Debiut naszych pierwszoklasistów na krakowskiej scenie teatralnej

We środę, 16 maja 2017 roku, 13 uczniów klas pierwszych z naszej szkoły wystąpiło w przedstawieniu teatralnym w języku angielskim pt. ’Claude Monet and his magical garden’. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności językowe na deskach teatralnych w Krakowie podczas XXV¤Wojewódzkiego Przeglądu BLIŻEJ ŚWIATA, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 68 im. Jerzego Bińczyckiego w Krakowie – Witkowicach.

Młodzi artyści w pięknych strojach odzwierciedlających dziewiętnastowieczną Francję, opowiedzieli i zaśpiewali w języku angielskim historię o francuskim malarzu impresjonistycznym.

Na scenie pojawia się więc Julia Manet (w tej roli wystąpiła Martyna Pituch z¤1a), córka znanej impresjonistki Berthy Morisot (Wiktoria Król z 1b), która była przyjaciółką Moneta. Julia spotyka Renoira (Alex Błaszczyk z 1b), który wręcza jej w prezencie zestaw kredek oraz psa o imieniu Laertes. Znudzona pobytem w paryskim domu, wraz z mamą udaje się pociągiem do Giverny, gdzie podziwia piękno ogrodu Moneta, napotykając tam również pająki (Maksymilian Kowal 1b, Emilia Nalepa 1a), ślimaka (Antonina Zielonka 1a), motyla (Magdalena Biel 1b) oraz konika polnego (Antonina Sowińska 1a). Szukając swojego psa spotyka 76-letniego malarza pracującego w¤ogrodzie (w tej roli Jakub Jankowski 1b).  Spacerując po ogrodzie, Julia ogląda obrazy Moneta: lilie pływające po tafli stawu, pole ze złotymi stogami siana, topole, czy japoński mostek nad wodą. Wraz z malarzem udaje się również na wyprawę łódką, podczas której podziwia zachwycający widok lilii- błyszczących niczym gwiazdy. W domu malarza spotyka panią Monet (Anna Wajnert z 1a). W roli narratorów wystąpili: Krzysztof Skoczeń (1a), Julia Rucińska (1a), Wiktoria Kostrzeba (1b).

Słowa podziękowania należą się szczególnie Rodzicom pierwszoklasistów, którzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, wsparciem i pomocą w¤przygotowaniu dzieci do tego wyjątkowego debiutu na krakowskiej scenie teatralnej.

Autor: Beata Damasiewicz, Agnieszka Obrzud