26 września! To właśnie dzisiaj obchodzony jest Europejski Dzień Języków
European Day of Languages
Europäischen Tag der Sprachen.

Świętuj więc razem z nami i weź udział w szkolnym konkursie plastyczno-językowym pod hasłem:

Poróżowanie po Europie z liczbami
Travelling across Europe with numbers
Reisen durch Europa mit Zahlen

A oto zadanie konkursowe:

Świętując Europejski Dzień Języków przygotuj w domu pracę plastyczną, na której dowolną techniką pokażesz bogactwo kulturowe wylosowanego dla Twojej klasy europejskiego kraju (ciekawe miejsca, kulturę kraju, elementy charakterystyczne dla danego kraju). Ale UWAGA: dodatkowo nie zapomnij, by na trzech chmurkach umieszczonych na niebie na Twoim plakacie przedstawiającym wylosowany kraj słownie zapisać liczby 1, 2, 3 w języku, w jakim w kraju przedstawionym na Twojej pracy się mówi.

ROZMIAR PRACY: kl. I-IV (A4), kl. V-VIII (A3)

Ostateczny termin oddania pracy do wychowawcy: mija 6 października 2023 r. (piątek). Wystawa prac połączona z wręczeniem nagród odbędzie się na akademii, na zakończenie szkolnych obchodów Europejskiego Dnia Języków w październiku.

DLA KLAS IV-VIII

A co jeszcze przygotowaliśmy dla Was? Od jutra do 6 października będziemy Was codziennie zaskakiwać tajemniczym pytaniem od LARY dotyczącym języków obcych w Europie. Kolejne pytania będą pojawiały się na dolnym korytarzu szkolnym, więc nie zapomnij codziennie sprawdzać pojawiające się tam pytania.

W poniedziałek 9 października w szkole pojawi się językowa skrzynia skarbów, do której będziecie mogli wrzucić odpowiedzi na pytania z językowej podróży przez Europę z Larą (The Language Journey across Europe with Lara/ Sprachenreise durch Europa mit Lara).

Wśród osób, które udzielą poprawne odpowiedzi na wszystkie pytania rozlosujemy podczas akademii nagrody-niespodzianki. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej językowej zabawy z okazji Europejskiego Dnia Języków.

Zachęcamy Was wszystkich do udziału w konkursach.

WYLOSOWANE KRAJE:

1a Polska

1b Hiszpania

2a Węgry

2b Portugalia

3a Niemcy

3b Austria

4a Wielka Brytania

4b Szwecja

5a Norwegia

5b Hiszpania

6a Francja