Etap Gminny Ogólnopolskiego  Turnieju Wiedzy Pożarniczej

2 marca 2023r.  w budynku remizy  OSP w Starym Sączu odbył  się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”,  zorganizowany  przy współpracy Urzędu Miejskiego w Starym Sączu, Zarządu  Gminnego Związku OSP RP w Starym Sączu oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

W eliminacjach gminnych brali udział uczniowie szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych mieszkających na terenie  gminy Stary Sącz. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu pisemnego. Naszą szkołę reprezentowali: Franciszek Długosz kl. Vb zajął IV miejsce, Karol Golonka kl.7a zajął V miejsce, Szymon Łacniak kl. 6b, Kacper Wielosik 5a pod opieką Małgorzaty Maśko. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy okolicznościowe oraz słodycze, a zwycięzcy piękne nagrody, które ufundował Burmistrz Starego Sącza. Młodzież ze Szkoły Podstawowej z Popowic, SP1 i SP2 po zakończonym konkursie integrowała się w Cukierni ”Sadeckiej„ na lodach ufundowanych przez ks. Tomasza Starca.