Klasa 6b nagrywa vloga w języku angielskim nt. Dnia Bezpiecznego Internetu

Uczniowie klasy 6B zrealizowali inspirujący projekt. Postanowiłi wziąć udział w kampanii „Dzień Bezpiecznego Internetu”, a ich celem było stworzenie edukacyjnego vloga dotyczącego bezpieczeństwa online. Podzielić się swoimi doświadczeniami i, z wykorzystaniem aparatu fotograficznego w funkcji video, oświetleniem i statywem, stworzyli niezwykłą treść. Sprzęt został zakupiony w rach programu Laboratoria Przyszłości.

Na samym początku projektu, nasi uczniowie zgłębili temat bezpiecznego korzystania z internetu. Zdobywając wiedzę na ten temat, byli w stanie przygotować wartościową treść, która ma na celu podniesienie świadomości innych dzieci i młodzieży na temat bezpiecznego surfowania w sieci. Dodatkowo podjęli się wyzwania stworzenia tego vloga w wersji angielskiej.

Uczniowie wykorzystali aparat fotograficzny w funkcji video, aby uzyskać wysoką jakość obrazu i dźwięku. Oświetlenie było również kluczowym elementem, zapewniającym dobrą widoczność uczestnikom vloga, a statyw pozwolił na stabilne nagrywanie i płynne ruchy kamery.

Nasi uczniowie poruszyli różne kwestie związane z bezpieczeństwem online, takie jak ochrona danych osobowych, unikanie nieznanych kontaktów, cyberprzemoc i szkodliwe treści. Przedstawili również praktyczne wskazówki i strategie, które można zastosować w celu zachowania bezpieczeństwa w sieci.

Pamiętajmy, że każdego dnia powinniśmy czynić internet bardziej bezpiecznym i odpowiedzialnym miejscem dla nas wszystkich.