Roboty w klasach trzecich

W ramach zajęć z programu „Laboratoria przyszłości” klasa 3a i 3b gościła koleżanki i kolegów z klas starszych, 6a i 8b. Korzystając z ich doświadczeń i umiejętności, dzieci klas trzecich miały możliwość zapoznania się z programowaniem i działaniem robotów skonstruowanych wcześniej przez uczniów starszych klas. Po udzielonych instrukcjach trzecioklasisty próbowali już samodzielnie zaprogramować różnego rodzaju roboty i sprawdzić skuteczność ich programów. Dzieci były bardzo skupione na swojej pracy i zachwycone ty, że mogą samodzielnie wprawić w określone ruchy swoje roboty. Jedna z uczennic, Ania, po zakończonych zajęciach powiedziała: „Proszę pani, to była najlepsza lekcja informatyki!”.

Dziękujemy uczniom klasy 6a i 8b za pomoc w przeprowadzeniu ciekawych zajęć dla młodszych kolegów.

B. B. / S. B.

’Zapraszamy do galerii zdjęć