Podsumowanie „Kangura Matematycznego 2023”

Kangur Matematyczny to międzynarodowy konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Co roku bierze w nim udział około 6 milionów uczniów z całego świata, w tym niemal 400 tys. młodych Polaków. Obecnie jest to najpopularniejsza impreza matematyczna na świecie.
Konkurs Matematyczny „Kangur” ma swoje korzenie w Australii, gdzie został zorganizowany w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Polska przystąpiła do konkursu w 1992 roku i od samego początku zajmuje czołowe miejsce pod względem liczby uczestników.
W tegorocznej edycji konkursu w naszej szkole wzięło udział 21 uczniów z klas od IV do VIII.
·        3 – w kategorii  Maluch
·        9 – w kategorii Beniamin
·        9 – w kategorii Kadet
Wyróżnienia za uzyskany wynik w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2023 otrzymali:
·        Jakub Biel kl. 4b
·        Kacper Wajnert kl. 6b
·        Aleksandra Tyka kl. 8a
·        Marcin Malinowski kl. 8a
Dyplomy i nagrody książkowe uczniom wręczyła Pani Dyrektor.
Gratulujemy uczniom osiągniętych wyników i dziękujemy wszystkim nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu.
Szkolny koordynator konkursu Agata Kurowska.