Spotkanie wielkanocne

Zapraszamy do galerii zdjęć

Obejrzyj wideo – filmowali: Kuba Jankowski i Łukasz Cieśla z klasy 6b, którzy wykorzystali sprzęt zakupiony w ramach projektu Laboratorium Przyszłości

5 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej  nr 2 w Starym Sączu miała miejsce uroczysta akademia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klas czwartych zaprezentowali krótkie przedstawienie pt. „Historia Zbawienia”, opowiadające o losach człowieka od stworzenia i wypędzenia z Raju, aż do współczesnych czasów.

Młodzi aktorzy wcielili się w role: Boga – Maciej Wilk, Ducha Świętego –Zuzanna Majoch, Jezusa –Jakub Biel, diabła –Natalia  Jop, Adama – Karol  Kurzeja, Ewę – Weronika Pogwizd, Anioła – Gabriela  Bochenek, Matkę Boską – Małgorzata Kowal, św. Jana – Grzegorz Maślanka, żołnierzami byli – Julian  Kuziel i Mateusz Plata, we współczesne postacie wcieliły się – Klara Caban, Antonia  Makowska, Oliwia  Węgrzynek, Piłata – Aleksander  Cempa. Wspaniałym narratorem była Michalina  Zielonka. Pozostałe dzieci stanowiły tłum, który wzywał Piłata do skazania Jezusa na śmierć.

Na końcu Pani Dyrektor Wioletta Nowak złożyła wszystkim życzenia świąteczne, oraz przypomniała o zasadach bezpieczeństwa w wolnym od zajęć lekcyjnych czasie.

Zofia Trzcińska