Pożegnanie a zarazem powitanie, czyli zajęcia klasy 3B w Bibliotece Miejskiej

Wakacje tuż, tuż… A jak wolne dni, to ważne, żeby były bezpieczne i żebyśmy spotkali się zdrowi i w stanie „nieuszkodzonym” w nowym roku szkolnym. Dlatego też tematem zajęć w bibliotece było bezpieczeństwo w czasie wakacji. Zaczęliśmy od rebusów dla mądrej głowy. Potem dzieci omawiały różne sytuacje, które mogą być groźne i jak temu przeciwdziałać. Następnie rysowaliśmy plakaty o tematyce „bezpiecznych wakacji”. Po ciężkiej pracy umysłowej przydała się chwila wytchnienia „na zielonej trawce” w pięknych ogrodach biblioteki. Niektórzy siedzieli na tarasie i czytali lub grali w planszówki, inni rozegrali partię szachów przy specjalnym stoliku, jeszcze inni grali w piłkę lub wesoło bawili się w chowanego. Miły dzień w bibliotece był pożegnaniem klasy trzeciej, gdyż była to ostatnia wizyta z wychowawczynią przed przejściem na wyższy szkolny level – do klasy już czwartej. Ale było to także powitanie nowego, samodzielnego rozdziału czytelniczego, już bez pani Bożenki przy boku i wspólnych wizyt w bibliotece, gdzie zawsze zapraszała nas serdecznie pani Jola Chruślicka z działu dziecięcego. Miejmy nadzieję, że zaszczepiony bakcyl czytelniczy zaowocuje dalszym odwiedzaniem tej i innych bibliotek i czytaniem, czytaniem, czytaniem… Powodzenia dzieciaki!

B.B.