RDN https://rdn.pl Wed, 18 Jan 2023 12:07:48 +0000 pl-PL hourly 1 https://rdn.pl/wp-content/uploads/2022/03/cropped-favicon-1-32x32.png RDN https://rdn.pl 32 32 Uczniowie tarnowskich szkół odliczają dni do ferii. Co mogą robić w Tarnowie? https://rdn.pl/151834/uczniowie-tarnowskich-szkol-odliczaja-dni-do-ferii-co-moga-robic-w-tarnowie/ Wed, 18 Jan 2023 12:07:48 +0000 https://rdn.pl/?p=151834 Ferie w województwie małopolskim rozpoczną się dopiero 30 stycznia. Zapytaliśmy młodych tarnowian jakie mają plany na dwa tygodnie wolnego.

– Będę układał klocki lego. – Do mnie przyjdzie kolega. – Wyjadę do babci na wieś i będę się bawiła z moją kuzynką i opiekowała kuzynem. – Pojadę do babci. – Polecę do Anglii. – Będę bawić się z moim pieskiem. – Będę pomagał cioci w gotowaniu. – Będę siedziała w domu i będę kolorowała. – Pojadę na pół kolonie i będę pomagać mojej cioci przy małej kuzynce i będę jeździć konno. Będę jakieś plastyczne rzeczy robić, będziemy chodzić na spacery. – Będę chodzić na boisko i grać w piłkę nożną. – Chyba polecę do jakiegoś kraju i będę na kuligu. – Ja będę w domu i będę się bawił z kotem. – Będę grał w piłkę nożna z moim bratem. Ja będę rysować i siedzieć w domu. – Będę układać klocki lego. – Na łyżwach bym pojeździła i na nartach.

Dla tych, którzy pozostaną w domach, tarnowskie instytucje przygotowały specjalne propozycje. Ofertę na ferie mają m.in. Pałac Młodzieży, który proponuje m.in. zajęcia rekreacyjne, sportowe, plastyczne, wokalne, taneczne, fotograficzne i ceramiczne. KANA w swojej ofercie przygotowała wycieczki, kulig i warsztaty, a Biblioteka Miejska oferuje zabawy detektywistyczne, zagadki, łamigłówki i rebusy związane z dziecięcia i młodzieżową literaturą.

Centrum Sztuki Mościce zaprasza na zimowe warsztaty edukacyjno-artystyczne, Pasaż Odkryć organizuje Naukowe Ferie, w Tarnowskim Centrum Kultury będą zajęcia plastyczne, a w kinie Marzenie specjalne seanse dla najmłodszych, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna organizuje Zimową Akademię Kreatywną.

Cena tygodniowych półkolonii waha się od około 300 do blisko 800 złotych.

Ci, którzy w ferie będą chcieli skorzystać z basenu i lodowiska Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zapłacą mniej niż zwykle.

]]>
Kim jest doula? Jak może pomóc kobiecie w trakcie porodu? – audycja z 17.1.2023 https://rdn.pl/151823/kim-jest-doula-jak-moze-pomoc-kobiecie-w-trakcie-porodu-audycja-z-17-1-2023/ Wed, 18 Jan 2023 10:23:14 +0000 https://rdn.pl/?p=151823 Rodząca kobieta potrzebuje wsparcia zarówno fizycznego, jak i emocjonalnego – powiedziała w rozmowie z RDN Małopolska Sabina Jakubowska, która od lat jako doula towarzyszy kobietom przy porodach.

Autorka powieści 'Akuszerki’, zwraca uwagę na dużą rolę osoby towarzyszącej. Podkreśla, że dobrze kiedy oprócz męża, przy porodzie może być także doula.

– Każdemu z tych mężczyzn, z którymi w teamie idziemy z panią rodzącą do porodu mówię tak: Słuchaj, ja wiem co pomaga, aby poród płynął, co pomaga aby ta kobieta poczuła się dobrze, swobodnie, żeby ona miała to poczucie, że wszystko jest jak należy, ale ty jesteś specjalistą od tej konkretnej kobiety, czyli zbudujmy taki zespół, w którym ja ci dam trochę mojej wiedzy i doświadczenia, a ty przełożysz to na język tej konkretnej swojej pani, bo tylko ty wiesz co ją śmieszy, co ją cieszy, co ją denerwuje, co ją ekscytuje.

Sabina Jakubowska, zwraca uwagę, że poczucie bezpieczeństwa ważne jest także zaraz po porodzie. Częste problemy młodych matek z karmieniem piersią wynikają ze złej kondycji psychicznej.

– Badania naukowe wykazały, że 97 procent kobiet na planecie albo nawet więcej ma pokarm. Reszta to są czynniki cywilizacyjne, kulturowe i medyczne, czyli ten pokarm napłynie jeśli mózg włączy produkcję, a mózg włączy produkcję jeśli będzie napływ oksytocyny i tych wszystkich innych hormonów odpowiedzialnych za produkcję pokarmu. Kiedy one się pojawiają? Kiedy kobieta czuje się bezpieczna, kiedy ona ma poczucie, że miała dobry poród, jej poczucie kompetencji jako matki nie jest podważane na każdym kroku przez np. nią samą, personel medyczny, rodzinę.

Sabina Jakubowska będzie gościem spotkania organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnowie. Podczas warsztatów kobiety dowiedzą się jak pozbyć się lęku przed porodem i pielęgnacją noworodka, jak zbudować więź z małym dzieckiem i jak zaakceptować swoje ciało po porodzie. Nauczą się także specjalnego masażu, który wpływa kojąco na maluszka i pomaga m.in. przy kolkach.

Spotkanie w bibliotece odbędzie się w środę, 1 lutego o godz. 17.00

]]>
Zniszczona ul. Tuchowska w Zalasowej została wyremontowana https://rdn.pl/151819/zniszczona-ul-tuchowska-w-zalasowej-zostala-wyremontowana/ Wed, 18 Jan 2023 10:20:42 +0000 https://rdn.pl/?p=151819 Większe bezpieczeństwo pieszych i duży komfort kierowców, zwłaszcza producentów drewna. Droga, która była bolączką gminy Ryglice została wyremontowana. Jest nowy asfalt i chodniki.

Chodzi o półtorakilometrowy odcinek ulicy Tuchowskiej w miejscowości Zalasowa.

Remont pochłonął ponad milion złotych, z czego 990 tys. na remont przekazały Lasy Państwowe, reszta to środki powiatu tarnowskiego.

Jak mówi dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie Paweł Szczygieł, dofinansowanie od Lasów to wyraz współodpowiedzialności nie tylko za gospodarkę leśną, ale i bezpieczeństwo, bo dzięki nowym drogom będzie można szybciej zareagować np. w przypadku pożaru.

– To jest to poczucie współodpowiedzialności, bo drogi, które mogą mieć i mają związek z gospodarką leśną, mogą otrzymać te dofinansowanie. Trzeba pamiętać o tym, że ta gospodarka leśna to jest także odpowiedzialność za ewentualne zagrożenie pożarowe. Dostępność terenu to nie tylko wywóz drewna, ale odpowiedzialność w zakresie funkcji ochronnych.

Asfaltowa droga przysłuży się przede wszystkim lokalnym producentom drewna, ponieważ w tamtym rejonie jeździ wiele transportów z drewnem. Zwiększyło się także bezpieczeństwo pieszych, ponieważ w wielu miejscach dobudowano chodniki.

Droga w Zalasowej jest droga powiatową. Starosta tarnowski Roman Łucarz mówi, że od lat prosiła się o remont.

– Pan burmistrz Paweł Augustyn, czy radny Władysław Olszówka wielokrotnie mówili o tej drodze, że trzeba ją wyremontować, dlatego, że transport drewna, który idzie po tym odcinku, to transport wielotonowy. To powoduje niszczenie tej drogi. Dlatego staraliśmy się, aby pozyskać te środki finansowe. Po raz pierwszy w historii, moim zdaniem to zasługuje na wielkie słowa uznania, Lasy Państwowe dostrzegły potrzebę remontu tych dróg, po których sami jeżdżą. To zasługuje na wielkie słowa uznania i myślę, że to jest początek dobrej współpracy między nami samorządowcami a Lasami Państwowymi

 

Jak zaznacza burmistrz Ryglic Paweł Augustyn, w ciągu ostatniego roku na terenie gminy wyremontowano 28 dróg ze środków własnych i zewnętrznych.

– My jako gmina zainwestowaliśmy blisko 13 milionów złotych z Polskiego Ładu, wyremontowaliśmy 28 dróg, blisko 18 kilometrów. W ciągu ostatniego roku na inwestycje łącznie z dofinansowaniami od innych instytucji wydaliśmy na drogi 17 milionów złotych, takiej kwoty jeszcze nikt nigdy wcześniej nie zainwestował w drogi.

Dzięki dobrym warunkom pogodowym remont drogi powiatowej relacji Tuchów-Zalasowa-Lubcza-Dęborzyn, w miejscowości Zalasowa, zajął nieco ponad cztery tygodnie i zakończył się pod koniec 2022 roku.

’To była bolączka gm. Ryglice’. Ulica Tuchowska w Zalasowej zostanie wyremontowana przy wsparciu Lasów Państwowych

 

 

]]>
Delegacja z diecezji tarnowskiej na czele z biskupem Andrzejem Jeżem poleci do Republiki Konga https://rdn.pl/151801/delegacja-z-diecezji-tarnowskiej-na-czele-z-biskupem-andrzejem-jezem-poleci-do-republiki-konga/ Wed, 18 Jan 2023 10:12:07 +0000 https://rdn.pl/?p=151801 Do Afryki uda się także biskup kielecki Jan Piotrowski, który był przed laty misjonarzem w Republice Konga.

Ten rok jest szczególny jeśli chodzi o zaangażowanie misyjne Kościoła tarnowskiego. W maju minie 50 lat od podjęcia przez pierwszych trzech księży tarnowskich posługi misyjnej w ówczesnej Ludowej Republice Konga.

Bp Andrzej Jeż będzie konsekrował kościół wybudowany przez naszego misjonarza, a także odwiedzi miejsca, gdzie pracują tarnowscy misjonarze.

– Ważnym wydarzeniem będzie Msza św. w Brazzaville, w stolicy kraju, którą będziemy koncelebrować z biskupem kieleckim Janem Piotrowskim, który był misjonarzem na tych terenach. Drugim ważnym wydarzeniem będzie Msza św. w diecezji Dolisie, gdzie ks. Marian Pazdan wybudował kolejny kościół. Będę konsekrował tę świątynię. W planach jest Msza św. w Lulombo z okazji 25 – lecia męczeńskiej śmierci ks. Jana Czuby.

Misyjna wizyta duszpasterska rozpocznie się na początku lutego.

50 lat temu wyjazd trzech tarnowskich księży do Konga był początkiem wielkiego otwarcia się diecezji tarnowskiej na dzieło misyjne Kościoła. W sumie do posługi misyjnej w różnych krajach wyjechało dokładnie 150 księży tarnowskich.

]]>
Tarnowskie szkoły wśród najlepszych w Polsce. Co wpłynęło na sukces? https://rdn.pl/151798/tarnowskie-szkoly-wsrod-najlepszych-w-polsce-co-wplynelo-na-sukces/ Wed, 18 Jan 2023 10:00:53 +0000 https://rdn.pl/?p=151798 To szkoła dla ludzi ambitnych i zmotywowanych, mocno sprzyja samorozwojowi – mówią uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, które w rankingu Perspektywy 2023 zajęło najwyższą pozycję w mieście.

Ranking uwzględnia pół tysiąca liceów ogólnokształcących i 300 techników w Polsce.

Tarnowska szkoła znalazła się na 109. pozycji wśród liceów w kraju i jednocześnie zajmuje dziewiąte miejsce w Małopolsce.

– Myślę, że bardzo w dużym stopniu wpłynęło indywidualne zaangażowanie uczniów, bo jednak do szkoły uczęszczają takie osoby, które mają dość spore ambicje dotyczące studiów, dość spore ambicje dotyczące w ogóle kariery i po prostu zależy im na to, żeby się na te dobre studia dostać, zależy im na to, żeby coś tam osiągnąć więcej, więc na pewno taka indywidualna motywacja zrobiła swoje. Myślę, że na początku warto zaznaczyć, że nasza szkoła bardzo sprzyja samorozwojowi jest dużo kółek zainteresowań, które mogą nas rozwijać i dzięki temu my też rozwijamy swoje zainteresowania. Poszerzamy swoją wiedzę, więc myślę, że to też w dużej mierze uprzyjemnia nawet przychodzenie do tej szkoły.

Jak mówi w rozmowie z RDN Małopolska dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego Jan Ryba, w rankingu liczą się przede wszystkim wyniki matur, ale także sukcesy uczniów na olimpiadach przedmiotowych.

– Ranking Perspektyw bierze pod uwagę wyniki matur przede wszystkim. 45% wagi tych wszystkich punktów to są wyniki matur na poziomie rozszerzonym, kolejne 30% to są matury podstawowe i 25% olimpiady. Oczywiście w olimpiadach też mamy swoje sukcesy i one też wpływają na ten poziom w rankingu.

W zeszłym roku ten wynik był lepszy, ponieważ III LO zajęło 75. miejsce w rankingu ogólnopolskim.

W rankingu techników najwyżej sklasyfikowano Technikum nr 4 im. Tadeusza Tertila w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie, które w skali kraju zajęło 64. miejsce, a w Małopolsce plasuje się na dwunastej pozycji.

 

]]>
Nowa stacja uzdatniania wody coraz bliżej? Do końca roku Grybów chce mieć pozwolenie na budowę https://rdn.pl/151789/nowa-stacja-uzdatniania-wody-coraz-blizej-do-konca-roku-grybow-chce-miec-pozwolenie-na-budowe/ Wed, 18 Jan 2023 08:38:34 +0000 https://rdn.pl/?p=151789 Do końca roku miasto Grybów chce uzyskać pozwolenie na budowę nowoczesnej stacji uzdatniania wody. To będzie jeden z priorytetów działań samorządu w roku 2023.

Inwestycja ma zapewnić poprawę jakości wody dostarczanej mieszkańcom i chronić miasto przed awariami, podobnych do tych, które miały miejsce w ubiegłym roku.

To będzie wielomilionowe przedsięwzięcie i na pewno będziemy musieli starać się o finansowanie z zewnątrz – mówił w programie Słowo za Słowo burmistrz Grybowa, Paweł Fyda.

 

– Nie ukrywam, że jest to bardzo duże zadanie również, jeśli chodzi o kwotę. Na ten cel już wydaliśmy ponad pół miliona złotych, w większości na kwestie związane z wykonaniem dokumentacji budowlanej. W ubiegłym roku została podpisana umowa i projektanci już pracują, były też spotkania w terenie. Teraz czekamy na przygotowanie wstępnych dokumentów, które będziemy chcieli zatwierdzać.

Budowa nowej stacji uzdatniania to część szerszego planu zabezpieczającego miasto przed skażeniami wody oraz awariami.

Jak zapewnia Paweł Fyda, działa też program funkcjonalno-użytkowy dla ujęcia wody Równie, a samorząd po wcześniejszych awariach wykonał wiele potrzebnych analiz technicznych.

Rozmowa z burmistrzem Grybowa:

]]>
Ks. Piotr Tsiviuk: Czynienie dobra jest drogą do jedności. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan https://rdn.pl/151781/ks-piotr-tsiviuk-czynienie-dobra-jest-droga-do-jednosci-rozpoczyna-sie-tydzien-modlitw-o-jednosc-chrzescijan/ Wed, 18 Jan 2023 08:09:18 +0000 https://rdn.pl/?p=151781 Słowa zaczerpnięte z księgi proroka Izajasza (Iz 1,17) 'Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości” to hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań na całym świecie spotykają się na ekumenicznych nabożeństwach, koncertach i innych spotkaniach, by poznawać się nawzajem i wspólnie modlić się o jedność.

Jak mówił na antenie RDN Małopolska duchowny kościoła greckokatolickiego ks. Piotr Tsiviuk, czynienie dobra jest drogą do jedności.

– Kościół pokazuje, poprzez rozmowę, ten tydzień modlitwy i dialogu, przeżywamy go też na Ukrainie, pokazuje że można iść do jedności. Ten Kościół, który podaje rękę, robi ten pierwszy krok, po to by przyjmować tych wszystkich, którzy by chcieli być, którzy może nie do końca rozumieją czym ta jedność jest, czym jest ekumenizm. Kościół Katolicki pokazuje, że jest otwarty, że robi ten pierwszy krok i przyciąga każdego człowieka jak do swego domu rodzinnego.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan potrwa od 18 do 25 stycznia. Pierwszy raz został zorganizowany w 1908 r. Został on zaproponowany przez pioniera ruchu ekumenicznego Paula Wartsona z USA.

 

]]>
Policja z Limanowej opublikowała wizerunki sprawców kradzieży w jednym ze sklepów w centrum miasta [ZDJĘCIA] https://rdn.pl/151773/policja-z-limanowej-opublikowala-wizerunki-sprawcow-kradziezy-w-jednym-ze-sklepow-w-centrum-miasta-zdjecia/ Tue, 17 Jan 2023 14:51:03 +0000 https://rdn.pl/?p=151773 Kamery monitoringu uchwyciły dwóch mężczyzn, którzy mogą być zamieszani w tę sprawę. Ze sklepu elektronicznego skradziono w poniedziałek (16.01) telefony komórkowe i laptopy o łącznej wartości około 100 tysięcy złotych.

Jak podają służby sprawcy mieli odjechać z miejsca zdarzenia samochodem marki BMW serii 3, prawdopodobnie koloru granatowego na holenderskich tablicach rejestracyjnych (koloru żółtego, nr: 97-JK-XG.)

Każdy, kto rozpoznaje mężczyzn lub ma jakiekolwiek informacje, które mogą pomóc śledczym proszony jest o kontakt z policją.

Jest to możliwe osobiście w komendzie lub telefonicznie pod numerem telefonu 47-83-45-400 lub 112. Informacje można także przekazać w formie elektronicznej na adres e-mail: rzecznik@limanowa.policja.gov.pl.

]]>
Czy osoby nietrzeźwe zajmują chorym miejsca na nowosądeckim SOR-ze? Szpital zapowiada kontrolę https://rdn.pl/151764/151764/ Tue, 17 Jan 2023 13:32:48 +0000 https://rdn.pl/?p=151764 Radni PiS-Wybieram Nowy Sącz mówią o tłoku na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym z powodu przewożenia tam osób nietrzeźwych. Taką sytuacją miała wywołać likwidacji Izby Wytrzeźwień w Nowym Sączu. Chociaż sam szpital nie potwierdza tych informacji, to zapowiada zbadanie sprawy.

Izba Wytrzeźwień w Nowym Sączu przestała funkcjonować 1 stycznia. Stało się to większością głosów miejskich radnych, ale nie tych z klubu PiS-Wybieram Nowym Sącz, którzy ostrzegali, że decyzja o likwidacji Izby może skończyć się kierowaniem osób nietrzeźwych na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Czy po ponad dwóch tygodniach tak jest?

– Niektórzy z mieszkańców szukają sensacji. Tak, sensacja jest. Trzeba wejść na sądecki SOR i zobaczyć, jaka to jest sensacja – mówi radna Ilona Orzeł i podaje szczegóły.

– Dochodzi do tego, że z oddziałów szpitalnych zostały ostatnio zwiezione wszystkie możliwe wózki, żeby tylko umieścić gdzieś chorego. I to jest wciąż za mało. Jeżeli te osoby nietrzeźwe zajmują łóżka, to proszę sobie wyobrazić, że przy tej sytuacji epidemiologicznej, gdy mamy teraz wysyp chorób, to jest dla pacjenta dramat.

Do informacji przekazanych przez Ilonę Orzeł odniosła się rzecznik szpitala w Nowym Sączu, Agnieszka Zelek. Według niej, na razie trudno jest stwierdzić, czy ta teza jest prawdziwa.

– Pacjentów jest dużo i czasem są łóżka zwożone, ale ciężko jest mi teraz powiedzieć, czy tak jest każdego dnia. Oczywiście zdarzają się dni, że pacjentów jest tak dużo, że łóżka pewnie są pożyczane z innych oddziałów.

Rzecznik podkreśla, że jeśli problem jest to i tak trzeba poczekać do końca stycznia, bo wtedy będzie można oficjalnie podsumować pierwszy miesiąc funkcjonowania szpitala po likwidacji Izby Wytrzeźwień. Jak dodaje, jest wiele pytań w tej sprawie, dlatego szpital chce je wyjaśnić.

– Codziennie są inni lekarze dyżurujący, dlatego musimy z wszystkimi porozmawiać i sprawdzić kartoteki. Taką podjęliśmy decyzję z dyrekcją. Zrobiliśmy zestawienie, jak to wyglądało w styczniu 2022 roku, a jak teraz. Myślę. że to będzie najbardziej konstruktywne i pokazujące, czy tych pacjentów jest więcej, czy nie.

Szpital chce ogłosić zestawienie na przełomie stycznia i lutego. Wtedy okaże się, czy część radnych miała rację, protestując przeciwko likwidacji Izby Wytrzeźwień, czy ich obawy były zbyt daleko idące.

]]>
Albert Sanek: Obecnie możemy być zadowoleni z dotychczasowych wyników, ale czeka nas jeszcze bardzo dużo pracy https://rdn.pl/151758/albert-sanek-obecnie-mozemy-byc-zadowoleni-z-dotychczasowych-wynikow-ale-czeka-nas-jeszcze-bardzo-duzo-pracy/ Tue, 17 Jan 2023 13:02:50 +0000 https://rdn.pl/?p=151758 Szczypiorniści Grupy Azoty Unii Tarnów cały czas szlifują formę przed początkiem drugiej rundy PGNiG Superligi. Mają za sobą już pierwszy sparing, a teraz trenują w Arenie Jaskółka.

Jak mówił w Strefie Sportu kapitan tarnowian Albert Sanek, zawodnicy liczą, że ciężka praca pomoże im osiągać dobre wyniki również w drugiej połowie sezonu.

– Okres do końca miesiąca na pewno będzie bardzo ciężki. Musimy naładować baterie na drugą część sezonu. Pierwszym poważnym sprawdzianem przed meczami ligowymi będzie mecz Pucharu Polski rozgrywany tutaj w Tarnowie z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Wówczas zobaczymy, jak się będziemy prezentować. Wierzę w to, że praca, którą teraz wykonujemy na treningach będzie procentować i będziemy bardzo dobrze przygotowani na rozgrywki drugiej rundy.

Tarnowskie 'Jaskółki’ po pierwszej części sezonu mają na swoim koncie 19 punktów i zajmują 7. miejsce w PGNiG Superligi, a ich pozycja może być jeszcze wyższa. To duża zmiana w porównaniu do poprzednich rozgrywek, kiedy do ostatniego spotkania musieli drżeć o byt w najwyższej klasie rozgrywkowej i może. Rozgrywający Unii stara się jednak studzić nastroje, by nie narzucać na siebie i resztę zespołu dodatkowej presji wyniku.

– Biorąc pod uwagę wyniki z naszych ostatnich lat naszych występów w PGNIG Superlidze, to przed sezonem taki wynik po pierwszej rundzie bralibyśmy w ciemno. Natomiast nie ma co pompować balonika. Wiele do nas głosów dochodziło, że gramy coraz lepiej i nawet możemy aspirować o wyższe lokaty, ale ja uważam, że dopiero to jest półmetek sezonu nawet tabela pokazuje, że w lidze jest bardzo wyrównany poziom i panuje duży ścisk. Dlatego w tych rozgrywkach mamy bardzo dużo roboty do wykonania i musimy zdobyć co najmniej dwa razy tyle punktów co teraz. Wówczas na koniec będziemy mogli sobie przybijać 'piątki’ i cieszyć się z osiągniętego wyniku.

Teraz przed szczypiornistami kolejne treningi, z kolei w weekend wezmą udział w I Memoriale im. św. Janusza Terleckiego, w którym w Arenie Jaskółka zmierzą się z drużynami z Czech i Słowacji.

Następnie 26 stycznia rozegrają w Tarnowie mecz Pucharu Polski z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Z kolei pierwszy mecz po przerwie w PGNiG Superlidze zagrają w sobotę, 11 lutego. Wówczas w Arenie Jaskółka podejmą drużynę Zagłębia Lubin.

Całej rozmowy z Albertem Sankiem posłuchacie tutaj:

Strefa Sportu – odc. 51 – Albert Sanek

]]>