca młodzież z naszego gimnazjum zaprosiła na adaptację sceniczną powiastki filozoficznej Antoine de Saint-Exupery’ego „Mały Książę”.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że całe przedstawienie odbywało się w języku angielskim. W ten mniej konwencjonalny sposób młodzież pragnie zachęcić wszystkich do nauki języków obcych.

W czasie premiery na scenie mogliśmy zobaczyć Pawła Drzyzgę z klasy 3b, który wcielił się w rolę Małego Księcia i opowiadał Pilotowi (w tej roli Krystian Jaworski z klasy 3a) o wizytach na różnych planetach, w tym również na planecie Ziemi.

Spotkania z mieszkańcami planet sprawiły, iż Mały Książę zrozumiał, że to, co najważniejsze jest niewidoczne dla oczu, a prawdę widzi się tylko sercem.

W pozostałych rolach zobaczyliśmy:

Róża: Katarzyna Sadowska

Dorośli: Dominik Kulig i Hubert Nakielski

Król: Michał Grząbel-Mikulski

Królowa: Aleksandra Sekuła

Próżniak: Kornelia Panajew

Pijak: Jakub Szczygieł

Biznesmen: Karol Plata

Latarnik: Weronika Jopek

Geograf: Maciek Radecki

Lis: Julia Kruczek

Wąż: Dominika Tobiasz

Kwiat: Aleksandra Pasiut

Zawiadowca Stacji: Kamila Skoczeń

Sprzedawca: Karolina Golonka

W rolę Różyczek wcieliły się: Małgorzata Nalepa, Melania Zajączek, Wiktoria Miechurska, Zofia Berowska, Patrycja Szabla, Emilia Klag.

Echo odpowiadało głosem Miłosza Hejmeja, który również poprowadził całość przedstawienia, a narratorami wyjaśniajacymi widzom, gdzie znajduje się Mały Książę i kogo spotyka były Julia Ptak, Katarzyna Rejowska i Wiktoria Weber.

Dla publiczności zaśpiewały Paulina Suflita, Kinga Florek i Zosia Berowska.

We wtorek 6. czerwca uczniowie klas pierwszych i drugich naszej szkoły również zostali zabrani w podróż po planetach z Małym Księciem.

Przygotowaniem uczniów do przedstawienia zajęły się p. Beata Damasiewicz i p. Agnieszka Obrzud, oraz p. Monika Maślanka, odbywająca praktyki studenckie w naszym Gimnazjum.

Zapraszamy wszystkich chętnych do Językowego Koła Teatralnego.

Zobacz to jeszcze raz (film otwiera się po kliknięciu w zdjęcie)