Nasi uczniowie uwieczniają ważne wydarzenia i uczą się wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości

Nasi uczniowie w aktywny sposób wykorzystują sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Program ten daje uczniom możliwość rozwijania swoich umiejętności w dziedzinie fotografii i filmowania. Uczniowie mieli okazję korzystać z profesjonalnego sprzętu fotograficznego firmy Canon, aby uwiecznić niezapomniane chwile, a przy okazji uczyć się języka angielskiego.

Podczas projektu Laboratoria Przyszłości, uczniowie otrzymali nie tylko możliwość korzystania z wysokiej jakości aparatu fotograficznego, ale także szereg instruktaży przeprowadzonych przez p. Agnieszkę Obrzud.

Jednym z głównych zadań uczniów – drugoklasistów, było wykonanie serii zdjęć i kręcenie filmów podczas zabawy w zamawianie dań w restauracji Bugs Bistro. Na zdjęciach i filmikach zostali uwiecznieni uczniowie odgrywający rolę bohaterów podręcznika do nauki języka angielskiego: Lucy, the ladybird (biedronka), Gary, the glow-worm (świetlik), Colin, the caterpillar (gąsienica), Bella, the bee (pszczoła), Annie, the ant (mrówka), Danny, the dragonfly (ważka) a także wasps (osy), które okazały się być włamywaczami. Nasi pozytywni bohaterowie oprócz odgrywania zamawiania posiłków stanowią grupę detektywistyczną, która doprowadziła do aresztowania wasps. Wszystkie te sceny zostały uwiecznione przez uczniów klas drugich.

Sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości był również wykorzystywany podczas wycieczek i uroczystości szkolnych. Uczniowie, mimo niewielkiego doświadczenia w zakresie obsługi profesjonalnego aparatu fotograficznego uważnie słuchali i starali się wcielić w życie uwagi p. Agnieszki Obrzud. Rezultaty tych działań można zobaczyć w galerii zdjęć na stronie internetowej szkoły, gdyż wiele zdjęć tam zawartych zostało wykonanych właśnie przez naszych uczniów.

Projekt Laboratoria Przyszłości jest nie tylko świetną okazją dla uczniów do rozwijania umiejętności artystycznych, ale także do wykorzystania nowoczesnych technologii w procesie nauki. Projekt Laboratoria Przyszłości jest dla nas wszystkich inspiracją i przypomnieniem, że przyszłość należy do tych, którzy potrafią wykorzystać nowoczesne narzędzia i technologie.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszej strony internetowej, gdzie znajdą Państwo galerię zdjęć i filmy wykonane przez naszych utalentowanych uczniów. Przekonajcie się sami, jak Laboratoria Przyszłości wzbogaciły naszą szkołę o nowe sztuki wizualne i inspirujące historie, uwiecznione za pomocą aparatu w formie zdjęć i filmów.