„Nauka zdalna też może inspirować”. Uczniowie klas I-III nagrodzeni za udział w konkursach językowych w roku szkolnym 2020/2021

Zakończenie roku to czas podsumowań. Nie był to łatwy rok szkolny ze względu na pandemię koronawirusa, ale wielu uczniów klas I-III aktywnie uczestniczyło w konkursach językowych przeprowadzonych w trakcie nauki zdalnej z serii „Nauka zdalna też może inspirować”.

Uczniowie klasy IIb tworzyli projekty „Zwierzęta hodowlane pochodzące z różnych części Wielkiej Brytanii oraz z Polski”. Nie zabrakło pięknych rysunków, były też opisy zwierząt w języku angielskim. Laureatami zostali: Marczyk Franciszek, Bochenek Gabriela, Biel Jakub, Caban Klara, Kądziołka Nikola, Garwol Natasza, Kuziel Julian, Grabski Sebastian, Mamala Wojciech, Maślanka Grzegorz, Zielonka Michalina, Pogwizd Weronika oraz Plata Mateusz. Drugoklasiści pracowali również na platformie Teams w oparciu o nagrania- ćwiczyli rozumienie tekstu słuchanego, wyszukując słowa klucze we fragmentach nagrań, układając z nimi zdania w języku angielskim oraz tworząc obrazy, na których znajdowała się mozaika kluczowych słów w formie rysunkowej. Konkurs przebiegał pod hasłem „OUR ONLINE ENGLISH COMPETITION – WRITE, LISTEN AND DRAW”. Nagrodzeni zostali w tym konkursie: Caban Klara, Zielonka Michalina, Marczyk Franciszek, Kądziołka Nikola, Biel Jakub, Bochenek Gabriela, Kuziel Julian, Wilk Maciej, Grabski Sebastian, Kowal Małgorzata, Mamala Wojciech, Maślanka Grzegorz oraz Pogwizd Weronika.

Były również świąteczne konkursy z języka angielskiego. Tuż przed Bożym Narodzeniem uczniowie pisali listy do św. Mikołaja w języku angielskim, zdania o tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Przed Wielkanocą powstały zaś komiksy „Moje wielkanocne tradycje- My Easter traditions.” W świątecznym konkursie z języka angielskiego dla uczniów klas I-V „BRITISH AND POLISH CHRISTMAS TRADITIONS” wyróżnienia przyznano następującym uczniom: Kuziel Julian 2b, Kądziołka Nikola 2b, Zielonka Michalina 2b, Caban Klara 2b, Marczyk Franciszek 2b, Oświęcimka Katarzyna 3b, Handzlik Helena 3b, Biel Maciej 1a, Handzlik Jakub 2b, Petrascu Ecaterina 4a, Gacek Aniela 4a, Bocheńska Zuzanna 4a oraz Kołodziej Kamil 5a. Najciekawsze komiksy o Wielkanocy z podpisami w języku angielskim wykonali drugoklasiści z 2b: Kądziołka Nikola, Pogwizd Weronika, Kowal Małgorzata, Grabski Sebastian, Garwol Natasza oraz Zielonka Michalina.

A tymczasem uczniowie z 3b tworzyli plakaty o tym dokąd chcą pojechać i jak tam chcą spędzić czas w ramach konkursu „OUR ENGLISH COMPETITION- WHAT DO YOU WANT TO DO?”. Swoje projekty prezentowali na forum klasy podczas zajęć online. Nagrodzono następujących trzecioklasistów: Karlak Jan, Oświęcimka Katarzyna, Długosz Franciszek, Pająk Jakub, Pietrzak Izabela, Brzeziński Tomasz oraz Mordarski Adam.

Uczniowie z klas pierwszych tworzyli słowniczki do języka angielskiego i również i tutaj pomysłowości naszym uczniom nie zabrakło. Wszyscy uczniowie z klasy 1a i 1b, którzy przygotowali słowniczki z plasteliny z podpisami otrzymali pamiątkowe dyplomy i książeczki w wersjach dwujęzycznych: w języku polskim i angielskim. Dzięki kreatywności naszych uczniów na korytarzu szkoły powstała nietypowa galeria- słowniczek z plasteliny do nauki języka angielskiego.

Wszystkim laureatom konkursów z języka angielskiego zorganizowanym przez nauczyciela języka angielskiego, panią Beatę Damasiewicz gratulujemy i życzymy pięknych i bezpiecznych wakacji. Have a great summer! Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym! See you next school year!