Dzień Języka Angielskiego w naszej szkole

W piątek 5 maja 2023 roku w naszej szkole odbył się I Szkolny Konkurs Recytatorski w języku angielskim pod hasłem The Animal Kingdom. Uczniowie z klas I-VIII recytowali wybrane przez siebie wiersze o zwierzętach. Wydarzenie zostało oficjalnie otwarte przez dyrektora szkoły, Wiolettę Nowak, która przypominała, iż tegoroczna edycja konkursu recytatorskiego po raz pierwszy odbywa się w formie stacjonarnej, ale już w okresie nauki zdalnej podczas pandemii uczniowie brali udział w warsztatach literackich w języku angielskim i w formie konkursu online recytowali wiersz 'Daffodils” („Żonkile”), którego autorem jest William Wordsworth. Tegoroczny konkurs zorganizowany w związku z Dniem Języka Angielskiego 2023 (English Language Day), który oficjalnie obchodzony jest 23 kwietnia, cieszył się dużym zainteresowaniem. Zadanie konkursowe polegało na recytacji wybranych przez uczniów wierszy o zwierzętach w języku angielskim. Oprócz umiejętności językowych oceniany był także ogólny wyraz artystyczny. Uczniowie wykazali się dużo kreatywnością i umiejętnościami plastycznymi przygotowując autorskie rekwizyty, piękne stroje, a także zaskakujące sposoby prezentacji treści recytowanego w języku angielskim wiersza. Uczniom nie brakowało także odwagi, by wystąpić przed komisją konkursową oraz prawie stuosobową widownią i zaprezentować wybrany przez siebie wiersz w języku angielskim. W konkursie wzięło udział ponad 50 uczniów szkoły. Warto podkreślić, iż wśród uczestników konkursu znaleźli się również najmłodsi uczniowie szkoły, czyli pierwszoklasiści.

Uroczystość poprowadziła Oliwia Odważny, uczennica kl. 7a. Wyjątkowego kolorytu tej uroczystości dodał także wernisaż prac plastycznych wykonanych przez Bartłomieja Stelmacha, ucznia kl. 7a, który przygotował piękne portrety różnych zwierząt. Podczas konkursu recytatorskiego można również było obejrzeć prace plastyczno- językowe uczniów z kl. 1a oraz kl. 1b, które powstały podczas zajęć z języka angielskiego.

Koordynatorami całego przedsięwzięcia były nauczycielki języka angielskiego, Agnieszka Obrzud oraz Beata Damasiewicz. Pragną one złożyć podziękowania Annie Mazur, która przyjęła zaproszenie i oceniała występy uczniów i ich umiejętności językowe podczas obchodów Dnia Języka Angielskiego w Szkole Podstawowej nr 2 w Starym Sączu. Podziękowania należą się również Halinie Madziar, która oceniała występy uczniów od strony artystycznej, a także Monice Turek-Pelc za pomoc w przygotowaniu dekoracji towarzyszącej występom uczniów.

Dla wszystkich uczestników konkursu recytatorskiego była to z pewnością wspaniała przygoda w świecie zwierząt z językiem angielskim w tle podczas Dnia Języka Angielskiego 2023. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe podziękowania za aktywny udział w szkolnych obchodach Dnia Języka Angielskiego (English Language Day) i w nagrodę wezmą udział we wspólnej integracyjnej wycieczce o tematyce przyrodniczej. Komisja konkursowa wyłoniła także laureatów tegorocznej edycji konkursu, którzy w najbliższych dniach otrzymają dyplomy i nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Macmillan.

Kategoria klasy 1-3

I miejsce – Gajda Hanna z klasy 3a

II miejsce – Burnagiel Zuzanna z klasy 1a, Rams Weronika z klasy 3b

III miejsce – Orłowska Klara z klasy 2b, Citak Maciej z klasy 3a, Weber Katarzyna z klasy 1b, Kwak Julia z klasy 2b