Halówka chłopców

Dwa dni 20.10 2023 ( piątek ) i 23.10.2023 (poniedziałek ) uczniowie naszej szkoły brali udział w rozgrywkach naszej gminy w piłce halowej chłopców.
W piątek do rywalizacji w ramach Igrzysk Dzieci stanęli uczniowie klas 6 i młodszych. W turnieju brali udział zawodnicy z Barcic, Moszczenicy, Gołkowic, Gabonia, SP 1 ze Starego Sącza oraz nasi uczniowie. Cały turniej wygrali chłopcy z Barcic pokonując bardzo dobrze radzących sobie w turnieju zawodników z Moszczenicy. Trzecie miejsce wywalczyli koledzy z SP 1. Nasi uczniowie zajęli niestety ostanie miejsce i nie będą mogli tego występu zaliczyć do udanych.
Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Tudaj, Jan Karabin, Franciszek Długosz, Karol Kurzeja, Wiktor Korona, Kacper Jabłoński, Bartosz Stawiarski. Chłopcom dziękujemy za waleczność i życzymy lepszych rezultatów w przyszłym roku.
W poniedziałek na turniej zgłosili się starsi koledzy z klas 7 – 8 . Na hali przy SP 1 w Starym Sączu rywalizowali zawodnicy z Barcic, Przysietnicy, SP 1 Stary Sącz, Moszczenicy, Gołkowic i nasza reprezentacja w składzie: Fryc Radosław, Oświęcimka Maciej, Kurzeja Oliwier, Trojan Jakub, Jabłoński Igor, Obrzud Mateusz, Ciastoń Jarosław, Jankowski Jakub.. W pierwszej części turnieju pokonali kolegów z Przysietnicy i zremisowali z reprezentantami z Barcic. O wejście do finału rywalizowali zwycięsko z kolegami z SP 1 ze Starego Sącza. W meczu finałowym kolejny raz zmagali się z zawodnikami z Barcic i podobnie jak w pierwszym meczu rozpoczęli od przegrywania. Jednak wola walki sprawiła że dogonili kolegów i mecz zakończył się remisem 3 : 3. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne w których górą okazali się nasi uczniowie. Zdobywając 1 miejsce wywalczyli prawo startu w zawodach międzygminnych, które odbędą się w najbliższy czwartek w Rytrze.
Opiekunem zawodników podczas obu turniejów był Maciej Rejowski.