Witaj majowa jutrzenko!

Jak co roku, uczciliśmy w naszej szkole, jedną z ważniejszych rocznic historycznych czyli uchwalenie Konstytucji 3 maja. Podczas uroczystej akademii uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, że Konstytucja 3 maja 1791 roku była pierwszą w Europie a drugą na świecie przyjętą ustawą zasadniczą. Zawierała podstawowe zasady ustroju Polski, ograniczała wpływy magnaterii a dawała prawa mieszczanom. Władzę państwową podzielono na prawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Konstytucja znosiła liberum veto i przywróciła dziedziczność władzy królewskiej. Podczas akademii cała społeczność szkolna mogła przekonać się jak ważne dla nas Polaków są słowa „ Wolność, Naród, Ojczyzna”. Montaż słowno – muzyczny został przygotowany przez uczniów klasy 1b pod opieką Pani Jolanty Korony – Olchawy oraz klasę 5b pod opieką Ewy Sojki. Piękną dekorację przygotowały Panie Agata Kurowska i Ewa Załubska.

Zapraszamy do galerii zdjęć (obsługa aparatu Franciszek Długosz z klasy 5b i Emilia Ziemba z klasy 8c). Aparat zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości)