Uczniowie z klas 5a, 5b oraz 6a udali się wraz z wychowawcami Beatą Damasiewicz, Moniką Turek-Pelc, Małgorzatą Wąchałą oraz Siostrą Alicją, Elżbietą Zielińską i Maciejem Rejowskim na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Wycieczka rozpoczęła się w poniedziałek, 6 maja 2024 roku. Na początek odkrywania stolicy, pełnej kwitnących na biało i czerwono kasztanowców, uczniowie poznali ważne miejsca na Trakcie Królewskim, a potem zwiedzili wraz z przewodnikiem Powązki Wojskowe. Będąc na Powązkach Wojskowych, zobaczyli Pomnik Orląt Polskich poległych w obronie Warszawy w 1920 roku, groby walczących w Bitwie Warszawskiej oraz bohaterów walczących w powstaniu styczniowym w 1863 roku; grób Ludwiki Wawrzyńskiej, o której bohaterstwie pisała Wisława Szymborska, kwaterę Szarych Szeregów, również tą poświęconą Harcerskiemu Batalionowi Armii Krajowej „Zośka”, miejsce spoczynku bohaterów „Kamieni na szaniec”, pomnik Gloria Victis, groby powstańców Powstania Warszawskiego, pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej, a także groby znanych osób m.in. Juliana Tuwima, Zofii Naukowskiej, Zbigniewa Religi, Kamili Skolimowskiej, Kazimierza Górskiego.
Uczniowie zobaczyli też zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, Krakowskie Przedmieście, a także wiele atrakcji na Starym Mieście. Wysłuchali wiele ciekawych opowieści podczas spaceru po Warszawie z przewodnikiem. Pomnik Syreny na Starym Mieście czy też Pomnik Małego Powstańca również zapadły w pamięć naszym uczniom. Z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki uczniowie mogli zaś podziwiać piękną panoramę Warszawy. A potem udali się do Hotelu Relaks pod Warszawą, gdzie czekała na wszystkich pyszna obiadokolacja.
Drugi dzień pobytu w Warszawie klasy 5a, 5b i 6a rozpoczęły od zwiedzania Stadionu Narodowego. A to był dopiero początek pełnego wrażeń drugiego dnia w stolicy. Uczniowie zwiedzili Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, a potem przeżyli równie niesamowite wtorkowe popołudnie! Najpierw czekał na nich spacer po ogrodzie na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, jednym z najpiękniejszych takich ogrodów dachowych w Europie. Z dachu spacerując w słońcu wśród kwitnących krzewów uczniowie mogli podziwiać imponującą panoramę Warszawy, również z widokiem na Wisłę. Udali się też pod pomnik Syreny nad Wisłą, poznali fascynujący świat eksperymentów w Centrum Nauki Kopernik, a na koniec w Planetarium wyruszyli w rejs po niebie poświęcony gwiazdozbiorom. A potem na wszystkich odkrywców Warszawy czekała znów pyszna obiadokolacja i zasłużony odpoczynek w Hotelu Relaks pod Warszawą.
Trzeci dzień w Warszawie to poznawanie kolejnych niezwykłych miejsc na mapie stolicy. Klasy 5a, 5b i 6a rozpoczynają ten dzień od Zamku Królewskiego, a stamtąd uliczką Starego Miasta docierają do Archikatedry Warszawskiej p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, gdzie znajduje się grób i relikwie bł. Stefana Wyszyńskiego, a potem udają się do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy. Po wyjściu z sanktuarium mają możliwość spojrzenia na Warszawę tak, jak patrzył na nią kiedyś malarz Jan Matejko podczas tworzenia słynnego obrazu „Konstytucja 3 Maja 1791 roku”. Uczniowie spędzili niesamowite chwile podczas spaceru po Łazienkach Królewskich, czyli letniej rezydencji króla Stanisława Augusta; zwiedzili Pałac na Wyspie i mieli możliwość zobaczenia na wystawie czasowej w Pałacu na Wyspie kopii Konstytucji 3 maja z 1971 roku wypożyczonej z Archiwum Głównego Akt Dawnych w Warszawie. Podczas spaceru zobaczyli też pomnik Fryderyka Chopina i Starą Oranżerię w Łazienkach Królewskich; a także Pałac Myślewicki, przed którym dumie spacerował paw. A na koniec uczniowie wzięli udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych „Wizyta u króla” w Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie i odwiedzili skąpane w słońcu i pełne kwiatów ogrody pałacowe.
Trzydniowa wycieczka do Warszawy dobiegła już końca, ale każdy z 47 uczniów biorących udział w tej wycieczce opuścił Warszawę z ogromem nowej wiedzy i mnóstwem wspomnień.