STRONA GŁÓWNA
PATRON-TOMEK
PARTNERZY
GALERIA
KUP BILET
KONTAKT
HOME» aktualności
"Podróże i życie. Inspiracje", czyli coś zupełnie nowego 2017-02-20
pt1. "Podróże i życie. Inspiracje" (blok specjalny od 17.30) cena za cały moduł pt1: 18 zł

Takiego bloku wystąpień czy może lepiej spotkań jaki przygotowaliśmy na piątkowy wieczór jeszcze nie było na Bonawenturze. No może gdzieś na jakiś Tedexach, ale na pewno nie w starosądeckim kinie Sokół. W ten wieczór inspirujemy i motywujemy Was do zupełnie nowych wyzwań! Zachęcamy Was, żeby przyjrzeć się swojemu życiu z zupełnie nowej perspektywy i ... otworzyć na nowe możliwości pozyskiwania większych ilości czasu na swoje pasje, m.in. na podróże. O tym właśnie opowiedzą nasi goście.
Ostrzegamy zatem! To mogą być najlepiej wydane 18 zeta w Waszym życiu! :-)

Arleta i Rafał Adamscy. "Digital Nomads. Praca, która nie ogranicza. Podróż, która się nie kończy."

Arleta i Rafał Adamscy, albo (od nazwy bloga) "zamieszkali" to cyfrowi nomadzi. Poznali się w czasach studenckich (choć razem nie studiowali), a zaraz po nich pobrali się. Od tamtej pory pracują zdalnie, online, zmieniając co jakiś czas miejsce pobytu (m.in. na Wyspach Kanaryjskich i w Izraelu). Obecnie są w Polsce, w trakcie kilkumiesięcznej przerwy w podróży podczas, której m.in. "ogarniają" swoje sprawy firmowe.
Na co dzień są grafikami, tworzą strony, sklepy, portale www, aplikacje, obsługując klientów zdalnie. Angażują się również w inne projekty, niekoniecznie związane z pracą zawodową, stale szukając nowych możliwości rozwoju. O pracy online, która w Polsce jeszcze raczkuje, wiedzą naprawdę dużo, a "cyfrowy nomadyzm" czy też location independent living to styl życia, który sobie upodobali.
Opowiedzą o swoich doświadczeniach z zakresie łączenia podróży z pracą. Podzielą się swoją wiedzą i praktycznymi wskazówkami. Jak wygląda życie, kiedy nie jest się zależnym od miejsca pracy? Dla kogo jest praca zdalna i jakie stwarza możliwości? Jak mieszka się w różnych miejscach i krajach? Będą zachęcać innych do podjęcia świadomego życia w pełni, do podążania własną drogą, tak jak robią to na swoim blogu zamieszkali.pl





Witold Zbijewski "Życie w kamperze - jak odzyskać czas"




Czasem warto skonfrontować swój model życia i system wartości z modelem "odwrotnym", który go podważa, choćby po to żeby przewartościować niektóre sprawy. I być może dzięki temu odzyskać CZAS, najbardziej deficytowe dobro we współczesnym świecie, którego brak uniemożliwia większości z nas spełniania swoich pasji podróżniczych w takim zakresie jaki nam się marzy. Witold Zbijewski sam o sobie do niedawna mówił, że jest najmłodszym emerytem w Polsce. Jak to osiągnął? Wcale nie przez zgromadzenie dużych oszczędności, a wręcz przeciwnie ograniczając koszty życia.
Teraz żyje "odwrotnie", zdrowo i na luzie po tym, po tym jak zbliżając się do czterdziestki postanowił podziękować za pracę w korporacji i przejść na dobrowolną "wcześniejszą emeryturę" i pomaga teraz innym odzyskać czas. Odkrył, że najcenniejszą rzeczą na świecie jest CZAS. Dlatego w 2011 roku zrezygnował z "dobrze" płatnej pracy i bierze wypłatę w czasie. Od tamtej pory przez 10 miesięcy w roku nie zarabia, a używa kamperowego życia łącząc to z podróżami. Bo do podróżówania potrzeba zarówno trochę pieniędzy jak i czasu. Zanim odważył się na ten krok był jednym z wielu warszawskich karierowiczów, pracował jako kontroler finansowy. Wszystko zmieniło się pewnego dnia, gdy zobaczył kampera. Od tego czasu żyje większość roku w drodze. Nie obchodzi go polityka i nie wie czym jest codzienny stres. Potrafi przeżyć dzień nie wydając więcej niż 10 złotych i przy takim budżecie czuje "prawdziwą lekkość". Uznaje, że ważniejsze niż pieniądze są: czas, wolność, zdrowie, radość i ciekawe relacje z ludźmi.
Podsumowując rok 2016 na swoim blogu kamperwmiescie.blogspot.com uznał go za najlepszy okres w swoim życiu. Pełen ciekawych przeżyć i wrażeń. Z rekordem czasu mieszkania na stałe w kamperze (przez 9 miesięcy od marca do końca listopada). A właśnie teraz zaczyna się kolejny sezon.



Dodatkowo w sobotę rano (o 10.00) Witold poprowadzi otwarty warszat "Jak odzyskać czas". Warsztat obejmie kilka ćwiczeń nakierowujących na to, co robić w życiu by być radosnym i inteligentnym czasowo.

Witold Gapik "Pijany Martwym Gruzinem" i inne historie

Witold Gapik to barwna postać. Właściciel firmy handlowej operującej w regionie Morza Kaspijskiego, pisarz, miłośnik wina i muzycznych festiwali. Obieżyświat. Przez kilka lat był menedżerem eksportu w Ceramice Paradyż, budując jej sieć sprzedaży w Uzbekistanie, Kirgizji, Gruzji, Azerbejdżanie, Armenii, Iranie. Wcześniej podobny projekt (budowa sieci składów meblowych) realizował na Ukrainie. Przeszedł ciekawą ewolucję zawodową. Dziś realizuje swoje pasje pisarskie, muzyczne oraz projekty zawodowo-hobbystyczne jak choćby Wine & Sun, który sam nazywa projektem "wakacyjnym", lekkim jak kieliszek wina wypitego na kwiecistej werandzie. Przepełnionym muzyką i dysputami o sztuce do białego rana, sporami o literaturę i muzykę.
Postsowieckie rubieże opisał z perspektywy agenta handlowego w książce "Pijany martwym Gruzinem" trafiając w czasie swoich handlowych podróży w miejsca, gdzie jak się okazało, nadal można przeżywać przygody i awantury rodem z Jedwabnego Szlaku w epoce Marco Polo i Tamerlana. Książka pełna jest anegdot opisujących nieprawdopodobne sytuacje, które nie miałyby prawa wydarzyć się na uporządkowanym, a więc nudnym i przewidywalnym Zachodzie. Książka została zgłoszona do Nagrody Kapuścińskiego (za 2017 r), i po wyprzedaniu I wydania, zostanie wznowiona (maj 2017) przez wydawnictwo ,,Bezdroża".
Witold Gapik jest świetnym gawędziarzem i mistrzem w dziedzinie toastów, w których doskonalił się pod okiem niezrównanych gruzińskich tamadów. Opowie nam niektóre ze swoich opisanych w książce przygód i podsumuje ewolucję jaką przeszedł oraz czego nauczyły go podróże na Wschód.





Prolog i wprowadzenie do przeglądu "Kultowe filmy o podróżach, które musisz zobaczyć"*.

W ramach przeglądu zobaczymy cztery filmy fabularne z wyeksponowanym motywem podróży, które zyskały status filmów "kultowych" i regularnie wymieniane są w rankingach i zestawieniach najbardziej cenionych filmów wszechczasów poświęconych tej tematyce. Film wprowadzający do cyklu pokażemy w ramach bloku piątkowego (pt1) pozostałe 3 filmy złożą się na poranny blok niedzielny (nd1).

"Sekretne życie Waltera Mitty", reż. Ben Stiller, USA 2013, 114 min

Tytułowy bohater to postać, z którą wielu widzów może się identyfikować. Pracuje jako "facet od negatywów" w magazynie Life. Taki przeciętny przeciętniak o nieprzeciętnym wnętrzu. Impulsem do zmiany zostaje pewne zdjęcie. Reżyser zdaje się rozumieć tych wszystkich, którzy pragną osiągnięcia czegoś więcej, wyrwania się z kieratu codzienności i spełniania marzeń. Na przykładzie Waltera pokazuje, że poświęcenie zostanie nagrodzone, że cierpliwość się opłaci. Wszystko będzie dobrze, bo w życiu jest czas i miejsce i na pracę, i na przygodę, i na miłość. Fenomenalna jest strona wizualna - ciepła kolorystyka, zgrabne efekty specjalne i przecudowne krajobrazy. Ten film naładuje Was pozytywną energią. Poczujecie, że nie trzeba bać się zmiany i że w posiadaniu marzeń nie ma nic złego.




https://youtu.be/Q2WutnGKDhc

Bilety na festiwal kupisz TUTAJ

Skomentuj ten artykuł





tu będziemy w 2015 roku »
tu byliśmy w 2014 roku »
tu byliśmy w 2013 roku »
tu byliśmy w 2012 roku »
tu byliśmy w 2011 roku »
wejdź do galerii Tomka »

Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer
partnerzy »
mugga ERV

  © Bonawentura 2010 Created by PolClick.pl

Liczniki na bloga