Międzyszkolny Konkurs Plastyczno – Literacko – Fotograficzny „Z wyobraźnią dziś, jutro, zawsze”

Wyciąg z REGULAMINU konkursu

1. Organizatorzy, patronat honorowy i status konkursu

Organizatorem XV Edycji Konkursu „Nowy Sącz – moje miasto, moja miłość” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Pana Ludomira Handzla jest Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi w Nowym Sączu.

1. Temat i cel konkursu

Tematem konkursu jest Nowy Sącz widziany oczami dzieci i młodzieży. Prace uczestników powinny prezentować własne spojrzenie na najciekawsze, zdaniem autora, zakątki naszego miasta i nawiązywać do jego historii, kultury lub krajobrazu.

Uczestnicy konkursu wykonają prace w wybranej formie (zgodnie z właściwą sobie grupą wiekową).

1. Warunki uczestnictwa w konkursie
  1. W konkursie mogą brać udział dzieci przedszkoli, oddziałów przedszkolnych, uczniowie szkół podstawowych, placówek kulturalno – oświatowych (np. domy kultury, świetlice środowiskowe itp.) z terenu miasta Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego.
  2. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne i dobrowolne.
  3. Jeden uczestnik konkursu może nadesłać jedną pracę w wybranej kategorii konkursowej.
  4. Jeden uczestnik konkursu może wystartować w kilku kategoriach.
  5. Uczestnicy są podzieleni na 3 grupy wiekowe:
  • przedszkola i oddziały przedszkolne,
  • klasy 1-3 szkoła podstawowa,
  • klasy 4-8 szkoła podstawowa.
  1. Kategorie konkursowe

Uczestnicy konkursu mogą brać udział w określonej, odpowiedniej dla nich kategorii konkursowej:

KATEGORIA KONKURSOWA – PRACE PLASTYCZNE:

• adresowana jest do wszystkich grup wiekowych;
  • prace plastyczne mogą być wykonane dowolną techniką;
  • prace należy wykonać w formacie A2 lub A3 lub A4;
  • jeden uczestnik konkursu może nadesłać jedną pracę plastyczną;
  • na odwrocie pracy należy umieścić następujące dane: imię i nazwisko uczestnika, klasa, nazwa i adres szkoły, imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego oraz jego telefon kontaktowy.

KATEGORIA KONKURSOWA – PRACE LITERACKIE:

• adresowana jest do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych oraz klas 4-8 szkół podstawowych.
  • treść konkursowa może być realizowana w postaci prozy lub poezji;
  • jeden uczestnik konkursu może nadesłać jedną pracę literacką;
  • maksymalna ilość stron: 3
  • do pracy należy dołączyć informację zawierającą następujące dane: swoje imię i nazwisko, klasa, nazwa i adres szkoły, imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego oraz jego telefon kontaktowy;
  • prace literackie należy przesłać na adres: kin_dobosz@onet.pl w wersji edytowalnej, w programie Microsoft Word, czcionka: 12 Times New Roman, interlinia: 1,5, marginesy: 2,5 cm oraz dostarczyć w formie wydruku wraz z załącznikami,
  • praca nadesłana na maila musi zawierać imię, nazwisko uczestnika, klasę, adres szkoły, imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego oraz jego telefon kontaktowy.

KATEGORIA KONKURSOWA – PRACE FOTOGRAFICZNE:

• adresowana jest do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych;
  • zdjęcia należy wykonać w formacie nie mniejszym niż A6;
  • zdjęcia mogą być kolorowe lub czarno-białe;
  • dopuszczalną formą jest fotomontaż podkreślający uroki Nowego Sącza;
  • zdjęcia mogą być wykonane na dowolnym sprzęcie fotograficznym;
  • jeden uczestnik konkursu może nadesłać jedną fotografię;
  • do każdego zdjęcia należy dopiąć lub dopisać (na odwrocie) informację zawierającą następujące dane: swoje imię i nazwisko, klasa, nazwa i adres szkoły, imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego oraz jego telefon kontaktowy.
  1. Kryteria brane pod uwagę przy ocenie prac konkursowych:
  1. Zgodność z tematem.
  2. Pomysłowość, kreatywność, oryginalność ujęcia tematu.
  3. Estetyka pracy.
  4. W przypadku prac literackich również poprawność języka oraz zapisu.

Ostateczny termin składania prac upływa 8 kwietnia 2024 roku.

1. Wyniki konkursu i nagrody
  1. Prace oceniać będzie jury składające się ze specjalistów z dziedzin, reprezentujących poszczególne kategorie konkursowe. Werdykt jury jest ostateczny.
  2. Rozstrzygnięcie konkursu przewidziane jest na maj 2024. O wynikach konkursu oraz czasie i miejscu wręczenia nagród organizatorzy powiadomią zwycięzców telefonicznie lub mailowo. Wyniki konkursu zostaną również ogłoszone na stronie internetowej SP 16 w Nowym Sączu – www.zspg2.pl
  3. Dla zwycięzców konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych organizatorzy przewidują atrakcyjne nagrody i dyplomy.
  4. Nagrodzone oraz wyróżnione prace z każdej grupy wiekowej i kategorii konkursowej zostaną zaprezentowane w specjalnie wydanym albumie ukazującym walory artystyczne miasta Nowego Sącza.
  5. Każdy laureat i wyróżniony otrzyma publikację albumu zawierającą nagrodzone prace.

Informacji udzielają i zgłoszenia przyjmują:
p. Justyna Tyka, p. Aneta Mamala, p. Elżbieta Mrówka, p. Jolanta Bochniarz, p. Zofia Trzcińska, p. Agnieszka Obrzud