Zajęcia z edukacji dla bezpieczeństwa poza klasą lekcyjną

Uczniowie z klas 8b i 8c wyruszyli na niezapomniane przygodowe wyjście w teren, mające na celu naukę korzystania z mapy. Wydarzenie to odbyło się w dniu 31 maja i było nie tylko doskonałą okazją do zdobycia praktycznych umiejętności, ale również do rozwijania współpracy i zespołowości wśród uczniów.

Podczas wyjścia uczniowie mieli możliwość praktycznego eksplorowania otaczającego terenu, korzystając z mapy terenu Leśnictwa Gaboń. Pod czujnym okiem doświadczonego leśniczego pana Jana Bulandy, klasy 8b i 8c uczyły się odczytywać kluczowe elementy mapy, takie jak skala, legenda i kierunki. Poznawali również podstawowe techniki orientacji, takie jak rozpoznawanie punktów orientacyjnych i wyznaczanie tras.

Wyjście w teren było pełne emocji, uczniowie z sukcesem radzili sobie z różnymi wyzwaniami nawigacyjnymi. Zajęcia pozwoliły uczniom zdobyć praktyczne doświadczenie w korzystaniu z mapy w realnych sytuacjach. Dodatkowo, uczniowie nabyli wiedzę na temat używania mapy jako narzędzia do poruszania się i orientowania w przestrzeni.

Całe wyjście było nie tylko edukacyjne, ale również stanowiło doskonałą okazję do integracji i budowania więzi między uczniami. Uczniowie mieli szansę współpracować, komunikować się i rozwiązywać problemy jako zespół, co przyczyniło się do wzmocnienia ich umiejętności interpersonalnych.

Jesteśmy dumni z zaangażowania i entuzjazmu uczniów z klas 8b i 8c podczas tego wyjścia w teren. Z pewnością zdobyli oni cenne umiejętności nawigacyjne, które będą przydatne przez całe życie. Dziękujemy Nadleśnictwu Stary Sącz za wsparcie i zaangażowanie w organizację tego wydarzenia oraz panu Janowi Bulanda za przeprowadzenie zajęć na terenie lasu w Gaboniu należącego do Nadleśnictwa Stary Sącz.

O organizację zajęć zadbała p. Agnieszka Obrzud, nauczycielka edukacji dla bezpieczeństwa w naszej szkole.