Wycieczka do Krakowa

Dnia 17 marca 2023 roku o godzinie 6:45 z parkingu Park&Ride w Starym Sączu, wraz z opiekunami: Panią Elżbietą Mrówka, Panią Małgorzatą Wąchała, Panią Teresą Tokarczyk oraz Panią Agatą Kurowską, uczniowie klas: 5a, 6a i 8b wyruszyli na wycieczkę do Krakowa. Między innymi byłam tam ja – Julka z klasy 5a.
Celem naszej wycieczki był teatr im. Juliusza Słowackiego. Po udanej drodze autokarem w końcu dotarliśmy na miejsce i poszliśmy w stronę Małopolskich Ogrodów Sztuki. A tam czekał na nas spektakl pod tytułem “Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa. Przedstawienie było ciekawe, w niektórych momentach było nawet śmieszne. Po ukończonym spektaklu poszliśmy do Rynku Głównego, a tam mieliśmy możliwość przejścia przez krakowskie sukiennice. Następnie wyruszyliśmy na zwiedzanie podziemi rynku Krakowa, wraz z przewodnikiem. Po wyjściu z podziemnego muzeum, wybraliśmy się do teatru im. Juliusza Słowackiego, a oprowadzał nas Pan, który tam pracował. Mieliśmy możliwość wejścia na scenę, na której trwały przygotowania do spektaklu pt. “Dziady” Adama Mickiewicza. Przeszliśmy również przez garderobę, a następnie na inną salę, która wyglądała zachwycająco (w sumie to jak cały teatr). Po zwiedzaniu teatru udaliśmy się na ciepły posiłek do Restauracji Mc Donald’s.  Następnie był czas na zakup pamiątek (oczywiście nie mogło zabraknąć Zary i Sweetfactory). Około godziny 17:00 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Starego Sącza.
Moim zdaniem wycieczka była udana, a pogoda wręcz cudowna i mam nadzieję, że nie ostatnia z najlepszą grupą ze szkoły i opiekunami.

Julia Trzajna