Wybory do Uczniowskiej Rady Szkolnej

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego zostały przeprowadzone w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Każda klasa mogła zgłosić swojego reprezentanta, byli to następujący uczniowie: 4a Artur Zańko, 4b Jakub Wójciak, 5a Zuzanna Majoch, 5b Natalia Jop, 6a Julia Trzajna, 6b Weronika Dyrek, 7a Martyna Pituch, 7b Martyna Bolsęga, 8a Karolina Bołoz. Następnie rozpoczęła się kampania, w której kandydaci przygotowali plakaty przedstawiające programy wyborcze. Zaprezentowali w ten sposób bardzo ciekawe i oryginalne pomysły. Kolejnym punktem kampanii wyborczej była debata, podczas której każdy z kandydatów mógł się zaprezentować i odpowiedzieć na zadawane pytania. Finałem tych wydarzeń były wybory przeprowadzone 18 września. Wszyscy uczniowie i nauczyciele mogli oddać głos na swojego kandydata. Po przeliczeniu głosów komisja podała oficjalne wyniki. Następnie odbyło się pierwsze zebranie nowo wybranej Rady Samorządu, podczas którego nastąpiło oficjalne powierzenie funkcji. Przewodniczącą szkoły została Martyna Bolsęga, zastępcami Artur Zańko i Martyna Pituch, pozostali członkowie Rady zostali przydzieleni do poszczególnych sekcji. Wszystkim kandydatom gratulujemy udziału w wyborach i życzymy powodzenia w pracach na rzecz społeczności szkolnej.

Opiekunowie URS

Podczas wyborów wykorzystano sprzęt #laboratorium przyszłości