Wyróżnienie dla uczennic z klasy 8a w konkursie Deutsch in der Hauptrolle

II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu zorganizowało VI Edycję Regionalnego Międzyszkolnego Konkursu na Film lub Prezentację Multimedialną w Języku Niemieckim „Deutsch in der Hauptrolle”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych z Nowego Sącza i okolic. Tegoroczne tematy do wyboru dotyczyły zdrowego stylu życia, hobby oraz atrakcji Nowego Sącza. Do konkursu przystąpiło 85 uczniów. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło 4 kwietnia 2024 r. w trakcie uroczystej gali w budynku 2 LO w Nowym Sączu, kiedy to wręczono nagrody zwycięzcom. Patronat honorowy nad konkursem objęli Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie Holger Mahnicke oraz prezydent Nowego Sącza, Ludomir Handzel. Miło nam poinformować, że wyróżnienie za film „Mein Hobby” otrzymały nasze uczennice klasy 8a: Helena Deja, Karolina Bołoz i Maja Pietrzak – opiekun projektu – Ewa Komar.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!